Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem klapavky venku

Dobrý den,

měl bych dotaz, zda je tu někdo, kdo má přes léto venku klapavky. Na články o tomto chovu jsem nikde nebyl schopen narazit, kromě strohého infa...
Takže, pokud by se někdo našel, jestli by mohl poskytnout nějaké obsáhlejší info, co se zařízení týká, vzhledem k menší hloubce a tím pádem rychlému oteplení vody, ochrany, případného přemístění v noci a celkově...ideálně i fotky.

Děkuji mockrát, pokud by si někdo našel čas

Jo, není s tím problém, záleží na druhu a umístění krabice s něma, já měl pár K.subrubrum hippocrepis v černým truhlíku 80x40, ale je těžký vychytat místo kam je dát. V podstatě nejlepší je asi děckej bazénel za 2 kila na sezonu a mimo nej vedra kdy doma chcípáš horkem je to OK. Nakonec jsem je ale z venku stahoval, neměl jsem o nich přehled...

Jinak určitě je třeba je přikrýt, já měl přes ně slabou sítku at tam není úplný vedro a pletivo proti kočkám a strakám, jsou to potvory co by ti tak malou želvu sesvačily.

Jj, já je v tom měl taky, pod stromem to šlo, nešlo tam přímý sluníčko, ale tu sezonu mi vynechala samice vajca tak nevím... Slunko je nenahraditelný, ale tady to je složitý... Zakrýt terasu namočeným prostěradlem určitě pomůže, slunko nechat ráno a večer, ale kdo to má furt hlídat :-)

Samla box stojí na terase a teď váhám, jestli tam můžu klapavku nastěhovat, nebude to pro ní moc velký skok, když teď má trvale i v noci pokojovou teplotu min. 24°C. Venku má voda 20° a vzduch bude k ránu cca 13°.
Mám jí tam zatím dávat jenom přes den nebo je šetrnější jí pořád nestěhovat?, nenastydne? :-)