Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguan nechce prijimat potravu

Ahoj lidi. Potřebovala bych poradit... Můj leguán (kterého mám asi 2 roky) mi asi před týdnem začal sám chodit z terária. Měla jsem z toho velkou radost. Ale bohužel od té doby jen běhá, ale nežere. Zkusila jsem ho tam zavřít, ale pořád chce jít ven. Už je tomu asi 6 dní, co ještě nežral a vyhřívá se jen. Jde si zaběhat, pak pod zdroj, pak opakovaně... Zkusila jsem mu to dát pod pusu, ale stejně nic. Můžete mi někdo poradit, co s tím? Díky za odpověď předem
Změna předmětu, původně: Nežere (Radar14)

loading...

ten legouš je samec, nebo samice? Ve 2 letech už na dobře živené legouše může lézt mrousek. Který mívají právě v tomhle období a mj. se projevuje tak, že leguáni jsou nervózní a nežerou vůbec, nebo špatně..samci mohou začít být i dost zlí. A samice v tomhle věku začínají tvořit folikuly a plané snůšky...pokud tam není nějaký jiný problém třeba v podmínkách chovu nebo v krmení ( o kterých jste neuvedla nic), tak bude pravděpodobně v tomhle.

Tak bohužel pohlaví jsemještě nezkoumala, ale hodně věcí nasvědčuje tomu, že je to samice. Co se týče podmínek, by mělo být vše dobré. Tzn jídlo, teplota, UVB atd. Ale nechce se mi věřit popravdě tomu, že to bude často. Přece jen 6dní bez jídla, je ne moc uvěřitelné.

Souhlasím s tím, co napsal kolega výš...holce lokálně pořádně zatopte klidně na 40°C a pokud se během několika málo dnů zase nerozežere, tak s ní jděte na sono k veterináři. tak fotka už být horší fakt nemohla, ale i tak mi přijde, že má celkem zvětšené břicho. Pro jistotu bych s ní zašla k veterináři (co rozumí plazům, ne k nějakém kočkopejskaři) na to sono, páč v sobě může mít vajíčka nebo přetrvávající folikuly.

Tak jakou fotku jste chtěli, jste nenapsali, já jsem sem přišla se poradit a ne poslouchat, že jsem dala špatnou fotku. Když už tomu rozumíte, tak bych ráda věděla co přesně by tam mělo jít vidět. To břicho má delší dobu. Je jakoby nafouklý, ale u veterináře (kterýho doporučil KCHLZ) nám řekli, že je "vyžranej", že roste. A četla jsem i, že se jim má svítit 2-3hod denně. Potom bych potřebovala poradit, jak tam udržet teplo. Díky

ale u veterináře (kterýho doporučil KCHLZ) nám řekli, že je "vyžranej", že roste.

a rekl to veterinar jen "od oka", nebo delal i RTG ci sono? Stejne jako Aurifer mi porad prijde, ze tam muze byt problem s folikuly nebo vejci. Takhle objemny leguan po sesti dnech pustu...no...nezda se mi to. Ale tak veterinar na rozdil od nas to zvire mel v ruce.

Byli jsme u něj už dříve, asi před půl rokem,

Aaaha. Urcite bych se tam byt Vami zastavila co nejdrive (hlavne pokud se samice opet nerozezere). Pokud pujde o fyziologicka vejce, ktera bude samice schopna vyklast, bude potreba zajistit podminky pro snusku (coz neni uplne jednoducha vec). V jinych pripadech je situace slozitejsi, neco malo je treba na odkazu

nemoci

Nevahala bych, cim drive budete vedet na cem Vy, resp. Vas leguan je, tim snaz se to pak da resit.