Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem topeni + termostat

dobrý den, stavím pro cenchrii terarium OSB 120x60x60 cm a poterboval bych poradit od vas cim topit a jak regulovat..
ma predstava je takovato - terarium budu udrzovat cca 60-70% vlhkosti denne,obden..na zdroj vlhkosti budu pouzivat klasicky kobercovy mech z lesa,ktery bude,jako cele terarium pokryte,na raseline v asi 1/3 obsahu spodku (zalezi,na jak velky mech narazim)..jako topeni bych chtel pouzit topny kabel,ktery by byl zasazen do polystyrenu a umisten na dne pod mechem,ktery bych rosil a teplotou by vznikala vlhkost + topna zarovka v jine casti teraria..
zde sam si moc nevim rady,zda-li je tento vyber topeni (nebo varianta topna folie) a vytvareni vlhkosti vhodny..bohuzel nikdy sem topny kabel nemel v ruce a tak nevim,jakou wataz pouzit,abych spolu s zarovkou v terarku udrzoval cca 28 stupnu uvnitr ve dne a v noci aby teplota neklesla pod 21 stupnu (zarovka by byla zavesena nad plosnym kamenem,ktery by vyhrivala na lokalni ohrev hada v pripade jeho potreby)..
a dale potom jaky presne termostat vybrat,aby me snimal a reguloval jak teplotu ve dne a jednak i v noci (na mnou nastavitelnou maximalni a minimalni teplotu ve dne a v noci) a tim spinal a vypinal topny kabel,ktery by pak mel v noci zaridit sam bez zarovky vyhrev terarka nad zminenych 21 stupnu..?
v nejakem topiku tu je zminena stranka http://www.morel.snadno.eu/Termostaty-a-regulacia. html tam by asi urcite sel vybrat konkretni typ pro me potreby,ale me technicke vedomosti jsou male a se zapojenim by mi urcite nekdo znaly pomohl, anebo nekde jinde na internetu,kde by byl levnejsi termostat..

dekuji za vase rady

a)žárovka (bodovka cca 25-40 W)a topná folie.
b)topná folie cca 50 x 30 cm
c)v podstatě jakýkoliv nebo žádný.Topná folie by byla neustále zapnutá a žárovku 25W by řídily spínací hodiny v režimu 12 a 12 hodin. Pokud by byl termostat nezbytný použil bych ho jen na ovládání topné folie.

potom se tedy jeste zeptam - topnou folii bych umistil na dno teraria pod vrstvu raseliny a na raseline bude tedy mokry mech,aby teplem vyzarovanym z folie se voda vyparovala do teraria a tim padem vytvarela vlhkost -> je pro folii problem primy styk s vodou?
jaka by ta folie mela mit wattu,aby se pripadne had od folie nepopalil? jelikoz cenchrie nic,nez zahrabavani se do raseliny,nezna..
dekuji

Folie nemá problém s vlhkem,nicméně já mám všechny topné folie mimo terária,pod dny terárií.Jen poznámka,nikdy mi žádné sklo neprasklo a až praskne tak to sem napíšu! Na wattáž se vyprdněte,kupte si potřebný rozměr a tam je již wattáž danná a nic s ní neuděláte,ale je v podstatě jedno jestli má folie 8,10,15 nebo 20 wattů.

Hned na začátku jsem taky psal,že to nebudu číst,pač je to dlouhý.:-).Ale vážně.Topná folie je zalisovaná a je vlhku odolná.Ideální řešení je nechat přípojné místo mezi folií a kabelem na 230 V mimo terárium.V praxi by to znamenalo zasunout topnou folii škvírou mezi OSB deskami zvenku dovnitř terária nebo udělat potřebný řez na šířku folie do OSB desky.Nevím jak budou desky spojeny.