Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poznám, že se chamík má dobře?

Ahoj,

jsem začínající chovatelka chameleona jemenského. Snažila jsem si toho dost o chovu a podmínkách přečíst a nastudovat, ale stejně se všude píše něco trochu jiného.

Má otázka zní spíš na chování chamíka - dá se poznat z jeho chování jestli se má dobře, či ne? - Například ze zbarvení, stočení ocasu, pohybů a podobně?

Díky. ;-)

No podle mě platí u všech chovaných zvířat to, že když se dodrží všechno co se má, velikost tera, teplota, vlhkost atd, tak by se měla mít dobře. Nikdo samozřejmě nevíme jak se námi chované zvíře cítí, ale pokud roste, žere, pije, pohybuje se bez jakýkoliv obtíží, mělo by to být v pohodě. S chameleonem zkušenost nemám, dost jsem o nich četl a podle mě stačí porovnat fotografie na googlu s tím Vaším :). Samozřejmě ty fotky, kde jsou zdraví chamíci :). Bylo by dobré sem přihodit aspoň nějakou fotku, aby chovatelé chameleonů mohli posoudit :).