Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vítání jara 2014

Akce proběhne: 9. – 11. 5. 2014
Místo: Areál kempu Bavorov – na koupališti www.bavorov-kemp.cz

Mininávod na cestu:
Pro jedince bez navigace: z Prahy směr Strakonice a poté směr Písek (neodbočit z hlavní doprava na Strakonice!!!). Po projetí Písku (bez problému – obchvat), směr České Budějovice, po cca 20km odbočit doprava na Vodňany, po projetí Vodňan ( celou obcí stále po hlavní silnici) pokračovat ještě asi 10km do Bavorova. V Bavorově odbočit těsně za školou doleva z kopce, je tam cedule odkazující na kemp. Pokusím se tam přidat ještě jednu ceduli přímo s nápisem Vítání jara, když se mi to povede, dám vědět.
Vlakem z hlavního nádraží v Praze směr České Budějovice přes Zdice a Březnici, ( pozor – né přes Tábor!!!). Vystoupit po asi dvou a půl hodinách ve stanici Číčenice. Přestoupit do vlaku (Regionova) směr Volary a Nové Údolí – čtvrtá zastávka Bavorov. Odjezd z Prahy nejlépe v 11:45 Z Brna jezdí přímé vlaky do Plzně, vystoupit v Číčenicích a dále jako z Prahy. Odjezdy z Brna 7:20 , 9:20 nebo 11:20.
Autobusem z Prahy Na Knížecí přímé autobusy směr Prachatice (zastavuje v Bavorově na náměstí), odjezdy z Prahy ve 14:05 a 15:30.
V případě problémů volat 725594577 nebo 775403325

A teď už k samotné akci:
Po loňském, řekněme nultém a zkušebním, ročníku Vítání jara v dubnu, kdy mě navštívilo asi 20 lidí a všichni spali u mě v baráku, jsem si společně s Cimrmanem řekl tudy néé přátelé.
Letos je domluvený celý kemp, který bude uzavřený pro soukromou akci. Je k dispozici 12 chatek pro čtyři osoby a myslím že i v případě větší účasti se nějak složíme. V areálu je vše potřebné: WC, umývárna atd. První důležitá věc: berte si sebou spacáky, bude to bez povlečení.
Hlavní tahák víkendu bude grilování mladého býčka, (v době porážky cca 330kg živé váhy), které započne v sobotu brzo ráno a bude trvat předpokládám do neděle, prostě než se sežere, takže svačinu sebou doporučuji, snad pouze vegetariánům. Celé grilování bude mít na starosti profesionál, tím pádem kvalita pečínky je zaručena, (co jsem slyšel od znalých, tak kam prý se hrabe vepřový, tak uvidíme).
Dále mi byla nabídnuta od Vipera VIP návštěva nedaleké krokodýlí ZOO v Protivíně. V případě zájmu, o kterém nepochybuji, přesný den a čas společně s Viperem ještě upřesníme. uvod
Samozřejmě jsou vítané přednášky ze všech okruhů našich zájmů – PC a projektor je zajištěn. Přece nikdo z nás nechce aby se to zvrhlo pouze v opileckou akci toho nejhrubšího zrna. Bohužel nemohu přednášející motivovat podobně jako na podzimním srazu TP, že se přednášející zúčastní zdarma. Bejček je přece jen maličko nákladná věc, takže bohužel.
A tím se dostávám k té nejméně populární stránce celé věci. Cena je po propočtech stanovena na 1000Czk/osoba, případné děti a zvířata zdarma. Cena zahrnuje pouze pobyt a býka, pití si platí každý sám – restaurace je v místě akce. Samozřejmě nechci na akci žádným způsobem vydělat, tím pádem všechny peníze vybrané nad potřebnou částku se použijí na pití a k placení nápojů dojde až po vyčerpání těchto peněz, ale nepředbíhejme.

Technická stránka:
Číslo účtu pro platbu: 637362033/0800
Prosím všechny platící aby do zprávy pro příjemce uváděli nejlépe nick z TP/jméno z FB, (nebo například: naden/Jan Naden +1) aby nemohlo dojít k jakékoliv záměně plateb, přece jen je to dost peněz a jistota je kulomet. Peníze potřebuju mít pohromadě do konce dubna, tj. devět dní před zahájením akce, kvůli zálohám atd.
Hlašte se přímo sem nebo prostřednictvím SZ. Společně s Moderátorama TP budeme seznam přihlášených, respektive zaplacených průběžně aktualizovat.
Pokud jsem na cokoliv zapomněl, tak se ptejte, víc hlav víc ví. Když budu vědět upřesním nebo pozměním detaily akce.

TAK, a tímto považuji přípravy na 1. ročník Vítání jara 2014 za zahájené.

Seznam přihlášených:

Naden + 0.0.1 (zaplaceno)
Blackflame + 0.1 (zaplaceno)
Danio 1.1 (zaplaceno)
Aurifer. (zaplaceno)
Radar + Denver (zaplaceno)
Squit + 0.1 (zaplaceno)
raddei + 0.1.1
Black.adder
Macrops (zaplaceno)
Anakonda + 1.0 (zaplaceno)
Ivos (zaplaceno)
Simanek18
Anicka42+ 1.0 (zaplaceno)
Viper & Reza
Roker (zaplaceno)
Cejna (zaplaceno)
Lukáš B. (zaplaceno)
Zeluco (zaplaceno)

Pripichuju do data pocatku,az konce akce ;-) (Radar14) (Roker) (Radar14) (Radar14) (Roker) (Radar14) (Roker) (cejna) (cejna) (Radar14) (Roker) (Radar14) (Radar14) (Roker) (Roker) (Radar14) (Roker) (Radar14)

loading...

to je důležitá otázka na kterou jsem v prvotní euforii úplně zapomněl. Byl by hřích zapíjet bejčka desítkou. Přece jenom mezi desítkou a urologickym čajem je jenom jeden rozdíl, cena. Výsledek je ale stejnej, oboje je hnusný, nic to nedělá a akorát se po tom chodí pořád na záchod.

Nevím čemu se divíš. Z tvého komentáře je zřejmé,že neznáš zákeřnost Jihočeských holat a dopad jejich útoku na člověka.
Již RnDr. Jan Pivoj Nanocovič popisuje ve své studii Jižní čechy a jejich dopad na krmnou faunu,vliv Jihočeského prostředí na krmná zvířata. Je zde uváděn fatální útok Střevličky východní na chovatele ve chvíli kdy se ji pokusil nabídnout Thamnopisce a velmi destruktivní útoky skákavek po překročení hranic kraje.
U holat je popsána intoxikace směsí podobnou russelce s nutností amputace celé postižené končetiny do 15min od intoxikace.:-D:beer:

Tak jsme se zasmáli, přátelé, (volové), a teď vážně. Nerad to říkám, ale zatím je nás málo, ať počítám jak počítám vychází mi šestnáct platících. Já vím, ještě je času dost, ale kdyby to tak zůstalo, tak bejk nebude, ještě aspoň jednou tolik.

No ještě je cas jak říkáš, ale dostat na slet 30 lidi nebývá tak snadné, ani nevim kolik nas přesně bylo na první, či druhé Kristyne, ale 30 ne a myslim ze ani na GV, ale to bych kecal. Na všech jsem nebyl. Za mě možna pojede ještě kamos a snad se celkove zadari, drzim palce at bejk je.. ;-)

Tak jelikož se situace nějak ustálila, mohu si dovolit napsat, že pojedu. No a když je tedy ten problém hodně masa/málo žaludků, dovolil jsem si připsat kamaráda (mnozí znáte, byl i na Kristýně), tak snad nevadí.
Moju připíšu kdyžtak až na poslední chvíli, doufám že pojede, ale ještě neví jestli to nějak vymyslí v práci.
Takže pokud dobře trefíme víkend, pojedem na splašenejch trubkách :-)

Nádene,Nádene.Po dohodě v Holešovicích ti teda dávám tyto otázky,ať ty co "JARO" zajímá vědí co a jak:
1)Bude maso opravdu na okrajování(tedy jedení) už kolem 14é v sobotu?
2)Co se bude jíst od pátku až do doby než bude maso z býka?
3)Nejde v hospodě zajistit jiné pivo než předražená Plzeň a nebo hnusný Kozel?
4)Jsou v chatkách ledničky?
5)Končí se opravdu striktně v neděli nebo největší opilci mohou odjet až v pondělí ráno?
6)Pokud se teoreticky sejde 40 lidí-rovná se to 40.000kč,tolik nestojí ani chatky ani býček...?
7)Jsou v plánu nějaké akce nebo přednášky nebo je plán se jen tři dny ožírat?
8)Cena v kempu za auto a jiné podobné ceny jsou pro nás nějak směrodatné?

Nic mě už nenapadá,ptejte se Nádena i ostatní.

Takže z voleje odpovídám a na zbytek se musím nejdřív zeptat sám a průběžně odpovím:
5) V neděli se končit nemusí, může se pařit až do pondělí, podle volna každého soudruha.
6) Jak už jsem psal v úvodu, pokud se vybere víc než budou celkové náklady akce, půjdou přebytečné finance na konzumaci v hospodě a až po jejich propití si bude každý platit sám.
7) V plánu jsou jak přednášky (témata jsou v jednání), tak VIP návštěva krokodýlí zoo v Protivíně (cca 15km) - zařizují Viper a Manytoba.
8) V kempu se za nic už platit nebude ani za spaní - ale spacáky sebou, ani za parkování.
Zatím vše co vím z hlavy, průběžně doplním odpovědi na první čtyři otázky, a společně se Zelucem vás všechhny žádám, ptejte se na to co vám není jasný...

Takže právě jsem mluvil s provozovatelem kempu a pokračuji:
2) Tak na páteční odpoledne a večer až budete přijíždět bude přímo v hospodě v kempu k jídlu pizza, smažák s hranolkama a podobný rychlovky. V sobotu ke snídani jsou v centru Bavorova - cca 700-800 metrů, klasické prodejny s potravinami nebo hospoda U Kubíčků, kde vaří od 10:00.
3) Pivo prý pouze ze sortimentu Prazdroje, takže by připadal v úvahu ještě Gambrinus 10-11 nebo Radegast.
4) V osmi chatkách ledničky jsou, ve čtyřech ne, plus je k dispozici společenská místnost s velkou lednicí.
Zatím vše, na poslední respektive první otázku snad během dne nebo zítra.

To Naden:lednička není na Rum,ten piju v pokojové teplotě,bavili jsme se na burze na co.
To Raddei:Na to se neptáš vážně,že ne???Prej pokud bude zájem.Myslím,že to nikoho nezajímá.My tam budeme uzobávat semínka slunečnice a jíst brokolici:beer:Ty wole,na to se vůbec neptej a přivez toho plný kufr.To je jasné:puff:

Já do toho nebudu ani nemůžu kecat, ale podobně jsme pojali maturitní večírek-kdysi v pravěku :D , a protože jsme byli skoro všichni kulaci, tak ten dovezl sele, ten kuřata, ten krůtu, polívka byla, utopenci byli....bylo nás kolem 50, protože skoro každý si pozval ségru, bráchu, přítele, přítelkyni, no a jedli jsme a pili jsme místo plánovaného víkendu 6 dní! A to jsme fakt žrali od rána do noci.
Doufám ale, že to nebude poslední akce a na nějakou další mi to vyjde, protože vy budete zřejmě slušnej voddíl :D

V nejhorším tam naženem i místní míň prověřený a za pár drobnejch ty zbytky ( o kterých nebudem říkat, že to jsou zbytky) zpeněžíme :-).
To by šlo praktikovat i s nějakýma náhodnýma kolemjdoucíma turistama....
Nebo vezmem něco krokodýlům do zoo :-)
No, prostě se to ňáááák samo udělá...:-)

Tak jedna jarní akce v prdeli, a na druhé se pracuje celkem zdatně... Do pár dnů zveřejním havarijní plán, protože už ani já nevěřím že na bejčka bude. Místní mi to odřikávají jeden za druhým, někdo se neozývá vůbec, atd... přestáváím tomu věřit a to jsem od sebe nečskal...:.(

Já vám poradím,ač nejedu....Zaplatíte kemp,rozhlídnete se po krajině a ejhle-samý rybník....Když koupíte za patnáct tisíc utopence,tak budete mít nádherný tematický víkend ve stylu-vodníci v Čechách-...Nezapomente si přibalit hrnečky a fráčky s mokrým šosem...:-)

No přemýšlel jsem,že pojedu,ale po návštěvě Zeluca o velikonocích jsem pochopil,že když trocha alkoholu dokáže zlomit tak velkého chlapa,tak já drobného vzrůstu bych se tam motal jak mumie asi po dvou hodinách:-)...A abych si z víkendu pamatoval znova jen cestu jak na lonském GV,na to jsem už moc rozumný....

Tak, pokud připočítám i Radarovo platbu, která by měla dorazit v pondělí, tak i se mnou mám dohromady vybráno 15000,- slovy patnáct tisíc. Samotný býk - 17000,- , porážka, zpracování, chlaďák cca 2500,- , v kempu každá ubytovaná osoba v chatce/víkend 150,- tj. při cca 25 lidech 3750,- , platba obsluze grilu, dříví atd nevím, dozvím se v pondělí, drobnosti tj. chleba, tácky hořčice, okurky atd cca 1000,- . Takže jsme na 24250,- plus platba obsluze. Nestěžuju si, jen aby jste měli představu o celkových nákladech. Dnes odpadli další dva - Polovodič a Rokerovo kámoš. Tím pádem zde je havarijní plán:
Vše při starém, jen místo býčka prase cca 50-60kg plus pivo v ceně. Prosím vyjádřete se ti co mají zaplaceno zda s tím souhlasíte. Kdo se těšil speciálně na býčka a změnu by neakceptoval, napište a já pošlu platbu obratem zpět, to není problém. Samozřejmě pokud se mi nějakým zázrakem sejde do 30.dubna dost peněz, platí původní varianta. Ale nemíním riskovat, že budu deset nebo víc tisíc doplácet ze svého, to jistě chápete. Býček se musí porazit 1.května ráno, do té doby můžu přejít na havarijní plán, potom už ne.

Zdar - zase po dlouhý době tu.. Za mě sorry, ale při současným pracovním vytížení prostě nedokážu říct, jestli si budu moct dovolit za 14 dní volnej víkend nebo ne..to prostě nejde. Teď bývám vděčnej za volnou neděli a i ta se zadaří jednou za uherák. Teď píšu z kanclu a ještě tak hoďku dvě tady nad papírama sedět budu a zítra zase na stavby. Když by mi to vyšlo, tak bych se za Váma zajel mrknout aspoň na otočku třeba ze soboty na neděli...mám to 200 kiláků, ale rád bych Vás viděl..samo bych aspoň něco šoupnul. Uvidíme, co a jak bude.
Mějte se,
H.

jedu sežrat cokoliv a kohokoliv když bude dobře naloženej :-D.
jinak můžu mít naložený prase úplně luxusně(včera opět vyzkoušeno)krásný, libový, z eko farmy, tejden naložený v kádi v láku za 50Kč/kg + 500Kč naložení + cesta do Kaplice. Sosík a kozel 12° mi ještě teče po bradě jen si na to vzpomenu.

Ahoj všichni.Nerozumím lidem, kteří se napíší s tím, že pojedou na nějakou akci a nejsou schopni ji během dvou měsíců zaplatit. Na co čekáte?? Nebo se píšete jen tak pro prdel??Sláva a obdiv každému, kdo má v téhle době ještě chuť dělat tu nevděčnou práci,že něco organizuje.Vždy bude pomluven a zaplatí to ze svého. Nádene děkuji ti za snahu tohle zorganizovat. Za mne: těšil jsem se na bejka a ten není.Většinu z Vás vidím na burzách a pokecám tam s Vámi rád.Pro mne je toto jaro pasé. Sorry Cejna,musíš autobusem. Jsem dost zklamaný a pašík mi to nevynahradí. Neberte to prosím nikdo z platících osobně, ale Kristýna je pro mne daleko blíž a levnější.Ještě jednou Nádene dík.

Přátelé, podobně, jak jsem napsal už na GV, musím se z ekonomických důvodů (vyúčtování za služby - teplo, voda... vyšlo na mínus 16 000 Kč), zřeknout veškerých nadbytečných radovánek..., navíc mám v době vítání jara zřejmě těžko přehoditelný pracovní víkend, takže bych asi nakonec stejně nemohl, omlouvám se především raddeiovi za určité zkomplikovánímým vypadnutím ze spolujezdectva. Sežerte se i za mě, nechť z býčka nezbydou ani pověstné žlázy.

Dnes mi přišla smska následujícího znění: "Peceni, nakladani, cestaky - 12000Czk" - konec citátu. Tím jsem dokonale na kolenou, protože 24250,- plus 12000,- je 36250,- bez jakékoliv rezervy, tam se nikdy nemůžeme dostat ani se žádnejma příplatkama. K dnešnímu dni mám vybráno 17 tisíc, a na cestě 5 až 6 tisíc, (ještě jsi se mi Radare neobjevil na účtě, nejspíš zítra), ač velice nerad, musím oznámit následující:
Definitivně platí tzv. havarijní plán. Prosím Zeluca aby mi poslal SZ jak mu vrátím platbu, pokud trvá na odstoupení, což platí i pro ostatní. Mrzí mě to možná ze všech nejvíc, ale taková je realita, čtyřicet se nás bohužel nenašlo, snad jindy...

Když by byl do budoucna zájem, teď už se to určitě nestihne, tak sehnat "kus eko krávy" by pro mne nebyl až takový problém, ale musel by se najít někdo, kdo by to zpracoval. Mám dva kamarády a co jedou krávy na maso na eko pastvách, žádnej příkrm, jen pastva a seno, takže 100% kvalita, jeden z nich dokonce doma maso zpracovává (především dělá hovězí konzervy) a vzít si od něj flákotu taky není problém ;-).