Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem velmi neklidná TSE

Dobrý den,
zajímalo by mne co se děje s mojí želvou, která je extrémně nervózní. Jedná se o Trachemys scripta elegans, cca 16 let, snášela loni v květnu, před 14 dny na RTG se zjistilo, že snášet nebude a že je naprosto zdravá. Přesto nevydrží chvíli v klidu. Podmínky v akváriu má stále stejné (tzn. souš, UVB, voda má 24°C) a vždy si vylezla na souš a slunila se nebo v klidu plavala ve vodě. Momentálně vydrží na souši maximálně hodinu, pak ale sleze a je k nezastavení, a to i v noci. Na pár hodin se uklidní jen když se nažere "k prasknutí", což samozřejmě nelze dělat pořád. Prosím o radu pokud máte tušení co by s ní mohlo být. Jediné co mě napadá, že UVB žárovka je už slabá, ale netuším jestli by želva reagovala takto.
Děkuji

No ještě jsem nikdy nezažila, že by se takto chovala, kromě období před snášením. Nevydrží ani chvilku v akváriu, musíme jí mít vyndanou celý den v provizorním výběhu. Nechce se mi jí takhle nechávat když jdeme do práce. V tomto stavu je už minimálně měsíc a je to pořád horší. Proto by mě opravdu zajímalo jak dlouho jí to ještě vydrží....