Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chování hada po nakrmení

Zdravím všechny, mám dotaz: Je normální, že had po nakrmení číhá třeba několik nocí na stejném místě, kde ulovil poslední kořist? Tím myslím, že se nadlábne, ve dne se vyhřívá pod lampou a v noci se přesune na místo, kde ulovil poslední kořist, srovná se do esíčka a čeká... a čeká... bez hnutí. Třeba týden v kuse. Je to normální? Předem díky za odpovědi.

Mám jí chvíli, cca měsíc a půl (je necelý rok stará). Do ruky jí neberu, nechci jí stresovat.
Jen mi přišlo zvláštní, že dokáže tak dlouho a bez hnutí číhat na místě posledního úlovku. Že by měla ještě hlad? Na začátku první dvě myši odmítla, teď to byla třetí myš, kterou zdlábla (zdlábnul, je to samec), takže krmím jednou myší za cca týden.
Dělá mi radost, že žere bez problémů, jen to strnulý chování, to číhání, mě trochu mate. Že by fakt měla ještě hlad a čekala, co zase půjde okolo?

Jestli zere normalne a vubec vegeti normalne, spi a tak a jsou dobre podminky chovu, tak bych se tim zatim neznepokojoval. Krmit primerene jejimu veku a delce, jak byla a je zvykla. Casem si zvykne na nove prostredi a snad bude v pohode. Hlavne co se tyce mladat, jsou trochu vic opatrnejsi nez dospelci. Je to instinktivni chovani.

Díky za re. Z počátku byla hodně vyplašená, teď se, zdá se, dost zklidnila. I když je teda pořád plachá a jak se přiblížím k teráriu, tak je celkem ve střehu. Například když jsem měnil substrát, tak neútočila, spíš sledovala, co se děje a jak jsem se k ní přiblížil, tak se raději odplazila pryč. Což je asi normální chování.
Ale jak říkám, to číhání mi přišlo trochu zvláštní, jak kdyby měla buď nějaký zásek, nebo ještě hlad. Ale předpokládám, že jedna myš týdně by měla být ok...

O co vám lidi jde? Tak za prvý - původně jsem se ptal na něco úplně jinýho. Za druhý - dva potkani týdně mi prostě přijdou dost, obvykle se uvádí jedna - dvě myši týdně, co se naopak radí je nepřekrmovat, aby z hadů nebyli otesánci. Tolik k základním informacím.
A nakonec za třetí - pokud vás nezajímá, na co jsem zvědavej, tak na moje dotazy nereagujte, to je naprosto jednoduchý.
No a tím bych to ukončil. Všem, kteří poradili, díky.

Tak za prvý - Hoď se do klidu.
Za druhý - krmit víc než roční kobercovku jednou myší týdně je hodně málo.
Za třetí - jak už bylo výše psáno, mláďata, pokud žerou, je dobrý krmit spíš víc než míň.
Za čtvrtý - porovnávat hady s husama je totální hovadina.
Za pátý - pokud se ti nelíbí reakce, stačí nepsat blbosti, na který je třeba reagovat.

Víš Cejno, moje chování není arogantní. Slušně se zeptám na to, co potřebuju vědět, pro mě to neni blbost, je to něco, s čím potřebuju poradit, proto jsem taky na poradně, že jo. Ovšem pokud se mi dostane odpovědi typu - Na co se to ptáš voe?, tak taky adekvátně reaguju.
Krajtu mám měsíc a půl, první tři týdny vůbec nežrala, byl jsem rád, že mi teď zdlábla alespoň tu jednu myš týdně. Takže jo, pro někoho jsou to možná zbytečný starosti, se kterýma se na poradnu neleze. Já si naopak myslim, že poradna je tu proto, aby se člověk něco dověděl.
Takže ještě jednou díky všem, co poradili. A vy mudrci si taky vzpomeňte na dobu, kdy jste s chovem začínali.

I začátečník se může chovat slušně. Tím spíš, když chce radu od někoho kdo to dělá zadarmo ve svým volným čase, kterej klidně může věnovat 1000x užitečnějším věcem.
Nepamatuju si, že bych ve svých začátcích prudil někde na netu a za dobrý rady "děkoval" nesmyslným chytračením s arogantníma průpovídkama. Při osobním setkání se zkušeným chovatelem/kou (jako třeba Auri) bys asi takhle nevyskakoval. To je ta dnešní internetem zkažená mládež...;-)

Tak mezi mládež se již pěkných pár let neřadím.
A o jaké slušnosti se tu bavíme? Do té doby, co se mi dostala odpověď typu - co asi tak jinýho by měla mláďata dělat? jsem se choval velmi korektně a následný vtip byl snad urážkou?
Moje arogantní chování, jak vy to nazýváte, bylo jen reakcí právě na to chování, který mi tak předhazujete. Doporučuju si přečíst ještě jednou celou diskuzi. Dobré rady jsem ocenil a slušně poděkoval, ovšem na arogantní reakce nečekejte uctivou poklonu.
Mějte se tu fajn, poradna, pokud uživatelé radí, je velmi přínosná, ale tyhle internetový pseudokonflikty jsou k smíchu.
Takže naposledy, všem co poradili DÍKY.
No a mistři moderátoři, pokud byla vaše ješitnost velmi uražena, nebojte se a zabanujte mě, snad pak budete mít dobrý pocit, jak jste s tím raubířem zatočili.