Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samicka na me prska

Ahojte,
mam cca 1.5 letou samicku agamy bradate(zije v terarku se sameckem). Rada beha po byte, obcas ji pustim.
To si pak najde nejaky tmavy koutek a tam zaleze. Kdyz se ji snazim vyndat a dat zpatky do terarka, tak na me syci s otevrenou pusou. Nevite, proc to dela?
Do terarka jsem jim dala maly domecek, kdyby chtela do tmy, ale to ignoruje. Radeji vymeta kouty...
Dekuji za nazor. :)
[mod]Doplňuji o další dotaz ze smazaného vlákna: (cejna)[/mod]

Ahojte, mam dotaz.
Samecek agama bradata, 1.5 roku, je tomu tyden, co zacal byt pasivnejsi, cely den polehava s otevrenyma ocima, nereaguje ani na samicku, ktera na nej dorazi. Ma porad zcernale vole. Zere, pokud pred nej dam jidlo (jablko, mrkev, cuketa, cvrcci, sarancata, jetel, pampeliskove listy). Jeho kakani je male, suche. Dneska se mu nepodarilo vubec vyprazdnit, jen tekla takova hlenovita voda, z kloaky bylo videt, ze tam nejake kaku ma, ale nebyl schopny ho vytlacit. Nevite, co s tim?
Jeste jsem si vsimla, ze v terarku se mu moc kadit nechce, vetsinou se snazi vykadid, kdyz ho pustim ven, na podlahu...nejradeji ma koberec. Dekuji

Agama nemá na vejletech po bytě co dělat. Nech jí v terárku, který je doufám VHODNĚ zařízený. Do koutů ti leze, protože se v tom bytě bojí, a na tebe prská ze stejnýho dlvodu.
Navíc, agama chce "do tmy" jedině v noci, ve dne naopak potřebuje opravdu pořádnou dávku světla.

Takže, postarej se o to, aby měla dostatečně veliký, dobře osvětlený a vhodně zařízený terárko, a v tom jí nech.