Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odchyt gekončíka

Je to pro mě neuvěřitelné, ale dneska jsem našla gekončíky noční co mi utekli před rokem. Bohužel jsem chytla jen jednoho a druhý mi zdrhnul. Ráda bych chytla i toho druhého, protože jsou vyhublí. Je to místnost kam se prostě dává to co se nepotřebuje, takže bordel. Napadlo mě, dát tam lampičku s vyhřevnou noční žárovkou a k tomu zavřenou misku cvrčků, aby ho to přilákalo, myslíte, že by to mohlo vyjít? Nebo máte ještě nějaký nápad? :-)

jj, jak už bylo psáno- zkusit ho nalákat na teplo, pokud tam není jiný lokální zdroj tepla, kde by se zvíře mohlo hřát. Ale než lampička by byl lepší topný kámen umístěný v tmavé krabici s otvorama, aby gekončík mohl vlézt dovnitř a při vyrušení neměl potřebu zase utíkat a schovat se do bordelu.

No, to by muselo být relativně velký a jinak by bylo riziko přehřátí což není třeba. S tou pastičkou na myši to nebyla prdel. Normálně tam dej nesmrtící pastičku, do tý gekon vleze a už nevyleze, je to jednoduchý. Zdroj tepla bych mu samozřejmě do místnosti dal, ale jen jako stimul pro žrádlo - pokud toho gekona nechytíš zmrzlýho tak když si ho nahřeješ, jsi v loji úplně.

No, to by muselo být relativně velký a jinak by bylo riziko přehřátí což není třeba.

co by muselo být relativně velký a jaký přehřátí? Já tak odchytávám prchlé noční ještěry běžně...stačí papírová krabice s vlezovýma dírama z boku těsně nad podlahou a 6w topný kamínek.

Kámen nemám, ale mám topné kabely, na to by se mohl chytit také. Já ho nechytila, protože jsem už měla jednoho v ruce a ten druhý na mě zasyčel a já pako uhla rukou. Včera se mi to nepovedlo, zkusím to dneska. Když to tam přežili rok tak už snad přežijou všechno :-) Jen doufám, že to nejsou dva samci :-D Už mám dvě chovné skupiny tak by to bylo trochu navíc :-)