Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončik malého vzrůstu

Dobrý den,

měl bych na Vás chovatelé gekončíku jeden dotaz, mám jednu samičku Gekončika Nočního (Tremper Albino Hetero Blizzard) který bude mít v počátku července jeden rok, koupil jsem ho v Říjnu od jednoho chovatele a ten ji choval v teráriu o rozměrech délka:30cm, výška:30cm a hloubka 15cm, u nás jsme ji vypustili do skoro metrového terária k dalším samičkám, které jsou přibližně stejně staré. Teď se dostávám k otázce, zatím co ostatní samičky které mam mají skoro 50 gramů, tak tady tato samička se pořád pohybuje okolo 25 gramů, je daleko menší jak ostatní, ale apetit má stejný, lovit umí, pravidelně se svléká a pomalu ale opravdu pomalu roste. Její rodiče byly také menšího vzrůstu, chtěl bych se zeptat jestli je to normální, či má vývojovou poruchu nebo dělám něco v jejím případe špatně.

Děkuji za odpovědi

Jakou poruchu, rodice byly mensi, zere, svleka se je v pohode no tak bude proste mensi. Homo Sapiens je taky jeden druh a jeden kousek ma 150cm a druhej 210... :-) Ja mam zase ty svoje 3 nove 2 dny a furt jsou ve vlhkem ukrytu. Jsou hodne bojacni, ale doufam, ze to bude lepsi jak porostou no. :)) Jinak u toho cerno puntíkatého netusim jestli to je samec nebo samicka. Jen tak podle pohledu to poznat nejde co. Do ruky ho brat nechcu, abych ho vyfotil zespodu, aspoň to je překvápko. :-D

Bylo to napsane na te krabicce v které jsem ho koupil, ale nepamatuju si to a ani neplánuju se to ucit. Prijde me to sileny to pobrat ty oznaceni pro všechny ty ruzne barevne mutace.. :-) Ale stal me 950.. Ostatní dva tusim 400. Ale i ten co vypada nejak vybledle ma nadhernou barvu, asi se bude svlekat. Tady je na fotce když jsem ho dal do terarka, tak hned zacal lozit. :-)

By me zajímalo jestli se ti gekoncici budou takhle bat ikdyz povyrostou. Ted jsou furt ve vlhkem ukrytu a když nahodou vystrci hlavu a uvidi pohyb v mistnosti, tak zase zalezou. Doufam, ze vyrostou v pekny kousky jako mas na fotkách ty lucifere Ted jsou to takove vyhuble zizaly. :-D

Jinak mam dojem, ze ty cervy v misce vůbec nezerou. Davam jim pinzetou denne tak 2/3 cvrcky obalene v roboranu a mletym vapencu. Cvrcku uz mam jen par. Koupil jsem za 60kc krabičku a tam byla pulka mrtva, to uz kupovat fakt nehodlam. Nez se me rozjede ten chov svabu, tak jsem koupil na burze taky krabičku mensich svabu, tak snad je budou zrat. No nemaj na vyber, jinak budou o hladu. :-)

co bude kluk a holka je jedno, ale musis dostat albino vlohu ktera je recesivni dokupy se superhypo tangerine ktera je - fakt nevim, asi taky recesivni??? Takze poradi spis nekdo kdo je zkusenejsi. IMHO na zacatku bude SH tangerine + albino, vysledek bude hetero na obe vlohy, kdyz ten vysledek zkombinujes tak 12,5% mladat muze byt sunglow? (musi trefit obe vlohy od obou). Ale mozna jsem to zmotal a je to jinak. :-)