Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laboratorni Mys

Zdravím, pred cca 2 mesici jsem si koupil laboratorni myšku .. Od začatku se na mě klepe ale posledni dobou, kdyz ji chci vyndat z klece tak je strasne vyplašena a kdyz ji vyndam tam je na me a furt mi kouše. Nevíte čím by to mohlo být ?

"Že bych se treba snažil aby jsi na mě zvykla ??"

Tak si prosímtě představ, že k tobě přistoupí bytost 200x velká než jsi ty, a začne tě nějak tahat a zvedat. Taky by ses klepal a snažil ses vykroutit? Jo , klepal a kroutil. A ocenil bys, kdyby to ta bytost opakovala často, jelikož se snaží, aby sis na to zvyknul? Asi ne. Ale možná bys ocenil podávání laskomin z končetiny té obrovské nestvůry, to by si možná pochopil, že ti nechce ublížit.

Myši by měly být minimálně dvě. Je to zvíře odjakživa zvyklé na život v hejnu - skupině. Jedna myš je agresivní a občas může pokousat i sama sebe. Fakt, že u potkanů je více barev, mi přijde lichý. Ten poměr je v podstatě 50:50. Myši mají různé barvy a také různé typy srsti (kudrnatá, dlouhá, bezsrstá, apod.) Doporučuji se podívat na nějakou webovku chovatelské stanice laboratorních myší.

Nechceš k ní kolegyni? Mám tak půlroční hnědou myš, které jsem daroval život pro její heroické chování v aréně:-) Kámoš jí nabídl azyl ve Švédsku, ale nakonec si jí nezvládl odvézt. Jestli jsi z okolí Prahy, rád ti jí přenechám.