Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno mládě, zdá se, nežere!

Ahoj,

před měsícem jsme pořídili na burze v Plzni 2 měsíčního samce ch. calyptratus. Příjde mi, že moce neroste, což asi souvisí s tim, že do něj prostě nenacpu víc než 3-4 cvrky za den. Je i hodně tmavej moc se nebarví ani neflekatí nic. Dneska u nás začal první svlek, včera nesežral ani jednoho cvrčka. Od stejnýho chovatele máme samičku a ta u nás od prvního dne žere jak najatá, a roste jak z vody, tak je mi to trošku záhadou. Foto v příloze.

Díky moc!

Dali jsme je dohromady s tou samicí, všechno bylo v pohodě, on byl zaprdlej, tak jako teď. No a asi po třech dnech po něm začla střílet jazykem, tak je v boxu, domlouvám terárko, tenhle týden pro něj jedu. Jinak ve velkym terárku maj 35-25 stupňů, UVB 13W, na výhřev klasická obyč žárovka 40W. V boxu má pod lampou (taky 40w) má 30-35 stupňů, na druhý straně okolo 26. Vlhčíme ho 2* -3* za den. Škoda tý křišťáový koule, hodila by se....

Teď mi nejde vložit fotka toho velkýho terarka (píše mi to nevybrali jste typ souboru když jí chi vložit, postupuju stejně jako u fotek předtím).

Zvláštní je, že když ho vyndam, tak když se rozkouká tak šplhá jak magor všude možně, ale lovit se mu nechce no. Když jsme ho brali, tak byl už takovej pomalej oproti ní, tak jsem se ptalas toho chovatele, a ten mi řekl, že to je proto, že je mladší o měsíc. No teď už je stejně jak byla ona a je to teda sakra rozdíl!

Díky moc za rady a tipy a triky

Tak všude co čtu se píše mláďata vlhčete minimálně 3* denně při svleku víc... Jakoby je fajn že mě zkritzujete, když tomu rozumíte líp jak já, ale hodila by se i rada, jak to teda mám dělat správně. Kritika bez rady nepomůže ani mě, ani zvířatum....

Díky V.

"Jak to dělat správně" je pěkně popsaný tady:
chameleon-jemensky

Uplně jsem nepochopila, jestli je v boxu samec nebo samička. Jestli samec, tak může bejt z toho přestěhování ve stresu, popř. ten box není vhodně zařízenej. Pokud je samec v terárku, tak může i tak mít stres z tý samičky, pokud mu dávala nějakou sodu.

To, že ti venku leze jak zběsilej, znamená, že je v psychu a snaží se najít nějaký vhodný místo, kde by se mohl zašít. To, že v terárku není moc aktivní, je v pořádku - takoví už chameleoni jsou;)

Zařiď vhodný terárka pro oba, nech chameleona zabydlet a vůbec ho neruš a snad se rozežere.

Jo a RG 13W nahraď za 26W.

v tom boxu jak jsem posílala foto je ten tříměsíční samec. Je tam vidět i zařízení, tak se na to kdyžtak mrkni :-) No když ho chtěla slovit, tak jsem mu právě udělala dočasnou ubikaci v tom boxu.

no on je tak neaktivní, že včera nesežral ani jednoho cvrka.

teď stavim velký terárko, který jim asi uprostřed přehradim no, nebo myslíš, že můžou bejt ve velkym dohromady, až on trochu povyroste?

Aha, ta fotka mi nějak unikla. Já bych to prostě přisuzovala stresu (ze samičky, z původního stěhování, ze stěhování do boxu, z boxu jako takovýho) a ne uplně optimálním podmínkám. Jak jsem psala, terko co nejdřív (pokud bude jen jedno, tak přepažený, spolu je určitě nedávej, většinou to nedělá dobrotu. A kor když už teď není samec uplně "dobrej", tak dvojnásob potřebuje svůj klid ve vlastím terárku).

Udělat mu "soukromí" v boxu třeba nějakou tapetou, jak bylo psáno, taky můžeš, jen pak bacha na dostatečný osvětlení.

Snad terárko bude co nejdřív a chameleon začne normálně fungovat.

ten boxík vypadá že je špatně odvětraný a když se k tomu 2-3x denně rosí, je to katastrofa. Dala nějaký suchý substrát a rosila jen 1x denně, jak už někdo zmiňoval. Hlavně ho nechat v klidu, netahat, nechodit kolem boxu.. box bych ještě ze 2 stran polepila tapetou, aby nebyl tak v prostoru. A jestli je někde, kde vidí na tu samičku, není to také dobře. Prostě klid a udělat mu sušší klima.

Hele ten sameček podle fotky vypadá ve slušný kondici, tak by ho tahle (sand dočasná) hladovka neměla nijak poškodit. Pokud bude brzy nový terárko, tak snad bude všechno co nejdřív zase ok.

Hlavně mu necpi nic násilím a nedávej u do boxu zbytečně moc hmyzu. Klidně ho nech den-dva uplně bez cvrčků, je možný, že si pak vezme spíš.

tak kdyz uy ho ahle prehazujes.. sem tam ..tak se nediv ze nezere.. taky teda nechapu tu hlinu na dne toho boxu?. s boxem by si slo pohrat daleko lepe a bylo by to i vhodne( lilek i jaffata vedí)... rozpeti 30-35? terarko si mel mit pripravene.. ne ted vse honit na posledni chvilku.
kdyby bylo potreba terarko (v Plzni) tak napis.. neco vymyslime..
ted bych teda rozhodne budto udelal fofrem terarko nebo uplravil ten box.

Mě řekl chovatel od kterýho sem ho brala, že můžou bejt dohromady, tak jsem s tím počítala no. A když ho ona začla lovit, tak jsem mu prostě zařídila box narychlo. Rašelinu do spod mi opět poradil ten chovatel. Já si stavim terárko sama velký. Ty máš kdyžtak jaký a za koli, do Plzně jezdim...

Mě řekl chovatel od kterýho sem ho brala, že můžou bejt dohromady

Problém je, že dneska, kdy už jemeňáky odchovává každej druhej Pepa a Anička, se ne každej, kdo má mladý, může nazývat "chovatel" s velkym CH. Chce to nespolehnout se na info z jednoho zdroje a snažit se hodně hledat a číst.. a přitom se postupem času naučit filtrovat informace. A radši nebejt členem žádnejch skupin na FB, protože tam často člověk najde dobře míněnej návod, jak chameleona (popř. agamu apod.) umořit v rekordním čase...

S těma více chameleonama v jednom terárku je to pořád dokola. Někdo to má a třeba mu to zrovna i funguje, ale je to prostě proti přirozenosti těch zvířat a případů, kdy to nefunguje, je mnohem víc. Sama sis to zkusila;)

UVB si kup reptiglo 100 26W od exo terry, jestli je v tom boxu tak se nedivím že je ve stresu, žádná cirkulace vzduchu + jestli mu rosis 3x dene tak tam musí mít pěkně zatuchli vzduch, cvrčky nevím jaké máš ale kup si nejlépe domácí, na posílení jeho imunity zkus v lékárně koupit glukopur (cukr) a dej si bacha na tu tvou raselinu může se stát že je chemicky upravená a jak mile mu tam jednou porosis je sním ámen

je to 2 roky stary vlakno.. :-D

jinak.. vcera ses tu ptal na to jak mas davkovat vitaminy a jake mas mit svetlo a dneska tu radis?. .. :-)
pišeš teda hrozny veci.. glukopur?? proc? .. proc ne box? htelo by to nejdriv čist.. hodně číst.. pak tak rok vstrebavat cos načet a vysledoval.. a pak možna začít radit lidem a exhumovat vlakna ktery jsou vyřešný :-)

A k tomu proč ne box ti to řeknu znova, jestliže ten box má odvetravani jen nahoře, nemá to žádnou cirkulaci vzduchu a hned tuchne,a k tomu glukopuru cituji "Pokud chameleon odmítá s nechutí potravu, můžeme mu jeho chutě povzbudit umělým cukrem např. Glukopurem" to co sem napíšu si z prstu necucám :)