Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada s výběrem vhodného zvířete

Dobrý den,
v Brně vzniká nové středisko Lipky,které je zaměřené na přírodovědnou práci s dětmi.V budově je instalováno terárium o velikosti 85x200x110 (š.,v.,hl.),chtěla bych vědět,pro jaké zvíře by bylo toto terárium vhodné.Jedinou podmínkou je,že by mělo být kontaktní,protože se o něj budou starat děti.

Předem děkuji

Jej, teď jsem si znova přečetla dotaz a jak tak koukám, sekla jsem se s rozměrem tera :-)
Do tohoto by byl ideální nějaký klidný stromový had. Nepotřebuje denní péči (v podstatě), krmení nevyjde draho a vybavení tera taky ne. Z vlastní zkušenosti doporučuju Morelia s. variegata. Klidná, nenáročná stromová krajta. Dají se celkem bez problémů sehnat i v hezkých barevných mutacích. Do tera vašich rozměrů klidně i 2 (pozor na 2 ssamce, mohli by se rubat).