Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s gekonom obrovským

Prosím o pomoc, mám samičku gekona obrovského, kúpil som ju na burze asi pred mesiacom, od tej doby mi nežerie... terárium jej vyhrievam cez deň na teplotu okolo 28-30°C, na noc ho má chladnejšie, rosím jej ho pravidelne ráno aj pred večerom. Hmyz jej pravidelne mením, mala tam cvrčkov od malých po veľkých, skúšal som aj sarančatá, ale napriek tomu nič a vidím na nej, že chradne...vopred ´dakujem za každú radu, nerád by som o ňu prišiel

Tohle odchov není ani náhodou. Gekáči jsou na burzách většinou importy - už jen to, že je to dospělé zvíře Vás mělo varovat. K tomu nechodí v moc dobrém stavu. V první řadě takhle vyhublé zvíře není moc dobrý nápad kupovat.

Každopádně teď už asi pomůže jen nechat ho v úplném klidu - zkuste mu dát do misky malé a velké červy, zkusila bych mu tam hodit i myší holátko a nějakou přesnídávku a doufejte, že si vezme. Přidala bych mu tam nějakou desku opřenou o sklo, aby se mohl schovat i na skle - třeba opřít velký kus kůry nebo tak něco.

Nehádam sa, čo sa týka gekonov tak sa zatiaľ veľmi nevyznám...problém je v tom, že na tej burze mi prišla dobrá, resp. bola v dobrom kondičnom stave, chradne len od kedy ju mám doma, aspoň teda už viem prečo keďže ako vravíte ide o import.
Ďakujem teda za radu, vyskúšam jej tam niečo pridať, snáď to pomôže

no, dejte jí úkryty a nechte ji v klidu jak psala lacerta, na noc jí tam vypusťte větší cvrčky, nejlíp banánové, nějakou saranči, zofy do misky, hmyzu tam dejte nějaké krmení a nechte to v klidu. Pak už bude záležet na ní, jestli se chytne nebo ne, ale zvířata z importu prostě můžou dělat problémy a padnout, no.