Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drobní savci v teráriu?

Zdravím,

možná mám blbý dotaz, ale lze chovat nějaké drobné savce v teráriu s 3D zadní stěnou? Cirkulace vzduchu je zajištěná dobře, ale myslím si, že většina drobných savců zřejmě stěnu v teráriu zničí. Velikostně je to 80*40*50cm zbylo mi tu po mladých boa. Ptám se čistě teoreticky než terárium poputuje do sklepa. Z terarijních zvířat již své vysněné chovance mám a tak další neplánuji.

No jen jsem napsal svůj názor,nic víc nic míň.Je pravda,že bodlíni mne vůbec nenapadli.Ona taky jejich cena není přijatelná pro každého,i když teď má pan Bálek super slevu.A bělozubky,stejně tak jako plšíci afričtí,které chovám,opravdu jsou dost cítit.Myslím v bytě,ne jiných chovných prostorách.

Většina klasických hlodavců to časem zničí, to je jasné...ale dali by se v tom chovat třeba bodlíni Echinops telfairi, Hemicentetes, Setifer atd, bělozubky Suncus murinus (ale pak už by ten smrad z toho pozadí nikdo nedostal :-D), možná i plši rodu Graphiurus, ti také nejsou nějak extra destruktivní. Ono těch drobných savců je podstatně víc, co by v tom šli, každý drobný savec není hlodavec..

Plšíky chovám 4 roky, jsou to super zvířata, aktivní, zvědavá, relativně dlouhověká - můj pár je 5 let starý a zatím se ještě pořád spokojeně rozmnožuje a nevypadají na umření. Urcite je můžu jen doporučit. Se zápachem u nich problém nemám, pravidelně jim uklízím.

ta výška 50cm je pro ně uplně v pohodě...tenhle rod není striktně stromový, jako třeba evropští plši. Naopak v přírodě se pohybuje po skalách a nižších křovinách, i po zemi. Takže ta výška stačí. JInak co se týče zápachu, tak mi nepřišlo, že by byli nějak cítit. A v porovnání s těmi bělozubkami už vůbec ne :-D