Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Testudo hermanni hermanni

Dobrý den,
nemáte někdo email na pana Jana Haltufa z Hradce Králové, případně jiného chovatele, který má poddruh Testudo hermanni hermanni? Myslím, že tu byl minule telefon, ale já bych přece jenom raději email.

Děkuji za odpověď

Děkuji na stránkách pana Junka jsem dlouho nebyl a vidím, že přibyla i nabídka Testudo hermanni hermanni. Vím, že je má ale v nabídce jsem je u něj tedy až doposud neviděl. Jenom bych rád nakoupil skupinku a pan Junek má ceny trošku výše a poskytuje tedy za to i odbornou pomoc tak bych se rád podíval na o něco levnějšího chovatele i když samozřejmě vím, že hermanni hermanni je dražší než klasická.

Ještě jsem psal panu Přikrylovi, ale bez odpovědi.

Nehledej nízkou cenu. Nízká cena je vždycky něčím vykoupená. Pokud si Junek řekne o nějaký peníze za nějaký kus navíc, je to proto, že ta želva má danou reálnou hodnotu, byť tržní je jinde - želva je věc. Chceš si koupit více želv? Dej do toho 15.000, nakup zvířata pokoutně a nestačíš se divit. Dej do toho 20.000,- u lidí co ví co dělají a budeš spokojený, nemocnou, neplodnou, nežravou, apatickou apod želvu budeš zbytečně živit a zbytečně se s ní trápit. Ale ke stejnýmu závěru dojdeš i svojí logickou úvahou :-D

Jn, tak jak říkáš, ale republika je malá. Nevím jak to chodí u suchozemek, ale myslím, že když Junkovi napíšeš, bude taky schopný zvíře dříve nebo později dostat na druhou stranu republiky přes známosti, ale lepší je samozřejmě osobní odběr a výběr zvířat.

U zvířat je lepší kupovat značku a jistotu z prověřeného chovu. Krom toho, že si můžeš koupit kriplíky si taky můžeš zrakvit želvy doma dovezenou nemocí apod. V podstatě na to dojde každý logickou úvahou, ale taky jsem se musel párkrát spálit než mi to začlo fungovat. Supr zvířata jsou základ dobrého chovu, který ti přinese radost. Když si koupíš něco, co budeš furt dokola léčit nebo ti chcípne samec a samice zůstanou sami těsně před pářením a po půlroční snaze o rozmnožení, stojí to víc peněz a k tomu další nevyčíslitelnou hodnotu navíc...