Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mladá krajta královská x terárium

Ahoj, mám na vás takový dotaz.
Jsem úplný začátečník a rozhodl jsem se pořídit si krajtu královskou. Informací je o ní opravdu hodně a spoustu jsem toho už přečetl. Terárium si udělám z OSB 120x60x60 cm. Pokud se mi ale podaří sehnat nějakou mladou krajtu z odchovu, bude možné ji umísti rovnou do tak velkého terária? Nebo bude lepší tohle terárium aspoň z počátku přehradit nějakou příčkou, aby na ní ten prostor nebyl tak velký. Omlouvám se pokud je to hloupý dotaz, ale raději se zeptám. Děkuju za rady a postřehy.

Tomuto nějak nerozumím. Z jakého důvodu je lepší mít menší terárium pro mládě? Regiusky už nějakej ten pátek mám, ale poměr prostor terária vs velikost hada jsem nikdy neřešil a nikdy nebyl problém. Je to z důvodu hledání potravy? S tím jsem také neměl problém. Vždycky jsem to viděl z logiky přírody. Tam také nemají vymezený prostor, na kterém mohou lovit, nebo se pohybovat. Proto bych byl rád za objasnění. Děkuji.

Jednak je to určitě kvůli "pohodlí" majitele - nebude muset hledat po celym terku malou tkaničku (i když teda regína žádná tkanička zrovna neni, ale tohle je pořád dost velkej prostor), a jednak had se může cítit jistěji když kolem sebe nebude mít tolik volného prostoru a pořád bude mít blzko sebe místo kam se schovat. Větší terko pro mládě by mohlo vést k tomu, že mládě by bylo pořád vystresované a zalezlé v úkrytu. Samozřejmě to záleží na povaze každého jendotlivého hada, třeba moje první regína měla v terku 2 úkryty, a přesto byla skoro pořád vylezlá, i v relativně velkém terku. Oproti tomu další mládě jsem nejdřív umístil do většího terka a nechtělo mi žrát, ani živou, ani mrtvou, ani myš, ani potkaní hole, tak jsem ho přestěhoval do menšího a po třech dnech zbaštil potkaní hole. Ale těmhle problémům je lepší předcházet a zbyteně zvíře nestresovat, pokud to Vaše regíny snášely bez problémů, neznamená to, že stejně tak budou všechny ostatní ;-)

Myslel jsem, že je obecně dáno, že regíny jsou většinou zalezlé v úkrytu a vylézají především v noci. Proto jsem předpokládal, že pokud budou mít dostatek úkrytů v teráriu, tak mohou fungovat bez problému. Jak už jsem psal, vycházel jsem z příkladu přírody. Nicméně rád se přiučím novým věcem. Tudíž děkuji za objasnění.
PS: Pohodlí majitele? Maximálně ušetření místa v bytě, ale hledat zvíře v 50x50x50 vs 150x50x50 nebude si myslím až tak velký rozdíl. ;-)

Tak to vypadá,že jednotný názor na věc asi nebude:-)
Terko udělám jak mám v plánu a podle toho,jakou velikost nakonec seženu,tak to pak přizpůsobím.
Ještě jedna věc. Nikde jsem se nedočetl nic moc konkrétního k větrání. Moje představa je,že ve spodní liště pod prosklenýma dvířkama bude mřížka o rozměru 1 (1,5) x 70 cm a v zadni steně nahoře pak 5 x 70 cm. Myslíte,že to bude vyhovující? V zimě je v místnosti,kde terko bude, teplota do 20 stupňů.