Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční terárium

Zařizuji nové terárko pro gekončíky 100x50x50 jako výhřev mám 60w žárovku a na přisvícení bych chtěl dat zářivku repli glo 10.0 20W, nepokazím tím něco? nebo jakou zářivku použít jde mi hlavně o přisvícení terária aby bylo v terárku dostatek světla. po zrušení akva mám osvětlovací rampu a chtěl bych ju použít kdyz to mám doma. Moc díky za radu

Nedávno jsem pozoroval gekončíky v jednom z těch petshopů v nákupním cnetru. V teráriu měli nějakou výkonnou zářivku, připadalo mi to jako silnější než sluneční světlo venku, což tedy asi nebylo. Každopádně ale gekončíci lezli a chňapali po cvrčcích a to bylo kolem 11 dopoledne. Nevíte někdo, co tam dělali špatně, a proč byli aktivní ve dne a ještě na světle?

Bych tipla že měli hlad. Gekončíci sice jsou aktivní v noci, ale aspoň ten můj se celkem rychle naučil, že pohyb před terárkem=krmení, takže když ve dne štracham dýl před terárkem tak se většinou přijde podívat jestli mu tam náhodou něco nepřistane. Ale já svítim jen obyč žárovkou takže tam zas moc ostrý světlo nemám..

Nasi vylezou teda az vecer, pres den o nich prakticky nevim - je mozne ze se nechaj vylakat ven na krmeni i pred den, za svetla. To je fuk, dotaz byl na UV zarivku pro ne - a ta je jak pise Strastav zbytecna - vyhozene penize. A ja bych skoro rekl ze u tech ruznych albino mutaci muze byt i nebezpecna. Kdyz si vemu treba takoveho BB vs. klasicky tmavy afganec...