Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Python regius - krmení (nejde o nežravost)

Zdravím.
Chtěl bych se optat, jestli existuje nějaká určitá délka krajty, kdy mám už místo holat dávat normal myši? Mám je teprve krátce, je to pár samic, žerou normálně (1 hole týdně), ale jedna z nich (větší) je pořád nějaká nervózní. Jezdí sem a tam, leze po skle atd. A dokonce před chvílí vylítla po přítelkyni když k ní přiblížila ruku, o čemž sem slyšel, že se tom moc nestává. Podmínky chovu: teplota je přes den 30°C, přes noc 21°C, s teplotním gradientem, vlhkost 55-65%. Terárko 100x50x50. Nevím, jestli nemá třeba hlad nebo tak, je čerstvě po svleku, tak jestli je to tím?
Moc děkuji za Vaše názory :).

nesouvisí to se zadatelem tématu, ale vložím to sem a poprosím o důrazné rady pro asi kluka, který se diví, že
mu nežere Krajta královská, když jí zajistil takové podmínky! Asi je to jeho první had a neuvědomuje si, že had není pes :-(
Rozhodně ho nechci nijak posměšně kárat, jen mu zkušenější chovatelé vysvětlete, co had nutně potřebuje k životu, díky.
http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/forum/r/det ail/882690/krajta-kralovska-nechce-prijmout-potrav u

Podle toho co a jak to píše, bych typnul, že je mu okolo 10-ti let a ani si neuvědomuje, že 10-18 °C v terárku je nesmysl. Pokud nemá terárko na balkoně...
Sice nejsou vlastně vůbec popsané podmínky chovu (což by chtělo pro konkretní rady doplnit), ale...
1. Netahat zbytečně hada z vetrária!!
2. Zjistit přesnou teplotu v teráriu a zajistit potřebnou v případě nedostatečné.
3. Měsíc nežravosti je celkem normální. Tudíž nechat dál "hladovět" a za cca týden až 14 dní to zkusit znovu.
4. Vyhodit, nebo darovat prolejzačky nějakému morčeti. A to hned.
5. Malá myška pro 2,5 roku starou regiusku může také být sousto, které pro ni nemusí být zajímavé, tudíž na ni prdí.
6. Hlavně si uvědomit, že regiuska není pes, který vyžaduje pozornost. Obecně terarijní zvířata jsou radši, když si jich pořádně nikdo nevšimá.