Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co chovat v teráriu

Ahoj, tak trošku jsem si předělal pokoj a vznikl mi prostor v "obývákové stěně" 76cmx68cmx40cm délkaxšířka/hloubkax výška. Přemýšlím už delší dobu nad tím že bych tam umístil terárium ale nějak nevím jaké zvíře by do něj mohlo být ubytováno. Máte někdo nápad jakého "nájemníka" bych v něm mohl ubytovat? Hadi ani pavouci nepřipadají v úvahu, přítelkyně z nich má panickou hrůzu.

Pro madagaskarskou je to malé, ta potřebuje terárium více do výšky, myslel jsem spíš menší druhy: paví, zlatoocasá těch by se tam vešla i větší skupinka.
Ještě by to bylo dobré pro gekončínky noční, menší druhy chameleónů (chameleon trpasličí)
Skus si spíš něco vybrat a pak to sem napiš, jestli by se to tam vešlo, možností je fakt hodně.

Rieppeleon brevicaudatus (dříve Rhampholeon) ale česky není Chameleon trpasličí...tím je jeden druh chameleona z rodu Bradypodion, který ale pro začátečníka nelze doporučit a terárium by taky nebylo OK. Rieppeleoni ale pro začátečníka vhodní jsou. Český název je brokesie krátkoocasá, ale v zásadě ho nikdo moc nepoužívá.