Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výbojka Terrasaur zkušenosti?

Zdravím, nikde jsem nenašel nějaké recenze těchto výbojek, má s nimi někdo dobrou/špatnou zkušenost?
Pořídil jsem ji dnes pro mládě leguána, hned jak jsem ji nainstaloval nad terárko tak se pod ni leguán natlačil a totálně změnil barvu na čistě zelenou místy až tyrkysovou. Měl jsem ho ted od pořízení týden jen pod reptiglo 10 26w+bodovku+zářivkama a celou dobu měl spíše nahnědlej hřbet a tmavou zelenou.
Zajímají mě zkušenosti někoho kdo je už nějakou dobu používá, jestli časem očekávat nějaké problémy, četl jsem že občas vrčí, píska atd.... Co je na tom pravdy?

hlavně u toho terrasaura je úžasnej prostorovej výdej, zatímco raptorky, co jsme měřili, prakticky vydávaj uv b jen pod sebe v sotva několika cm úzkém kuželu, tak podle těch měření vypadá, že terrasaur vyzařuje uv b hodně plošně a navíc pokud je cena taková, jak tam píše (okolo 700), tak je to pecka.