Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční - bílé flíčky

Dobrý den, mám takový problém s gekončíkem nočním. Koupil jsem si samečka a samičku oba už odrostlé i s teráriem. Samička je děsně podvyživená a moc nechce jíst, během jednoho týdne snědla jen 2 cvrčky a k tomu mají po sobě oba takové bílé flíčky, vím že se svlékají ale mám obavy aby to nebyla plíseň. Poradíte mi někdo?

To bílé na hlavě bude nejspíš od kousnutí samečka při pářícím "souboji". Jinak hubená mi nějak nepřijde, ale nevidím ocas. Není moc vhodné chovat pouze pár, samec většinou nedá samici pokoj a může ji utahat...

Ty flicky muzou byt zbytky kuze po predchozim svleku (treba pokud nemeli vlhky ukryt), neresil bych. Terarko mi prijde v poradku, nevidim misku s vodou - mozna tam nekde je, chce to i misticku s mineralni smeskou. Ad. krmeni/nezravost - dal bych tam trvale misku s moucnymi cervy, dost hlubokou aby z ni nevylezli. At si muzou brat kdy chteji. Samicka ma ocasek dost hubeny, v telicku bych rekl celkem OK. Muze byt kvuli snuskam, neuskodilo by ji na cas oddelit od samecka.

lucifere a ty mas v te misce jen vapnik nebo i vitaminy? Ja se priznam, ze tu misku s vapnikem a vitaminama tam nemam, protože se me zda dostatecna ta davka kterou dostavaji, když jim obaluju všechno krmeni v mixu roboran a mlety vapenec 1:1... Jen se ted teda divam na slozeni roboranu a není tam vubec třeba vit C, tak pridam asi do mixu ještě reptivite..

Me neprijde, ze by to opadalo. Ikdyz tam najdu cvrcka druhy den, tak je furt obaleny, jen hlavu si vždycky krasne ocisti. :-) Napred jsem ty cvrcky/svaby před obalovanim rosil, ale myslim, ze uz toho na nich ulpelo zbytecne moc. Na to ze ji denne x kusu, tak to uz by byla asi moc velka davka tech vitaminu/vapniku..