Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reakce na inzerci způsoby přepravy

Z mostu do Jindřichova Hradce potřebuji přepravit hada i s teráriem obrátil jsem se tedy na tuto poradnu jelikož tady je mi většinou dobře porazeno
takže:
jaké způsoby a služby na přepravu připadají v úvahu ?
Moooc děkuji za cenné rady:-):-):-):-)

loading...

Tak přeprava zvířat celkem funguje kurýrem ČD, samozřejmě za předpokladu, že nebudeš nikde vykládat, že v tom je fakt zvíře - oficiálně ti to nepřepraví nikdo.
Co se týče terárka, tak moc nevidim důvod, proč by to nemělo jít taky, pokud bude bezpečně zabalený a označený jako "křehké".

Pokud vím, tak hmyz se stále přepravovat smí (legálně i v rámci ČP), doporučuju tam uvést tedy "hmyz - živé", klidně na to jde napsat "ŽIVÉ VČELY" a chtěl bych vidět magora, co tě donutí to rozbalovat :-D. Když už jsme u toho, jak tě donutí ten balík rozbalit? Krom toho nějakou kontrolu obsahu může provádět asi jen leda celník a ještě k tomu musí mít důvod. Zaplatí ti následně přebalení? To asi těžko... Natož když by byla na pár místech lípnutá "pečeť".

Když bys někdy něco živého posílal poštou, tak to pošli jako EMS - dodání druhý den do 14hod ;-), na hlavních poštách není problém balík podat těsně před 18hod, na menších poštách pak záleží na svozech. Je dobrý se tam zeptat předem ;-). Nicméně ČD je stále mnohem rychlejší. Nicméně posílání zvířat je ...

Rozhodně bych nedoporučoval posílat živý zvíře poštou, ani jinou obdobnou společností. Jo, EMS je rychlá, dokonce existuje i balík, kterej dojde i ten samej den, kdy je poslanej, ale funguje jen na trasách krajský město - Praha a naopak. Nicméně žádná takováhle služba neni ani trochu vhodná k posílání čehokoliv živýho krom hmyzu, věřte, že dobře vim o čem mluvim ;-) Jako jedinou jakž takž rozumnou možnost bych viděl toho kurýra ČD, když se to podaří...

Jak jsem ti dneska kamaráde osobně říkal ... teda neříkal! Nepřišel mi minulej tejden na stejné nádraží had, ne a ne. Jo a byla to korálovka :-D

Nicméně pořád ve mně Kurýr vyvolává mnohem větší důvěru, než Pošta. Mám pocit, že se k tomu výrazně líp chovají a co jsem měl možnost vidět, tak těch kurýrních zásilek není tolik a některý pracovník to prostě čapne do ruky a odnese na další vlak nebo do konečné stanice. Kdežto Pošta toho má ranec, tak se s tím hází, kope se do toho, atd. Stejně tak Kurýr zásilky většinou jedou ve stejném "kupé" jako průvodčí apod., takže je to v poho i z pohledu teploty, atd.

Jak píše solidus .. kurýr celkem v pohodě. Sám jsem měl poprvé docela obavy, ale dopadlo to na výbornou a teď bych se toho nebál. Právě od solida byl první balík ( tímto děkuji za takydromy :-) ) a byla to ta nejschůdnější a i nejrychlejší cesta. Kámoš nedávno odesílal pár pogon a taky v klidu. Nikdo po něm nic nechtěl, jen vyplnit papíry. Ani se na nic neptal natož, aby chtěli rozbalit balík.

Dorsalisové se mi sháněli nejhůř a podle mě jsou nejlepší = největší. Přesněji tedy největší = nejlepší. Ale myslím, že super řešení je koupit si třeba 2,8 sexlineátů, klidně import, a bavit se koukáním ...