Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu, co je to za pavouka... Doma jich mam hodně

Ahoj lidi...

Jak se oteplilo začal jsem vnímat po domě hodně těhle pavouků... Nevím, co je to zač, mam tu klasické "johany", ty občas vyluxuju a nevadí mi.... ale tohle mi začalo lézt po domě stále častěji, najít denně tři pavouky...

Je dlouhý s nohama asi 3,5-4cm, výrazně chlupaté nohy a velká "kusadla" ... Hrozně rychle běhá a má silné pavučinky,které nejsou ani vidět....

Jak tak denně sleduji, co se sem dováží v banánech, tak z toho mam docela strach....

Mohlo se to sem dostat z venčí oknem, nebo jsem je mohl donést ve dřevě které bylo u krbovek...

Ale začalo to tu běhat co jsou ty pařáky...

Poraďte, jestli se mam bát ,nebo ne... Jde mi o to, jestli nejsou nebezpečné a když jsem našel dva jen v ložnici a na druhé straně domu jeden v šuplíku v papírech ..... není to moc příjemné..

Dal jsem do google obrázků text: "Co je to za pavouka" a našlo mi to hodně fotek s dotazy a nejpodobnější co jsem našel, někdo psal, že je to pokoutník domácí.... Co myslíte vy? foto lepší mohu udělat, mam je ve sklenici ....Hodně rychle běhají :-Dhttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020112326 8322933&l=2e18f5342d

<https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020112326 8322933&l=2e18f5342d>

No každopádně mam teď strach z jiné věci.... andulky jsem lupnul do koupelny a celej barák vystříkal jedním a půl plechovky biolitu :-D Tak roztoči,pavouci a johany maj po pitchi :-D já poleptané dýchaci cesty....ale lepší zemřít jako úspěšný deratizátor....než dostat babský hysterický vysokofrekvenční křik doprovázený ostudou, infarktem a naslednou smrtí :-D

Komedie je, že si chci koupit pavouka :-D:-D:-D Líbí se mi, mam ho s pavučinama vytetovaného i na ruce :-D Ale když jsem viděl jak mi tu běhá tohle po domě, tak jsem se lekl, strachy se pos*al a dvě hodiny brečel :-D:-D

Doma jsem je jednu dobu resil taky, bylo jich hafo. Nakonec jsem to vyresil salamounsky a od te doby se vyskytne jeden dva za rok... Jinak biolit moc nepomaha. Kdyz uz tak biokill, pokud nemate kocku, ten pusobi i kdyz se po nem pavouk jen projde. Me reseni spocivalo v tom, ze si doma pestuju tresavky (hajzlove pavouky), ty mi nevadi a je to jeden z nejvetsich predatoru v pavouci risi u nas a poradi si i s dospelym pokoutnikem, takze co jich mam doma nekolik v kazde mistnosti, tak nemam problem ;-)

To sou pokoutníci, a myslím že nebezpeční nebudou. Máme je ve sklepě a sou krásný.
A pavouky doma bych rozhodně nehubil. Jsou užitečný, ale hlavně když je tam máte tak to znamená, že tam máte i jiný hmyz, kterým se živí. Takže když vyhubíte pavouky, tak se vám tam třeba za chvíli rozmnoží moli nebo rybenky, a to bude mnohem horší.

tak zrovna třesavky a snovačky bych moc za užitečné nepokládala...v terarijních místnostech se mi přemnožily. Krom toho, že mi tam třesavky produkují neskutečné množství pavučin na uplně všem, tak snovačky jsou schopné zabít i mláďata ještěrů a hadů. Pitomí pavouci už mě stáli pár odchovů.

pokoutníci pro arachnofoby vypadají hrozivě, ale zase jsou neškodní, to je fakt...ale snovačky a třesavky mi je úspěšně vyhubily.

Tak já měla před 4mi lety doma jednoho, seděl ve verandě, koukal na mě a nemínil se hnout, já se ho tak bojím, že jsem kolem něj nechtěla chodit, takže pěkně po žebříku balkonem do mého obýváku, protože zrovna nebyl nikdo po ruce, kdo by nebohého pavouka pokoutníka vyhodil, toto trvalo dva a půl dne, poté přestala veranda pavouka bavit a někam odešel.Třesavky máme doma taky, ale mít je tam nechci, ale zase zabít je taky nechci, jen nevím, jak zařídit, aby mi domů nechodili?Chemii používat taky moc nemůžu, mám psy a kočky-ti chodí kolem baráku, že bych nastříkala nějakou chemickou bariéru aby to tam pavouky nelákalo...

vem si ho do ruky a pomazli se s ním. Uvidíš jak sou roztomilí a přestaneš se jich bát :)
Tak nejjednodušší je chytit ho za nohu a vyhodit z okna. Oni sami domů nechodí, oni se tam množí.
Já když sem se stěhoval kdysi do novýho bytu, tak sem si tam přenesl pár třesavek z mýho minulýho bytu, a druhej rok už sem měl v každým koutě jednu.
Ale množit se můžou jen když mají co žrát. Jinak pochcípou, nebo nevyrostou tak velcí.

Já netvrdím, že nejsou hezcí a zajímaví, ale mě štípnul před lety křižák, jestli to byl křižák, toho jsem viděla utíkat, při úklidu půdy a měla jsem dost hroznou alergickou reakci, natekla mi ruka po předloktí a zůstala mi jizva velikosti koruny.Od té doby jsem arachnofobik, rozklepu se, udělá se mi fyzicky špatně a přes to nejede vlak, do ruky bych ho fakt nevzala ani náhodou, vadí mi to samotné, bohužel se mi to zatím nedaří odbourat, neječím nehysterčím, ale jak je pavouk tak se otočím a jdu pryč rychlým krokem.Množí se tu...hmmm bezva :-(.

Barák neutěsním,větrám atd....holt bohužel budu doufat, že se to časem zlomí, nebo bude po ruce někdo, kdo pavouka vyhodí ven...l když mám canisterapeuticky cvičené psy, tak si vycvičím i pavoukáře:-), na povel vezmou pavouka a vynesou ho ven, to by šlo, to je výzva:-), zakoupím nějaký plastový napodobeniny a jdu do toho:-).

To by ta sklenice musela bejt metrová a koště asi taky tak a to si jako nedělám srandu....ochočeného potkana by mi zase slovili psi nebo kočky, já bych ho nechtěla zabít, jen nějak zneškodnit aby na mě nechtěl skočit:-)...ta hrůza, kdybych ho nametla špatně a on mi přeběhl přes ruku, už jen z tý představy mám husí kůži..

to je zajímavý. Já myslel že naši pavouci nekoušou.

každej pavouk kousne, když k tomu má důvod - třeba ho někdo přimáčkne oblečením atd. A je uplně jedno, jestli to je tuzemský nebo tropický pavouk. Akorát tuzemské druhy obvykle nejsou nějak více nebezpečné. Pokud tedy čék není alergik.