Trachemys scripta elegans - prosím o radu
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli je normální, že měsíc po snesení vajec je želva stále velice nenažraná a hyperaktivní (vydrží např. celou noc plavat proti sklu v akváriu, a to dost hlučně). Je možné, že by jí rovnou začal další cyklus tvorby vajec? Před snesením byla "šílená" už dva měsíce dopředu a do teď jí to nepřešlo.
Děkuji za radu.
no,kuprikladu moje agama vloni mela 3 snůšky hned po sobe,tak takova varianta asi je,mimochodem,budete je odchovávat??
nene, mám pouze samičku takže vejce jsou neoplozená...a jednalo se o tři různé snůšky nebo jednu velikou, kterou však vykladla postupně?
aha tak to ze jsou neoplozene jsem netusila,je fakt ze samice kladou neurcite po sobe,ale intervaly neznam,nikdy předtím se podobne nechovala?ja tez ma zelvy
třeba kecam blbosti,ale nechybi ji třeba samecek?
Před rokem, když měla vejce, se po vykladení postupně uklidňovala. Teď už je to měsíc co byla na veterině na oxytocinu. Doufali jsme, že se začne zase uklidňovat, ale ono je to snad ještě horší. Jediné co jí dokáže uklidnit aspoň přes noc je, že se nažere, ale hned ráno v pět se probudí a už se nezastaví... A je mi jasné, že krmit jí každý den není nejlepší cesta.
tomuto nedokazu poradit bohužel s timto jsem se nesetkala,snad někdo poradi,drzim palecky
děkuji :)
Mesiac je bežná pauza medzi dvomi znáškami. Samice sú najprv pažravé, posledné dni pred znáškou však väčšinou nežerú nič. Lozia na súš, hrabú. To môže trvať niekedy aj týždeň, po znáške s avšak väčšinou ukľudní.
Možno by bolo fajn, keby si zistil, či v sebe zase nemá vajcia. Chyť ju tak, aby bola vo zvislej polohe hlavou hore a jemne prehmataj prstom brucho pri zadných nohách najlepšie na oboch stranách. Potom budeš mať jasno.
Len tak medzi nami, oxytocínom by som to neriešil, väčšinou to nie je nutné.
Vejce zatím nemá. Na injekci jsme jí vzali, protože měla právě vejce na pohmat už asi 14 dní, ale snášet se jí nechtělo a vzhledem k tomu že bydlíme v paneláku a já jí tady nemůžu nechat řádit celý dny a noci, tak jsme jí odnesli k veterináři a druhý den bylo hotovo. Během tohoto řádění si vydřela díry do krunýře. Veterinář říkal, že za 100 dní se to může opakovat, ale teď nevím jestli myslel, že za sto dní jí znovu teprve začne folikulózní stádium nebo že už může snášet. Právě proto se ptám, jestli je možné, že to na ní přijde znovu už po měsíci, protože rozhodně nevypadá, že by se chtěla uklidnit.
Má vhodné místo kam může snášet ? Takhle to vypadá, že je zoufale hledá...jinak snůška po cca 5 týdnech
je normál a teď je zrovna čas (červen) na druhou...
V 1/3 akvária má souš (s písčito-hlinitou zeminou a nad ní žárovky), zbytek vodu...ale vůbec jí to nezajímá, prostě se chce za každou cenu dostat ven.
Minule když chtěla snášet, tak jí nějaká souš taky nezajímala, hrabala zadníma nohama asi měsíc před snášením a pak už jen lezla nahoru, dolu...
dejte foto
jj až se k tomu dostanu, tak vložím foto...a můžu se ještě zeptat kolikrát takhle za sebou dokáže želva snášet?
Záleží od druhu, väčšinou je to 2x, ale napríklad emydury mi kládli aj 4 znášky ročne. Všetko v približne mesačných intervaloch.
Zdravím, vylíhli se mi prckové Trachemys scripta scripta. Už vylezli z vajíček, tak jsem je přemístila do akvárka (souš, vytápění, vše v pohodě) někteří už začínají žrát. Zajímá mě, po jak dlouhé době od vylíhnutí je můžu začít nabízet k prodeji aby přechod k novým majitelům v pohodě zvládli? Je to poprvé, co se mi podařilo odchovat malé želvíky a tuto informaci jsem nikde nenašla.
Nechci je dávat pryč moc brzy, ale na druhou stranu je taky nechci mít doma rok Díky za odpovědi.
rozkrmene min.2 mesice,driv radsi ne,at je jistota ze jsou v kondici,to by musel byt viditelne aktivni silny dobře přijímajici potravu zelvacek aby jste ho prodala třeba za mesic
Dobrý den,
připojím se s dotazem - naše trachemyska dospěla a začala snášet neoplozená vejce, samozřejmě pár dní předem zběsile hrabe proti sklu, ráno najdeme ve vodě vejce, někdy v celku jindy prasklé... ale zajímá mne zdravá frekvence snášení, želva totiž snáší cca po týdnu, ale už taky zvládla dvě za dva dny... celkem bylo během měsíce sedm vajec. A přestože celou dobu normálně nevázaně žere (nežrala jen týden před úplně prvním vejcem), nemůže se fyzicky vyčerpat? Nebo jde o normální tempo a průběh? Děkuji za odpověď.
normálně fyziologicky snůšku vyklade najednou, má tam kladiště? Pokud ne, tak jí ho udělej a přestane to takhle trousit...ono totiž v opačném případě se může stát, že želva něco nedovytrousí a bude průšvih.
je to poprvý, takže zatím žádný normálně není. Ono to teda bylo tak, že někdy tuším v květnu-červnu bylo úplně první vejce, pak cca měsíc klid, pak zase jedno, klid, možná pak ještě jedno, no a potom přišla ta série rychle za sebou
evidenci bohužel nevedeme, jde o firemního miláčka
to kladiště promyslíme, potřebu chápu. díky
ještě poprosím, jak má vypadat kladiště pro vodní želvu? pro suchozemskou vím, zkusil jsem hledat pro vodní, ale nic... už takhle bojujeme s čistotou vody (výměna každý týden), tak kdyby to bylo možné výrazně nezhoršit taháním materiálu do vody...
Nevim jak máte řešenou tu ubikaci...tam je potřeba to promyslet podle té nádrže. Ale jako kladiště většinou stačí zavěsit třeba nějaký plastbox se substrátem tak, aby do něj želva mohla pohodlně vlézt a zase vylézt. Holt v tom případě pak hrabající želva většinou nabordelí do vody, no. Fotka + rozměry ubikace by nebyla? Pak by se to asi řešilo snáz...
Je to akvárium, rozměry 100x40x35, na dně nic, výška vody cca 10 cm, v rohu velký kámen a žárovka, malý filtr Aquael FAN-1 (už nějaký čas nestačí, protože krmíme do vody)
foto případně dodám později, ale takhle jednoduché (a snad správné) to je
ok, s případným nabordelením se nějak vyrovnáme
V tom případě bych asi nejdřív zapracovala na adekvátních podmínkách - adult nádherňačku je zbytečné až nezdravé mít v brouzdališti s 10cm vody. Jsou to želvy, které opravdu rády plavou, tudíš by sloupec vody mohl a měl mít 20cm a víc. Takže postupně zvýšit hladinu vodu, aby želva mohla plavat. Ale jak píšu -postupně, protože želvy z brouzdališť většinou mají nevalnou fyzickou kondici a při náhlém zvýšení hladiny se mohou i utopit. + dokoupit silnější filtr. A pokud se jedná jenom o akvárko s kamenem coby souší, tak by se kladiště a souš v 1 dalo vytvořit z na šikomo vlepené skleněné desky tak, aby vznikla "kapsa" a úkryt pod vodou v 1. K desce jenom dolepit rampu, aby želva mohla vylézat z vody. Když se do kapsy dá přiměřené množství substrátu, aby vznikl určitý rantl, tak při tomto provedení želva ani nevyází moc bodrelu do vody. No a nad tu vzniklou souš dát ta stávající světla.
rozumím a děkuji za instrukce - souš bychom mohli zařídit a vodu postupně přidat, ať si holka zaplave
filtr: tenhle čistím co týden a moc nevyčistí, žel na pořádný externí peníze nebudou... ale po větším se podívám (kdyby někdo měl tip, děkuji)
ta vlepená kapsa, myslím, že mám jasno, nicméně jak velká plocha by měla vzniknout - jasně že přes celou šířku akv., ale délka? tipuji že tak 25-30 cm... a nejlépe ještě říci sklon :)
nemám představu, kolik ten náš miláček potřebuje místa
no a pak bude potřeba vyřešit ještě jeden problém: už na stávajícím kameni (výška 11 cm) se v pohodě natáhne až ke světlu, tj. hlavou kousek přes okraj. Jakmile půjdeme s plochou o 10 cm výš, zdrhne, útěkářka, anebo se o to bude vytrvale snažit (v pohodě dává schody nahoru a dolů, ale osobně ji pouštím nerad, patří prostě do vody). Nějak si neumím představit, jak "nastavit" akv, byť jen v rohu. Desku v této části přes s otvorem na světlo(a) je standardní řešení?
http://tera.poradna.net/q/view/70882-vodni-zelva-v ajicka? page=r72631#r72631
to půjde, díky
pokud chápu ty podélně vlepené pásky, tak je to ochrana právě proti přelezení, geniálně jednoduché
ještě takový - asi nepříliš chytrý dotaz: naše želva nyní nocuje/spí tak, že si vleze do nejtmavšího kouta a těch 10 cm vody má akorát na to, aby měla hlavu někdy pod vodou, jindy nad, anebo trvale jen nozdry venku.
kde spí v případě akv. z odkazu? na souši předpokládám ne, na dně trvale taky ne... to se chodí vynořovat nebo se usalaší na žebříku? omlouvám se, ale zkušenost nula
Dobrý den, ty pásky jsou tam především proti prohnutí skla, pokud máte strach,že Vám želva uteče můžete použít pletivo, které přetáhněte přes vrch akvária. Mé želvy spi pod vodou, celé potopené.