Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kousání vyhřezlé kloaky

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zkušenějších ohledně mé samice gekončíka nočního. Dnes ji vyhřezla kloaka. Hned jsem ji tedy odchytila a dala do nádoby s vlhkým ubrouskem. A začala shánět odvoz na veterinu. Než ale odvoz přijel tak si kloaku začala kousat a "otrhávat" nakonec ji kloaka zalezla sama. A vše vypadá nyní v pořádku.
Proto se ptám jestli pro jistotu nemám navštívit v pondělí specialistu na plazy nikdy jsem toto chování neviděla a nerada bych o ní přišla.
Všem moc děkuji za rady

Myslím, že se to stalo po vyprazdňování našla jsem v teráriu čerstvý trus. Ale jistá si tím být nemohu nebyla jsem u toho. Nemohla jsem to způsobit například tím, že jsem písek občas posypala drcenými převařenými skořápky? Jestli ano tak si sypu popel na hlavu. Písek mám frakce cca 2-4 mm. Již přes rok ji krmím tartarami obalenými ve směsi plastinu a roboranu H. Opravdu nevím. Vyděsilo mě hlavně to okusování. Dále bych se chtěla zeptat jak dlouhá doba je podle Vás adekvátní na to ji nechat nyní bez jídla. Nechci aby hladověla, ale ani aby trpěla při vyprazdňování.
Děkuji za Vaše rady.

Bylo to vyhřezlé cca 1- 1,5 cm zcela obalené pískem. Všude po teráriu byly kapky krve. Včera jsem od ní našla pískový trus je tedy možné že se jednalo o zácpu při které kloaka vyhřezla a pískem se poté chtěla vyčistit?

Už zase píšeš,aniž bys věděl,co....Ty jsi nepoučitelnej..Pokud vyhřezne kloaka,tak se obalí zvenku,a ne zevnitř,takže se nemůže smíchat s hovínkem ten písek...Ten odpadne už při zatahování...Problém bych asi viděl při tom krmení tartarama,šváb je obalenej pískem při hrabání a dostane se do zvířete...

Zas tak blbý nejsou. Oni se snaží schovat, takže zalezou třeba pod misku, kůru, šutr...Ale do substrátu se vážně nezahrabávaj. nedrží na nich pořádně ani plastin s roboranem, natož písek. V tom problém nebude. Nicméně, pokud je tenpísek nějakej pofidérní (údaj o zrnitosti nám řekne kulový) tak ho gekončík může bagrovat při překotným lovení rychlejch tartar. A pokud se jedná o písek "speciální terarijní" tak bych se tomu ucpání ani nedivil.
Jinak plácáme tady o hovně, informací od zadavatele dotazu je jak šafránu a fotka žádná...
Takhle bych se já asi neptal, kdybych potřeboval pomoc.

Dobrý den,
omlouvám se tedy za málo informací a děkuji za reakci. Písek kupuji Akva písek od značky Lhota. Fotku po vyhřeznutí bohužel nemám focení bylo to poslední na co jsem myslela. Když mi poradíte jaké informace by bylo vhodné doplnit tak je ráda napíši. Jde mi jen o dobro gekončice.

oni gekončíci často žerou písek i jen tak, používají ho jako gastrolity. Rozhodně nemusí být na nečem nalepený ( a už vůbec ne na "nepřilnavém" švábovi). Ale je fakt, že ty ostrozrné drtě, nebo dokonce antuka, co se často prodávají ve zverexech jsou do terárek pěkné svinstvo. Zlatej hřišťovní písek.

Jinak co se týče zácpy, tak pokud se zkrmují trvale jen okřídlení švábi, tak zácpa může být i z toho. třeba cvrččí nebo sarančí křídla zvířatům většinou nevadí, ale tartaří ve větším množství ano, už se mi tu po nich taky pár zvířat nemohlo vys***.