Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský nezaostří?

Dobrý den. Máme doma chamíka 4 měs. starého. U nás je +- 2 měsíce. Chovatel od kterého ho máme chamíky choval bez UVB (dával jim přímo tekuté vitamíny). My ho máme pod výbojkou Terrasaur 100w + dosvícení 60 cm trubice. Potravu každodenně balíme do vápníku (nastrouhaná vápníková želvička)a jednou týdně do vitamínů (reptivite s D3), rosí se 1 denně, jen pokud je před svlekem tak i 2x denně (to hned běží na listy pít), všechno bylo naprosto v pohodě chamík žral cvrky i dubie z krmné misky i z pinzety, bez problémů střílel a vždy přesně. Poslední týden jakoby nemohl zaostřit do misky vleze celý a nechytne nic na pinzetu střílí tak 3cm mimo. Ale vidí, protože když s pinzetou zamáváme, tak ji sleduje ale vystřelí velde. Prosím o radu co vyzkoušet nejdříve: vyměnit výbojku za reptiglo 5 a dotopit obyčejnou, nebo se pokusit dodat více vápníku (ikdyž cvrci co papá jsou zavápněni dost)?

Tak nějak jsem zde na vláknech dočetl že by to mohlo být z těchto dvou příčin (světlo, vápník). Terárium je odvětrané dostatečně (dole pruh 6cm přes celé tero a nahoře 2/3 stropu). Tak nějak nevíme co dělat a chtěli bychom chamčovi pomoct než oslepne úplně.

Předem mockrát děkujeme za ochotu a veškeré rady, tipy a triky.

Další OTRAVA chamíka tou vápnikovou želvičkou,proboha kdo vám to poradil,jste už druhý případ co to používal a měl problémy.Okamžitě to vyhoďte a kupte si opravdu vápník.Toto je nějaká věc na čištění vody v želváriu a obsahuje to nějaký chemikálie,který rozhodně nejsou vhodný pro chamíka.
Další věc v tom terárku je opravdu málo světla.
Na té poslední fotce mě připadá že má nějak nafouknuté břicho,to má asi z toho čistícího zázraku.

Ve spodní půlce terárka má teda hroznou tmu, to je pravda...jinak taky moc nerozumim tomu, proč si prostě nekoupíte mletý krmný vápenec apod., ale strouháte nějakou želvičku...kde jste na to přišli? :-D

Bohužel máme celý barák tmavý tak to tak působí, jinak tam má světla jako v tropický azurový den. Spodek terária tak může připadat, protože tam má rostliny, ale dolů chodí pouze pít na listy, jinak se zdržuje pouze nahoře u sluníčka.

Zajímalo by mě, kde kupujete ten vápník. Momentálně jsme se vrátili z tour de zveráky a lékárny a nikde nic takového nemají ani neznají, Biomin pouze na objednávku. Jinak mají samá doplňková krmiva.

To je prece jendo, ze mate cely barak tmavy

To sice ano, ale pokud se v takovémhle místě fotí svítící terárko a ještě k tomu na automat, tak to vypadá takhle blbě jen fotce. Myslím, že kombinace terrasaur + zářivka trubice je akorát.

Zadavateli: jaká je v tom terárku teplota?

V nejvyšších místech těsně pod pletivem je 39, na místě, kde se zdržuje chamča nejčastěji je 32, uprostřed terária je 25.

2 dny po vysazení "želvičky" se doufejme začíná zlepšovat. Už má zase zelenou barvu, chodí a loví sám ikdyž ho raději ještě přikrmuje z pinzety. Není to ůplně ono, ale snad se z toho dostane chudák malý. Děkujeme moc za radu!!!

Mně tu želvičku taky v mejch začátcích ve zveráku doporučili... Já nevim, proč je takovej problém sehnat v obyčejnym zverimexu nějakej "normální" vápník a tenhle nedostatek ještě kompenzujou tim, že raděj takovýhle nesmysly... Jasně, člověk si musí zjišťovat věci sám, ale je takovej prohřešek nepředpokládat, že vám ve zverimexu poraděj něco, co vám zabije zvíře?...

No, držim palce, řekla bych, že chameleon už snad má, co potřebuje, tak snad bude ok;)