Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mamba zelená

Dobrý den přátelé, kolegové a rádci,

věnuji se chovu hadů již více než 15 let. Od užovky červené, krajty královské a krajty zelené až po zmiji ruzkatou a rohatou. Nicméně už deset let touzim po mambe zelene. Přečetl jsem snad všechny dostupné knížky (v češtině i angličtině), desítky článků a diskuzí, viděl stovky, ne-li tisicie videí, navštívil většinu dostupných míst, kde se nachází a troufam si říct, že jsem připraveny. Avšak rad bych znal Váš názor, popř. zkušenosti, neboť me přímé zkušenosti s "jedaky" jsou omezeny pouze na výše uvedeny rod Vipera (hady kamarádů, které občas hlidam nepocitam).

Děkuji předem za Vaše názory, rady, zkušenosti a kritiku.

Zdravím všechny dlouho jsem zde nebyl :-) a ani nějak chodit nebudu z dávno zmíněných důvodů. Kdyžtak jsem na mejlu martin.bergi@seznam.cz nebo i na fb mě pod nickem Bergi najdete. Pro zadavatele se vyjádřím takto ono zase těch mamb z odchovu moc není, spíše vyjímka. Ony jsou to klidný zvířata do jistý doby, všechno se dá když je prostor a neustálá ostražitost. Budky jsou fakt celkem základ i když do nich až zas tak moc nechcou tak se tam daj vyčíhnout a zavřít když je třeba údržba. Jinak jsou to hafo nenažraná zvířata takže v prvním týdnu po krmení je to v klidu a dá se manipulovat v terárku pak už ne, jdou po mně jako slepice po flusu hned jak otevřu. Takže tak ani ne z důvodu že by tě chtěli nějak napadnout jen maj prostě hlad a než si uvědomí že jsi to ty tak jim to někdy trvá a jak jsou rychlý a celkem nejdou slyšet, tak za chvíli je máš před ksichtem. Jinak mám na prodej pár pravých angusticepsek z JAR ne intermediusky z Tanzánie, ty jsou o dost větší, ale to je na delší řeč asi. Kdyby měl dotyčný zájem, tak rád poradím. Na prodej jsou, dávám je pryč z důvodu toho že kompletně rozpouštím chov a migruju do lepších končin. Takže tak :-)

hele jako jestli si myslíš že fakt na ně máš, tak ti je propůjčím na neurčito než se vrátím ze zahraničí na deponaci nebo někomu jinýmu kdo má na to koule :-) takže kdo by měl zájem, tak se mi klidně ozvěte nějak to dohoukáme, kdybych nikam nejel tak je určitě z ruky nedávám...

Mám ji z Německa, import Ghana. Zejtra ji blejsknu.:-) Vypadá dobře a zatím žádné známky agresivity. Dokonce je v budce, z čehož jsem měl docela strach, že tam nepoleze... Na iFauna má někdo taky nabídku na D. jamesoni kaimosae z Ghany, nick worldanimaltradingcompany, nějaké zkušenosti? Že bych doparoval... :-D

Hmm Ghana, tak to zas muze bejt vsechno jinak.. Urcite blejskni, zajima me to.. ;-) Me do budek, korku vzdy lezli vsechny mamby. :-) Agresivni nebyvaji, vetsinou jen zplostuji krk a to obvykle staci na respekt. Po case uz ani to nedelaj, jsou to pohodova zvirata. Pokud nejsou problemy. Je to jen ma domenka, ale problemy se mi u jamesonek vyskytli behem prvnich ctrnacti dnu. Predtim vypadali bezvadne a zrali a zdalo se, ze to bude v klidku. Vsimej si zejmena hlavy, kdyz zacne natykat a mit ji nedovrenou, je to prusvih, obvykle koncici smrti. Samce mam po smrti, holku drzim na zivu na CCL a vitaminu C, nezhorsuje se to, ale ani nezlepsuje. Obe byli mlada zvirata, trosku vetsi juvenilove. Zda se, ze ty problemy souvisi z importem-dehydratace dlohodobejsiho charakteru, na ktery jsou holt vlhkomilne jamesonky citlive. Proto jsem si ted vzal adultni zvire, ktere bylo v opravdu bezvadne kondici, tak verim ze mam sanci. Uz si vzala jednu mysku a zacina vylezat z budky, ale v sobotu to bude teprve tyden, takze juchat budu nejdrive po mesici. Tak drzim palce, at to da a pis prubezne nake informace, at se k necemu dobereme a bude jich v chovech pak na zivu vic. :-) Toho importera klidne zkus, ale plati cim drive zvire vezmes, tim ma vetsi sanci.. ;-)