ono ten hmyz když se koupí, tak je nejlepší ho pár dní vykrmovat něčím dobrým (stejně, jako když se s ním krmí plazáci), páč na tom hladovým čerstvě koupeným krom chytinu nic moc není. takže ho pár dní dobře krmit a pak nechat den dva bez krmení, aby neměl plná střeva (krom červů, ty je naopak lepší nakrmit i před konzumací). Tak se zajistí, že na hmyzu je "maso" a navíc pak v něm člověk nemusí baštit to, čím ho krmil prodejce nebo překupník (různé nahnilé zbytky, občas mršinky atd). U zofů a moučňáků vykrmovat klidně i 14dní, ti tak rychle nepřibírají jako cvrčci a saranče, navíc prodejci je vesměs drží bez žrádla, jen na šrotu nebo otrubách, takže ti koupení červi jsou prostě vyhublí, jen chytinová šlupka. Když si s tím člověk dá trošku té práce a nezblajzne to ihned, tak je to pak uplně o něčem jiném Já když koupím hmyz, tak mu nasypu ovesné vločky, piškoty, každý den čerstvou zeleninu a zelené (hlavně strouhanou mrkev, pampeliška atd) a pak ho zkrmuji, ale občas si klíďo udělám pro chuť na pánvičce, páč vím že v tom hmyzu není nic špatného. Jinak dobře nakrmený, čerstvě svlečený "blonďák" moučňáka nebo zofa je fajn i syrový, to je fakt..
Jinak s těma sarančema souhlas, v čokoládě chutnají spíš jak polomáčené sušenky a chuť vlastního sarančete zanikne. Ale když se pár dní krmí senem, vločkama + třeba rukolou, pampeliškou atd, tak pak mají jemnou trochu kořeněnou chuť.
To mi trochu připomělo food festival na Zličíně, kde byla krom jiného i hmyzí kuchyně - přítomní dospělí na to koukali divně, ale děti se smaženým hmyzem, sušenkama s červama atd cpaly jak divý a vůbec neřešily, že to je hmyzI mej dceri moc chutnaj,