Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno UVB záření!

Dobrý den,
chtěla jsem se jen zeptat, jestli UVB záření projde plstem. Slyšela jsem, že neprojde sklem, ale o plastu ani zmínka. Mám totiž mladé phelsumy a mám je odděleně v plastových krabičkách s propíchanými plastovými víky. Myslíte, že když nad krabičky dám UVB zářivku, dosáhne záření na phelsumy? Výška krabiček je cca 15cm (poznámka: mláďata mají do 3 měsíců, tudíž jsou to ještě 4centimetrová mimina :-)) Děkuji moc za vaše odpovědi :-)

Nevim, jak ty tvoje "krabičky" vypadaj... Ale pokud si seš jistá, že jsou pro ty felzumy dostatečně velký a vhodně zařízený, tak odřízni z víka plast a nahraď ho muším pletivem. Pak UVB projde.
Ale před tim bych zvážila, jeslti by si nezasloužily nějaký terárko...

Ano, také jsem nad tím uvažovala. Ale není zbytečné kupovat 2 malá terárka a za 3 měsíce zase 1 velké? Myslím, že ty krabičky jsou pro ně zatím akorát :-) A až povyrostou možná bych i uvažovala o nějakých těch terárkách :-)Jinak myslím, že by i pletivem s nejmenšími oky bez problémů prolezly. A kdyby náhodou, jak bych poznala, že mají nedostatek UVB? (dávám 3x týdně vitamíny: Roboran + prášek ze sépiové kosti + Plastin)