
pomoc s pohlavim agamek
Dobrý den mám dvě agamy cca 3 mesice staré jedna má být samec a druhé samice ale nevim ktera je samec a ktera samice pridavam odkazy s albem agamek , predem dekuji za pomoc.
Fwd_Agama_1
Fwd_Agama_2
Prosím vas nehadejte se
ja jsem rad že jsem se něco nového přiučil a nějak to vymyslim každopádně pořad nevím proč nezere šváby
Ne, ne, neboj. To jen něco přeběhlo.
Každopádně si myslím, jak psal Lucifer, že by jsi měl to UV snažší, než hlídat to dávkování kapek. Agamy nechovám, ale určitě bych tuto variantu volila raději, protože jsem tu už několikrát o tom předávkování četla ( nevím, jestli to bylo zrovna u agam) a byla bych z toho značně nervozní. To nežrání možná může souviset s těma podmínkama. Ale jak říkám, nechovám je.
No já osobně bych měl spíš problém s tím,jestli mi žárovka dává potřebné množství UV...Změřit to umí asi dva lidi,a to že tam UV každý den klesá není žádný tajemství...Zrovna dnes mi na burze v Hradci jedna paní povídala,že jí po roce a půl odešel jemenák,byl celý pokroucený,i když měla UVčko...Pak z vypadlo,že ho koupila spolu s miminem cháma...Prodejci jí samozřejmě neřekl,že se Uvčko musí měnit....Takže závěr-kdyby každého prvního v měsíci dala kapku,tak se jí zvíře tutově neodvápní...Tot můj laický názor......
Ok dekuji a agamy obcas skrabou na sklo asi tam vydi odraz a obcas i kyve hlavou tak si rikam jestli by nebylo lepší oblepit terarium korkem
Větší terárium mám i pro prcky, UVB se musí měnit aspoň 2 x do roka, cože není nejlevnější záležitost.. jen nechápu pokud nemáte ,, teď peníze ,, proč to vůbec pořizujete.. za měsíc bude malé a pokud v tom budou vyrůstat řekl bych, že mohou zakrnět zastavit se na 35 cm třeba.. jen můj názor.
aspon 2x do roka bych nerekl, muj nazor ze zhruba jednou rocne je to v poradku. Aspon co mi kdysi meril starsi vs. nove reptigla Mad Mike i dle nejakych dalsich jeho mereni by to tak nejak mohlo odpovidat. Ono kolem a kolem - nejdulezitejsi je to UV hlavne v dobe nejrychlejsiho rustu = prvni pulrok. Takze kdyz se koupi ted tak do podzimu v pohode vydrzi, od listopadu do ledna zazimovat - a na jare vymenit.
Pokud budete pořizovat to UVB nejlepší co může být http://www.robimaus.cz/cs/uv-lampy/888-lampa-uvb-5 0w-hid-spot-solar-raptor-4260142864328.html#.U11NH Pl_syI ;)
Ano, s touhle vybojkou v 30x60cm piditerarku vyrobi z agamky smazenou mrtvolku cobydup.
Myslel, jsem do nového do toho leda exoteru...
Strastave, poslední dobou tu potíš pěkné senilní blbosti, je mi jasné, že se tenhle příspěvek smaže, ale měl by si se nad sebou zamyslet, nevím proč tu do někoho ryješ a zastáváš se absolutně špatných podmínek. Terárium, že je v pořádku? Rozklikl sis asi špatnou fotku,... všímám si, že tohle není jediné vlákno kde ,,perlíš´´ a to jsem si myslel, že si zkušený chovatel, ale... asi přepíná?! bye.