Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drobní savci v teráriu?

Zdravím,

možná mám blbý dotaz, ale lze chovat nějaké drobné savce v teráriu s 3D zadní stěnou? Cirkulace vzduchu je zajištěná dobře, ale myslím si, že většina drobných savců zřejmě stěnu v teráriu zničí. Velikostně je to 80*40*50cm zbylo mi tu po mladých boa. Ptám se čistě teoreticky než terárium poputuje do sklepa. Z terarijních zvířat již své vysněné chovance mám a tak další neplánuji.

Většina klasických hlodavců to časem zničí, to je jasné...ale dali by se v tom chovat třeba bodlíni Echinops telfairi, Hemicentetes, Setifer atd, bělozubky Suncus murinus (ale pak už by ten smrad z toho pozadí nikdo nedostal :-D), možná i plši rodu Graphiurus, ti také nejsou nějak extra destruktivní. Ono těch drobných savců je podstatně víc, co by v tom šli, každý drobný savec není hlodavec..

Plšíky chovám 4 roky, jsou to super zvířata, aktivní, zvědavá, relativně dlouhověká - můj pár je 5 let starý a zatím se ještě pořád spokojeně rozmnožuje a nevypadají na umření. Urcite je můžu jen doporučit. Se zápachem u nich problém nemám, pravidelně jim uklízím.

ta výška 50cm je pro ně uplně v pohodě...tenhle rod není striktně stromový, jako třeba evropští plši. Naopak v přírodě se pohybuje po skalách a nižších křovinách, i po zemi. Takže ta výška stačí. JInak co se týče zápachu, tak mi nepřišlo, že by byli nějak cítit. A v porovnání s těmi bělozubkami už vůbec ne :-D