Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost terária pro cca. 15 Trnorepů Afrických (uromastyx acanthinura)

Dobrý den.
Chci se zeptat já dostanu vajíčka trnorepů afrických, ještě nevím kolik jich bude píše se že trnorep africký má 15-25Vajíček. tako počítám něco mezi tim. A pro ty všechny trnorepy chci postavit terárium , ale nevím jaký rozměr.
Chci aby to terárium bylo tak velké aby tam mohli být i v dospělostí počítám tak cca. 300x100x100cm.
Předem děkuji za reakci. :-)

loading...

Ahoj.
Nadšení a zápal pro věc je paráda.Předpokládám tudíž,že máš zmáklé info o inkubaci atd.
Pro malé by to bylo velké=pokud vážně přemýšlíš o takovém chovu trndů bude asi zapotřebí zvolit těch variant terárek více=odchovnu+chovnou nádrž.
Jak píší ostatní samo je to kus od kusu malejch můžeš krátkodobě dát pohromadě dost ale připrav se na občasné problémy.
Chovnou skupinu já osobně bych teda nenechal od jedněch rodičů(vyměnit,prodat a koupit = samce nebo samice nejlépe každou jinou).
Pro začátek=1/2.
Ten rozměr asi tak samozřejmě čím větší tím lepší =1/2=200×90×výšku zvolíš s ohledem na světla ale celkem dostačující je 70.

tak u Uroušů se často nesnáší ani víc samic, jak už tu bylo psáno...hlavně v době okolo páření jsou to megery rvavé. Co se týče mláďat, tak ta se dají chovat pohromadě taky jen krátce po vylíhnutí, dřív nebo později se začnou řezat bez ohledu na pohlaví. Takže než mít 1 velkou ubikaci je lepší udělat víc malých a mláďata rozdělit po skupinkách, které se nemydlí a počítat s tím, že některá mláďata možná budou muset být i sama.