Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon po operaci

Zdravím všechny chovatele. Mám dotaz byli jsme včera snaší cham. samičkou na operaci měla výhřez kloaky a při rentgenu veterinář měl podezření i na zadrženou snůšku. Před týdnem nám totiž vykladla. Tak ji otevřeli a zjistili že to byly tukové váčky. A teď k věci vet. nám řekl že máme po celý týden na nějaké injekce snad antibiotika nebo co tak by mě zajímalo jestli je to vůbec potřeba. Je slabá a ještě do ní cpát injekce mi nepřijde moc dobré.
Přikládám foto včera po operaci a dnes ráno.

Ty ATB se podávají hlavně jako prevence kvůli možné infekci. Měla otevřenou břišní dutinu, proto ATB, raději to dodržte.
Úsudek veterináře bych radši nekomentovala - stalo se, a zda to bylo nutné, to už teď nevyřešíme.
Narovinu, ta samice je doopravdy slabá, vyhublá a má zapadlé oči (kdo by se divil). Nějaké vitamíny injekčně Vám veterinář také dal? Zkuste jí předložit co nejvíce jídla - ať vidí cvrčky, třeba moučňáka (ale je to kalorická bomba, tudíž to vidím jako záchranu), ovoce...
A hlavně nechat jí co nejvíce v klidu!
Co se týká těch injekcí, píchejte do přední části těla (do paže, nadneseně "do bicepsu").

ja bych rad poradil... ale bohuzel sem e nedozvedel jake atb vet predepsal.. a hlavne na jak dlouho.. bohuzel mam take zkusenost ze zacatku kdy mi veterinar´´specializujici se ´´ na jestery predepsal 14 dni marbofloxacinu a tim odvaril pardala.. take jsem mu veril.. bohuzel,ted.. po x letech vim ze to byla chyba.. a hlavne vim ze kdyz cham zacne blbnout.. tak to bejva vetsinou konecna..

Souhlasím. Prostě máte zkušenost na příště - radši k jinému veterináři.

K těm ATB: na 14 dní i po otevřené břišní dutině mi přijde dost, pokud byla i dávka vysoká, nedivím se, že to ledviny nevydržely.
Zadavatelovi: zkuste zjistit, jaké ATB Vám veterinář předepsal, stejně tak jako jaké vitamíny pícháte.

Réza: ono píchat vitamíny má taky své pro a proti, no... pokud je prostě veterinář na exotiku, má to "odzkoušené" a ví dávku takovou, aby to pomohlo a nenadělalo to paseku, pak bych byla klidně i pro. Ale přístup: "No, tak píchneme vitaminy, když je po tý operaci..." je pěkně na pytel, že :-/

Optám se ve škole, máme super doktora na srovnávací anatomii, jak je to s podáváním injekcí u plazů, ale z jedné přednášky si vybavuji něco v tom smyslu, že plazi mají vrátnicovou ledvinovou žílu, která odvádí krev ze spodní části těla a pánevního pletence právě do ledvin; proto je píchání ATB, vitamínu a všeho ostatního do spodní části těla naprosto k ničemu, protože ledviny to vše vyfiltrují jako tělu nevlastní látky: zaprvé podané látky nestihnout účinkovat, zadruhé se odvaří ledviny.
Ale nechci tu roznášet bludy, radši se ještě zeptám :-D:-[

ATB máme do pátku přítelkyně ví jaké, ale já ne jsem na služebce. Vitamíny nakonec injekčně nepodáváme protože začala příjmat potravu a i pije když chce! Nenutí ji do toho nikdo. Celkově se stav zlepšuje takže snad bude zase OK!
Díky všem za rady. Budu kdyžtak informovat jak je na tom.

Ahojte,
v pátek jsem byla na operaci s mou dvouletou samičkou, zadržovala snůšku. Dva jsem ji krmila pouze glukosou a dneska mi doktor řekl že pokud má zájem o cvrčky tak ať ji klidně nakrmím. Dala jsem jí asi 5 nebo 6 menších cvrčků (ty ”měkčí”), snědla je bez zaváhání a lačně, ale od té doby sedí na dně terárka je naštvaná, syčí a nafukuje se. Bojím se že jí ta potrava neudělala dobře, protože i když jsem jí musela otevřít tlamu abych do ní vpravila glukosu tak nesyčela ani neútočila. Poraďte jestli máte někdo zkušenost. (a ještě jeden dotaz, doktor říkal že stehy vytahovat až za 2 měsíce, je to běžné?)