Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán Modravý- Černý- Zelený

Dobrý den. Chci si pořídit Leguána. Letos mi bude 28 let a přes 5 let jsem měl rybičky- vždy zdravé vitální.. Nyní jsem to kvůli stěhování prodal a do nového bytu si chci pořídit Leguána. Budu mít pro něj terarko o velikosti 120*50*50 Koukal jsem na internet na fotky a cosik jsem i četl a velice se mi líbí Leguán Modravý.. Je prý ohrožený druh, tak si myslím že ani nepůjde sehnat. Dlaší alternativa by byla Leguán Černý a nebo potom Leguán Zelený. Poradil by mi nějaký zkušený chovatel těchto mazlíků jestli by se třeba ten Modravý nebo černý dal sehnat? Inzerátů s Leguánem Zeleným je strašná spousta okolo 700-1000 Kč za jednoho..

Ten leguán černý a modrý se sem tam sehnat dá třeba teď je nabízejí na http://www.terraristik.com/tb/list_classifieds.php ,
Problém bude s tím teráriem, které jim chceš pořídit, je pro velmi malé, sotva bys je do toho nacpal:leguán modravý (Cyclura lewisi)- má s ocasem něco kolem 140 cm a víc.
Spíš bych to viděl na nějaké leguánky třeba- Sceloporus cyanogenys, Crotaphytus insularis, ale pokud bys trval na leguánech tak bych začal s Iguana iguana (leguán zelený), ale musel bys mu koupit výrazně větší terárium.

To terarko nebudu kupovat- nebo spíš budu kupovat skla a terárium si budu dělat sám. Koukal jsem na různá fota terárií a líbí se mi docela když je dělané jako skříň a jen přední stěna je ze skla- složená tak ze dvou až tří šoupacích skel.. Jakou velikost byste mi teda doporučil kdybych si pořídil toho leguána zeleného? Popř červeného...