Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po jaké době má trnorep vajíčka?

Dobrý odpoledne.
Chci se zeptat ohledně trnorepa afrického (uromastyx acanthinura)
Naši dva trnorepci se nedavno pářili tedy když sem odíždel na nákupy tak jsem vydel jak sameček na ní vlezl a kousal jí do krku.
Potom asi o 2 dny se samičce polonafouklo bříško a furt ho má nafouklé. Mohu se zeptat kdy by mohla vydat její první vajíčka ? :-).
Děkuji předem s podzsravem A.Vodenka

Pokusím se zorientovat a odpovědět. Není to podstatné, ale chvíli má trnorepy kamarádka, potom zase vy. Působí to divně. Pokud se opravdu spářili, nemyslím si, že by se samičce nafouklo břicho za dva dny. Snad se nepletu. Jinak co jsem četla, měla by březost trvat asi kolem 4-5 týdnů. Tak snad mne někdo zkušenější utvrdí nebo opraví.

Prostě a jednoduše, po páření naklade za 4-6 týdnů,když naklade, vajíčka pár hodin až dní klidně na nějakém přiměřeně teplém místě a v rozumně navlhčeném substrátu vydrží, tak je čas doladit inkubátor, pokud nenaklade, tak se nic neděje. Není samozřejmě od věci pro jistotu inkubátor předem nachystat.

Jo.. A keště bych se chtěl zeptat.Když budu dělat inkubátor může být i tenhle ?.

Proč utrácet za inkubátory,když se dají plně vyrobit z pohodlí domova za ještě menší náklady!?

Budeme potřebovat:

1) nůž

2) lepící pásku

3) polystyrén (cca.2 cm tlustý)

4) akvárium

5) teploměr

6) topítko (50W)

7) vodu

8) tužku

9) pravítko

Krok 1: Naměříme si pomocí pravítka přesné rozměry akvária,poznačíme tužkou a pomocí nože nařežeme na jednotlivé plátky.

Krok 2: Nařezané plátky polystyrénu přilepíme pomocí lepící pásky,nejlépe bílé látkové k sobě a ke stranám akvária.

Krok 3: Do terária nalejeme vodu a vložíme topítko (50W) a také teploměr (může být digitální).

Krok 4: Nad hladinu vody vložíme ještě dírkovanou desku polystyrénu,na kterou poté časem příjdou krabičky s vajíčky :))

Krok 5: Přiklopíme horní deskou,které ovšem nesmí být přilepená,tak jako ostatní,aby mohla být kdykoliv zvednuta,a máme hotovo !!