Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opheodrys aestivus - chov

Zdravím,
včera jsem na burze plazů viděl hmyzožravou užovku zelenou. Na internetu jsem našel poněkud rozdílné informace (např. je noční živočich/je denní živočich, její chov je složitý/její chov je snadný, je krotká/často útočí na chovatele, dožívá se vysokého věku/za chvíli chcípne,...)
Rád bych se dozvěděl více o tomto zajímavém hadovi. Jaké délky se doroste, jaká má být teplota a vlhkost v teráriu. Je zařazen v CITES? Do knihovny jdu zítra, tak hledám informace aspoň tady. Předem děkuji za odpovědi.
Změna předmětu, původně: Opheodrys Aestivus (Aurifer)

Já myslím že ta lokalita hrát roli může protože ta zvířata vždy byla označena že pocházejí z tý lokality co si nemužu vzpomenout a vždy byli dražší než zvířata odjinud což ten muj dodavetal vysvětloval právě tím že líp držej.Jinak i ty importy z ostatních lokalit chodili v celkem slušném stavu ale úmrtnost byla daleko větší