Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka kalifornská (Lampropeltis getulus californiae)

Zdravím.

Mám doma 10ti měsíční Korálovku Kalifornskou(lampropeltis getulus californiae), chovatel mi ji prodal po 3tím svleku s tím, že je rozkrmená a přijímá jak živou tak mrtvou stravu, což se i potvrdilo, hádě bez problému přijímá živá i mrtvá holátka :-) Chtěl bych se zeptat od jaké velikosti hada přejít z holátek na skákavky? Má Korálovka má asi 40cm a je stará těch 10ěsíců. Ještě by mě zajímalo jak často takovéhoto hada krmit? Zatím jsem krmil jednou týdně(o víkendu) 1 holátkem(jak hádě rostlo, tak sem kupoval i větší holátka).

Předem děkuji za reakce. :-)
[mod]Změna předmětu, původně: Korálovka Kalifornská (Lampropeltis Getulus Californiae) (cejna)[/mod]

K tý frekvenci krmení - pokud to neni samice do chovu, tak u kolubridů většinou v 1 roce přecházim na krmení 1x za 10-14 dní, a takhle už na furt, pokud je had ve svleku nebo myš nepřijme, krmení přeskočim. Do jednoho roku 1x týdně.

No jak jsem psal výše, má asi 40cm, ale přijde mi "úzká" :-D Ale zase vím, že hadi jsou "nafukovací", když měl 15cm tak sem taky nevěřil, že do sebe narve holátko, a šlo to :-) No tak mám v mražáku ještě 3 holátka, tak skrmím a asi zkusím tu skákavku :-) Ještě jednou děkuji za radu. :-)