Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama-začinajúci chovateľ

Dobrý deň ,
mám terárium vo veľkosti 130x70x70 zariadené.
V teráriu sa nachádza 3D stena,piesok, UV ziarovka , vyhrevna ziarovka, a agama samozrejme 3,5 ročná , misky na vodu a potravu taktiež.:)
Konárik na lezenie zaobstarám zajtra :)
V teráriu je vlhkosť vzduchu 70.
A teplota v teráriu je len 26 °C. Chcem sa opýtať ci je to pre agamu dostačujuce,pretoze predosly majitel mal taktiez že vraj len 26 stupnov.Zdá sa mi to málo.Alebo mám kúpiť silnejšiu žiarovku ?
Dalsia moja otazka sa tyka ohladom výhrevneho kamena ci mam kupit aby mala lepšie pomienky lebo niekde pisu ze ma byt niekde ze nemusi byt tak neviem teda.
A chela by som Vás poprosiť o názor čo si myslíte o fontánach pre agamu ? Je to zbytočné alebo to má niečo do seba ?
Zišli by sa mi cenné rady , kto má s tým oveľa bohatšie skúsenosti ako ja.
Ďakujem pekne

teplotu zvysit, elektricky topny kamen normalne neni potreba, staci pod tu bodovou - reflektorovou zarovku dak nejaky pekny kus bridlice, nebo jakykoliv placaty tmavy kamen. Poslete fotku, a hlavne se pak neurazte pri kritice - spis se snazit dle ni podminky zlepsit. Jak uz bylo psano - nespis tam bude malo svetla.

Zaklady co a jak viz treba agama-vousata

Furt není jasne kolik stupnu je pod svetlem. Tam by mělo byt kolem 40 stupnu. Jinak pozadi pekny, ale podle me hodne nevyuzitej prostor. Agamak muze leda tak hledet na tu stenu, ale urcite by tam mel rad plošinky, ne jen tu jednu.. :-) A zářivku to chce urcite. Me to pripada jak terarko pro gekonciky, tma, cervene svetlo.. heh Jinak vetrani to ma kde, zadne tam nevidim.

Má to dve plošiny na jednej aj druhej strane. Vetranie je taktiež po oboch stranách terária hore.
Určite chem terárko doplniť nejakými vetvami alebo korou aby mala viac vymoženosti na lozenie.
Zistím koĺko je stupńov pod tým svetlom aby som mala istotu že to agame vyhovuje. Aj svetlo dám iné nie to červené.

zarovku nejakou takovouhle:

[http://www.datart.cz/catalog_img_cz/143/565/143565   /IMAGE_ENLARGED_DETAIL_1.jpg?1387199363000&OSRAM-R   eflektorova-zarovka-25W-R50,-E14]

vykon dle teploty, stoji par korun. Ohreje ten kamen pod sebou (spis bych tam dal treba to bridlici) a k tomu kamen dat i bliz to co je predpokladam zdroj UV (co presne to je?) Nahoru cim silnejsi zarivku - trubici kvuli svetlu. Agama mi prijde celkem v pohode, nedavejte ji jablko (nebo co to tam je), spis natrhat venku listy pampelisky.

Je to Uv žiarovka aspon tak mi bolo povedané.
Agama je u mňa len od včera ešte sa aklimatizuje. Inak bola už aj na stupienkoch. Má chuť do jedenie.
Akúrat dnes som jej dávala listy pampelišky ale to nechcela. Zato jej ale chutnala mrkvička.
Jablko som jej dala ale ani ho nechcela. Tak jej uz jablka nebudem davat.
Zajtra zaobstarám aj bridlicu a aj niečo na lozenie ešte.
A ešte k vetraniu som zlé napísala je hore po oboch stranách terária.
otázočku mám ešte v ohľadom rosenia agamy všade píšu niečo iné , hlavne by ma zaujímala ako často by som to mala robit ?, neze jej z terarka spravim bazinu :D. Dnes som prvý krát v živote rosila na 3D stenu vraj agamy radi olizuju vodu z 3D pozadia a rosila som aj priamo agamu. A mala som s toho pocit že sa jej to veľmi páčilo , stále sa viac a viac ku mne priblizovala a cakala kedy zacnem znovu :)

"je to UV ziarovka" - dulezite je jaky presne typ a vykon.

Rosit dospele zvire nemusite takrka vubec, pro klid v dusi treba jednou za 2 tydny - primo agamu. Pokud bude zrat nejake "zelene" bude mit dost vody z toho. Mrkev davat muzete, ale ne kazdy den. Kdyz uz tam mate tu velkou misku s vodou - natrhejte vetsi listy pampelisky, dejte je do ni a konce v misce zatizit kaminkem. Jak budou ve vode, neuschnou a vydrzi klidne i 2 dni. Urcite si casem zvykne si je z te misky brat.

Dal bych bacha na to zelene co vidim v tom kvetinaci dole pod plosinkou. Pokud je to zive, sezere to. A pokud to je umelem bude to urcite zkouset sezrat taky - to pak nemusi dopadnout dobre. Jestli nejakou umelou dekoraci, tak jedine takovou kterou nedokaze ukousnout. A cokoliv zive zelene jen coby "krmeni" se 100% jistotou ze to neni jedovate.