Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pozadí v paludáriu

Po necelém púlroce provozu vodopádu v paludáriu, začalo pozadí pod ním hnít.Kůra i kameny zčernaly a začaly černat i části listů rostlin.Voda je i po mnoha výměnách tmavě hnědá.Do vody přidávám bioenzym,pro teraria,ale nic se nezměnilo.Vyřadila jsem tedy vodopád z provozu.Má někdo,prosím zkušenost s tímto problémem?Děkuji za Vaše názory.Veselka

No, už jsem to sem jednou vložil, ale jaksi to nevyšlo, protože jsem nebyl přihlášený. Tak ještě jednou - já ve středně vlhkém teráriu používám korkovou kůru, která by neměla hnít ani ponořená ve vodě a co jsem se díval na netu, tak v paludáriích se používá celkem často...

já na pozadí do akvaterárek atd (ono je pak jedno, jestli to je paludárium) na přetření používala 2složkovou epoxypryskyřici 1200. Možná se to už dneska jmenuje jinak, tak ale něco s podobnými vlastnostmi by stále mělo být v prodeji.

Co se týče toho lignocelu, tak ten ve vlhku samože časem hnije, takže bych ho tam vůbec nepoužívala. Ani kdyby byl zatřený tou pryskyřicí.

Tak nějaké hladké a nabarvené pozadí se mi nelíbí. To ten písek je proti tomu parádní. Já právě zkoušel i ten lignocel a taky to vypadá pěkně. Jen jsem si teda myslel, že vydrží víc.
Co se týče korku určitě souhlasím, že to vypadá hodně přírodně. Jen se mi zdá, že takové pozadí se asi prodraží, ne? A ještě si nejsem jistý jestli jsem někdy takové skoro placaté pláty korkové kůry viděl. Ty roury na každé burze, ale ty pláty? Je teda pravda, že jsem se přímo po nich nikdy nekoukal, ale korkové roury už jsem kupoval. :-/

Tak si tam udělej/nech udělat klasické pozadí z polystirenu a lepidla na dlaždice.. Pomocí pájky a horkovzdušné pistole se to dá vytvarovat do libovolného tvaru a následně pomocí barevných spárovaček se dá vytvořit imitace jak korku, tak i kamene a čehokoliv jiného (třeba stromů). Když si to člověk vyrobí doma sám, tak ho to vyjde celkem na pakatel a má to přesně podle svých představ. Jinak k menším ne moc destruktivním zvířatům se dá koupit i pozadí hotové, co prodávají do akvárek.

Ty korkový pláty udělaj nejlepší službu ve velkym terárku, právě kvůli tomu, že uberou něco z prostoru. Do jisté míry se ale daj "narovnat", když se napařej horkou vodou a něčim zatížej. Na stěny se lepí montážní pěnou, především se vypění ten prázdný prostor, co vznikne za ní, a všechny škvíry kam by mohlo zalézt nějaké zvíře a tam chcípnout.