Myší parazité
Mám prosbu, ted´ mi volala kamarádka, že si dotáhla domů asi parazity, koupila si pro oživení krve jiné myši a asi za měsíc jí začali myší umírat, tak po tom pátrala a zjistila, že mají maličké černé a červené broučky, poštípali i ji a dceru.Problém je, že její dcera má šlechtěné myšky s rodokmenem a ti je mají taky, takže moje doporučení vymlátit a založit nový chov se jí moc nechce, navíc je samoživitelka a myšky s rodokmenem jsou dost drahé a miláčkové její dcery, podotýkám žádný rozmazlený spratek, je jí 8 věnuje se jim 2 roky a péči včetně hygieny obstarává hlavně malá.Tak jsem jí poradila vystříkat myši a jejich ubytování frontlinem a doma biokillem.Myslíte. že to zabere?děkuji
Jj, zabere, já brala celý pokoj arpalitem a i všechny zvířata, a vše jsem dezinfikovala savem, ale prala jsem i komplet všechno oblečení a myla všechny věci, ale někde se to tu už řešilo, že to snad stačí jen vystříkat
jo, to jsou klasičtí roztoči...pokud se přemnoží, tak myši mohou uštípat (nebo doslova vysát) a jdou i na majitele, což je taky dost nepříjemné. Ohledně toho vystříkání jsi jí poradila dobře, je zbytečné kvůli roztočům ničit chov. Ale tím Biokillem může nastříkat i přímo ty myši, nic jim to neudělá....pokud tam má i mláďata nebo březí samice, tak je dokonce vhodnější než ten Frontline.
Když jsme měli u koní všenky, tak nám veterinář řekl, že biokill nemáme používat na zvířata, proto jsem poradila ten frontline, březí samice a mlád´ata tam má.Z čeho vznikají ty roztoči, co to přenáší?
nevim jak u koní a třeba pro kočky je přímo jedovatý, ale myším Biokill rozhodně nevadí, dokonce ani holatům ne, na rozdíl od toho Frontline.
Roztoči z ničeho nevznikají, prostě se něčím zavlečou. většinou nějakou další myší (křečkem, potkanem atd) z nakaženého chovu. Může se stát, že se zavlečou i napadenou podestýlkou, ale to není tak časté.
My je měli tenkrát ve zverimexu, přišli ze senem, stčila jsem ruku do pytle a měla ji obsypanou a to doslova, seno hned letělo ven na ulici, ale měli jsme promořenej celej sklad během jedný noci, naštěstí to zvířata nenapadlo, nestihlo to, tenkrát šéf zavolal deratizaci a oni to něčím stříkali, celej sklad jsme museli vystěhovat a den tam nesměli.Nejdřív jsme mysleli, že to jsou čmelíci, ale když nás to začalo štípat, tak nám došlo, že to čmelíci nejsou.
Já to nikdy doma díkybohu neměla s janou si občas myši měníme, abysme měly cizí krev, ale to už dlouho neproběhlo, myši jsem zkontrolovala, mám je čisté.
Pokud mají ty myši(na oživení chovu) parazity, tak budou mít jistě i viry a bakterie, které budou pravděpodobně stát za tou zvýšenou mortalitou. To pak ale už člověk jen tak pohledem nezjistí.
můžou a nemusí. Oni ti roztoči se na rozdíl od virů a bakterií přenesou raz dva, třeba i tím senem. A pokud jich je tolik, že už štípou i majitele, tak se není čemu divit, že ty myši už chcípají...ono stačí, jak člověka dohryže 1 roztoč, co se ti dostane třeba za gumu trenclí. no a ty myši jich mají na sobě třeba 300, to pak musí být hotová muka. navíc těch 300roztočů, krom toho že to nehorázně štípe už si z takové malé myši i vypije dost krve.