Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Prosim pomozte.... :-(

Zdravim vsechny! Prosim vas o pomoc.

Dnes jsem koupil hroznyse cca 180 cm,odhaduji ho kolem 5 kg, stari udajne 4-5 let.
Prodavajici me rekl ze k tomu dava veskere prislusenstvi vcetne teraria.
Dovezl jsem vse domu vcetne nejakych kyblu udajne s prislusenstvim . Doma me zastihl sok ,jistil jsem ze nema vuvec lampu s zarovkou,jen topny kamen. Po zapojeni topneho kamene samozrejme nefungoval a zustal studeny jak led.

Ja jsem ho koupil za posledni penize z duchodu a nezbylo me uz nic (bylo mi receno ze vse co musi mit tak ma,byl udajne i dnes nakrmen a ze mesic vydrzi do dalsich vydaju ) dalsi duchod ale budu brat bohuzel az za mesic.
A nejakou zarovku s lampou a topny kamen budu moci koupit nejdrive 20.7.2014.

Poradte prosim vydrzi mesic bez tepla? Rozum mi rika ze pokud chudak neumre tak to bude pro nej tezky zahul a ze urcite onemocni.
Buh vi jak dlouho uz byl bez toho topneho kamene,kdyz je rozbity. Chudak!
Srdce me to rve ! Zatim nastesti kupodivu nevypada ani nejak nemocny nebo nejak zubozene.
Ale jsem zacatecnik takze se mohu mylit.

Nasel by se prosim nekdo kdo by mohl popripade zapujcit nebo prodat ci darovat neco stareho lampu s zarovkou a kabelem a topny kamen nebo desku co mate nekdo navic.
Moc Vas o to prosim uz kvuli tomu zvireti.
Cestne me slovo chlapa ze o prvnim duchodu poctive vratim nebo zaplatim !

Byvaly panicek me do mailu napsal ze lampu nemel nikdy protoze ji ihned rozdrtil jak se natocil na kvetinac,takze ji tam uz nadaval jen ten topny kamen (co nefunguje)

Asi hodinu po prevozu slezl s korku na stene a projizdi momentalne akvarium.
Dal jsem mu do misky alespon teplejsi vlaznou vodu.

Pokud by se nasla dobra duse co by mu chtela neco poslat,tak prosim na dobirku,na tu postu snad jeste par drobnych najdu.

Mockrat Vam predem dekuji za jakoukoukoliv pomoc a za vasi solidaritu!

Dnes jsem chtel konecne uz kupovat potkana a poprve ho nakrmit.
Bohuzel ale stale jeste netrpelive cekam na toho postaka s tou lampou co poslal ten hodny terarista v sobotu. Posta ale zatim stavkuje,uz jsou to 4 dny,chci pockat na tu lampu z duvodu lepsiho traveni pri spravne teplote.

Jeste by me vazne moc zajimalo jak mam udrzet nocni teplotu 22 C az zacnou umorny vedra,uz ted mam pres noc v terariu kolem 23 C a vedra zatim zadne nejsou. Ve vedrech jak resite prosim nocni teplotu?

to Naden

No dodavka zere 13L/100km a kdyz pocitam i zpatecni jizdu skoro pres celou republiku,z tech momentalnich inzeratu to byla ta spravna velikost pro me,jinak byly k mani hrozny jen kolem 120-150 cm a nebo pak 2,60 a to je uz moc.:-)
Jo moc dekuji,to je zajmava kniha,uz jsem na ni na netu narazil drive a cetl si ji, ale zda se mi ze tam o mnozstvi velikosti potravy a frekvenci krmeni pisou trochu nesmysly,kdyz to porovnam s tim co zkuseni chovatele uvadeji tady na poradne. Rekl bych ze spise obsahuje vseobecne hlavni informace,nanasel jsem v ni dnesni problem :-)

No obcasny vyssi nocni teploty bych se u hroznyse vybodnul a nijak je neresil.
Jedna vec jsou idealni podminky pro zvire, druha vec je, ze lip prosperujou zvirata, ktery je nemaji. Samozrejme, zadny extremy ci nabadani k chovu v nevyhovujicich podminkach, ale obecne to tak je, je to stejny jako v prirode. Obcas je vetsi vedro(noci v lete), obcas je kosa(den dva bez zarovky, pac rupla), obcas se nepovede nic ulovit(dovolena) a tak je chvili hlad. A takovej had je pak silnejsi a odolnejsi.

ok,diky :-)

Pres den mam na strane u kamene 28C ale kdy je vyply tak jen o stupen mene.
Dnes v noci mel vyply kamen a nocni teplota stoupla na 25C.
Ok,nebudu to resit,ted ale to jeste jde ale az zacnou umorny vedra tak tam muze byt v noci i pres 30C,mozna i vic ,to uz budu mit ale starosti :-),to je asi velky rozdil o 8-13C vyssi.

Dnes jsem koupil konecne pro hroznu potkana i kdyz ten postak s lampou zatim jeste neprisel.
Holt snad stala teplota v terariu 28C bez lampy bude pro kvalitni traveni hada dostacujici.
A jeste k tomu me prodaly ve zverimexu takoveho roztomileho barevneho potkana,chudak,narika a piska tady.
Asi citi ze jde na pekac. Uz aby byl vecer.
Doufam ze dnesni krmeni probehne v pohode a had potkana hned prijme.

Nebojte :-) budu to hlidat a v pripade kdyz si potkana nebude vsimat ihned ho odstranim a zkusim za 2 h znovu a kdyz taky nic tak mu ho zkusim nabidnout zitra.

Je mozne ze posta jde dlouhych 5 dni? :-( Pan tu lampu se zarovkou pry odesilal uz v sobotu a dnes uz je streda. :-(
Abych pravdu rekl myslel jsem ze dnes uz ten balik na tuty prijde.
-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ----
PS
Tak to bylo fakt az moc rychly, ani jsem si nestihl prepnout foceni na video.
Potkan me bohuzel vypadl s klesti do terarka a hned hajzlik chtel zautocit na hada ten se jen kouknul a zvednul se cca docela dost vysoko tak 30 cm jak kobra udelal esicka no bylo to,vzdyt to znate :-D potkan byl zivy v terariu 20-30 vterin.
Skoda ze jen ze jsem to nestihl natocit. :-(, priste si to pripravim dopredu!
-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- --------
ps

Asi pred tydnem jsem cetl ze vsichni hadi maji udajne bilou sliznici,takze kdyz zivaji nebo si rovnaji celisti po potrave tak musi mit v tlame jen bilou barvu. Ted si muj hrozna rovna celisti a otevrel tlamu asi tak 3x po sobe a ja videl ze to ma v tlame cele ruzovo-nacervenale a na spodni celisti dve po sobe jdouci skrvny. :-(
Domnivate se ze by to mohla byt infekce nebo zacinajici hniloba tlamy?
Nechci nic zanedbat a domnivam se ze tato otazka je na miste.

Moc vam hrozne dekuji za rychlou odpoved !!!
Ted budu zas cekat ve stresu nez a jesli vubec me nekdo zkuseny odpovi,mam z toho vazne zase nervy. :-( ,nebo me zas nekdo bude doporucovat literaturu.

Jeste jednou predem dekuji!

1)Klid...
2)Ruzova je normalni. Fleky by nemuseli, ale viz bod 1) Nacervenala muzou bejt treba drobny poraneni - taky normalni.
3)Stejne tak je normalni, kdyz had obcas schyta nejakou ranu, kousanec a tak. Taky treba prijdou o zub - maj jich dost a dorustaj jim.

Dulezitej je bod jedna, to je jak deti - jsou odolny a omyvatelny. Jsou hadi narocni, ale hroznys to neni, da ledasco. Bud v klidu, nech ho bejt, udrzuj mu rozumny podminky a on bude rozumne fungovat. Neres detaily, stupen sem, stupen tam, krmeni dneska nebo za par dni... oni proste jedou a fungujou.

No prave ty 2 fleky v tlame na spodni celisi jsou cerny.
U cloveka by se reklo ze je ma pod jazykem. Koukam na internetu na fotografie otevrenych tlam ale cerny fleky namaji zadna, prave se bojim aby ty skvrny nebyly nekroticka tkan a zacinajici hniloba tlamy.
Bohuzel vcera mel potkana tak s nim ani nemuzu na veterinu nez stravi.

Budu tedy zatim v klidu.
Moc ti dekuju.

No,diky :-)

Rekl bych ze ma stejny odstin ruzove a ten tvuj tam zadne cerne 2 fleky nema.
Budu ho pozorovat snad casem oterve znovu tlamu,zkusim kdyz stihnu vyfotit,kdyz ne alespon se pozorne kouknu na ty tmave skvrny.
Taky me napadlo ze to mohla byt mozna krev z tlamicky toho potkana ,myslim z toho tlaku.

Prikladam 2 fotky detail hlavy jesli nema natekle dasne nebo tak neco..(me se to zda ze nic natekleho snad nema)
Jinak odpociva v rohu teraria,pripada mi ze vyckava ve strehu.. jeste na jednoho velkeho potkana.
:-)

A jeste jedna vec,vidite tam jak zacina na hlave tmava cara,blizko direk..takovou svetlou tecku,tak tu tam udajne ma uz od narozeni,podle predesleho majitele. Normalne neni skoro neni ani videt.

Můžu vědět, proč jste tohle vše neřešil osobně na veterině, jak jste uváděl 1.7. ve vlákně Specialista na plazy Praha, kde jste napsal navíc zjištění, že

Pred tydnem jsem koupil hroznyse, az dnes jsem ho vytahl a zjistil jsem ze je zubozeny i kdyz v terariu nevypadal,ma po sobe drobne ranky bez supin,zitra rano upaluju za Svobodnikem,drz palce at to neni nic vazneho

a nadále se bavíte virtuální konverzací co by hadu mohlo být připomínající věštění z křišťálové koule???
Pár příspěvků zpět ve vlákně Prosím pomozte přitom doslovně píšete k dotazu na možný počátek hniloby tlamy, že

Nechci nic zanedbat a domnivam se ze tato otazka je na miste

. Dneska bylo 3.7. a nadále tu diskutujete o zdravotním stavu svého zvířete, který lze takto virtuálně určit jen ztěží a avizovaná návštěva veterináře se nekonala.
Váš přístup se mi příliš zodpovědný nezdá a pokud Vás někdo odkáže na studium, nebo na řešení těchto záležitostí jinou cestou, máte x-výmluv co a jak a proč. On jak se zdá se Filip v tom hodnocení nesekl..:-/

Ps:že člověk nemá peníze pro mě není argument, pokud nemám peníze, nic si nepořizuji. Ale to jen opakuji to, co tu bylo vyřčeno. Zrovna na Vámi oblíbeném youtube jsou tuny materiálu zrovna z USA, kde řada lidí takto nezodpovědně neřeší problémy svých pet zvířat a zanedbávají jejich péči právě z důvodu financí. Na druhou stranu pokud máte na "provoz" pitbula, nějaká ta koruna na hroznýše by se najít měla. Vím o tom svoje - moji psi taky nikdy nežili ze vzduchu a vody

Muzete to vedet,na to vam milerad odpovim.

1.-U veterinare jsem nakonec nebyl Protoze jsem jeste den dostal soukromou zpravu od zkuseneho teraristy ktery me napsal ze pokud jsou ranky zaschle,stare, tak ze to vubec nemam resit,ze 2-3 svleky a bude to ok.
Proto jsem za veterinarem NEupaloval. :-)

2.-Dneska bylo 3.7. a nadále tu diskutuji o zdravotním stavu svého zvířete ( pravdepodobne jste si vlakno jen v rychlosti prohledl ale neprecetl dostatecne pozorne) protoze jsem na ty skvrny v te tlame prisel az PO KRMENI , kdyz si had rovnal talmicku. A stale jeste nejdu k veterinari protoze jak jiste vite jeste stale had TRAVI. :-) a jako terarista byste mel nastudovat nejakou tu odbornou literarturu abyste se dozvedel......
1.-jak dlouho priblizne had travi
2.- jak dlouho se s nim nesmi po krmeni manipulovat.:-)

3.-Jiste ze se najde pri pri prvnim duchodu nejaka ta koruna pro hroznyse. :-)

Mate prosim jeste nejake otazky? :-)

To jste mi potvrdil to, co tu bylo řečeno už výše ;-) Je super, že nejprve nevěříte nikomu odsud, když se debatuje o handlingu a vzápětí Vám stačí SZ od zkušeného teraristy a znamená to více, než slovo od Svobodníka, věhlasného to veterináře (nic proti němu, naopak, znám ho také), jen jste hezky otočil. Maličko mi v tom celém hapruje termín zbídačený. Je hezké že zaschlé staré ranky (mykoza může být také hezky zaschlá a stará, ovšem jen do dalšího svleku) jsou tedy ok a není třeba je řešit. Pro mě to třeba impuls na řešení je. O promeškání počátku stomatitidy nemluvím vůbec. Já zapoměl - ten důchod, mno jo. To já bych taky raději počkal, nač si někde půjčovat, zvíře vydrží;-)

Já a otázky? Spíš co tam máte za otázky na dnes připraven Vy?:-)

Prave odsud z poradny jsem dostal soukrommou zravu!

Vy se teda domnivate ze ty dve cerne skvrny naspodni celisti zevnitr je zacinajici pocatecni stomatitida?
Pokud se tedy domnivate ze je to tak vazne tak k veterinari samozrejme zajdu.

Ale nechci ho zbytecne stresovat jednak tim transportem tak tim ze u veterinare jsou citit psi. Penize nehraji v tomhle pripade roli, pan Svobdnik je solidni clovek osetri zvire i bez penez.

Tak me prosim bez zbytecnych emoci a antipatiji sdelte co si o tech cernych flekach opravdu myslite.
Dival jsem se na googlu jak vypada pocatecni stadium stomatitidy a tohle se tomu nepodoba.
Je tam udajne hodne bileho hlenu i ze zacatku a on ani nevypousti bubliny ani zadne hleny.

Nedá mi to nereagovat...sorry, ale ty radíš Epanterias aby si nastudoval nějakou odb. literaturu, aby se něco dozvěděl...ne nemyslím že by Epanterias potřeboval nějakou odbornou literaturu, i když člověk se má vzdělávat celý život, ale protože nevíš, jak dlouho had tráví, což je jedna ze základních věcí, co bys měl vědět, tak bych doporučila , stejně jako jíní,mnohem zkušenější teraristé, aby sis něco nastudoval zejména ty, protože nevíš ani základy a ospravedlňuješ své chování odkazy na youtube...okej, nemáš ted´ peníze na knihu, ale existují knihovny skoro v každé vesnici, chápu, že každý nějak začínal, ale každý si před pořízením zvířete nastuduje aspoň základy....

Ano ironicky mu to radim...Asi sis to satne precetla nebo spis pochopila.
Ja vim jak dlouho had travi ale Epanterias to asi nevi kdyz jsem psal ze jsem ho krmil a on rika proc jsem s nim nesel na veterinu. (protoze had jeste travi a nesmi se vyrusovat)

To vite,tak chytry jako vy dva to nejsem.

Na tohle mě asi těžko dostanete. O veterináři jste hovořil 1.7. v brzkých ranních hodinách (00:15), kdy jste si dal práci otevřít dva roky staré vlákno, ovšem potkana jak uvádíte v tomto vlákně jste zakoupil 2.7.. Rozhodně jako my dva chytrý nejste, když si nejste schopen po sobě ani přečíst, co jste kdy a kde napsal. Pokud jste měl pocit, že had je zbídačený, měl jste tam metelit bleskem, tuplem když už Vám to pan doktor je schopen udělat bez peněz.
To víte, za svých cca 21let chovu vím houbelec, natož abych věděl, jak had tráví, nicméně rád se naučím něco od Vás. Ovšem až začnou mít Vaše příspěvky smysl a nebudou spadat do hloupých úvah o pocitech svých a zvířete (to s tím psím pachem bylo výtečné), omluvách toho, proč jste někam šel nebo nešel, neb se to hodilo Vám a přitom dokola omýláte, jak Vám na hadu záleží, že pro něj uděláte první poslední a přitom Vám nestojí ani za pořádné studium. Zato kopat okolo sebe, to Vám jde znamenitě.

to Scarecrow

Jeste bych Vas chtel poprosit jak jste mi v sobotu posilal na dluh tu lampu a infra bodovou 75W zarovku tak nic posta jeste do dnes 3.7. nic nedorucila. :-(
Proto bych vas chtel poprosit o CISLO ZASILKY .
Na poste me rikaly ze balik by mel prijit maximalne do 3 pracovnich dnu a ze bez cisla zasilky nemohou zjisit kde balik je.Posta ma take web na sledovani zasilek.

Mockrat dekuji! :-(

Pošta běžně doručuje klasické balíky klidně déle jak týden a to i na tak frekventované trase jako Praha-Brno. Ty reklamní kecy, jsou jen kecy. Jediná šance jak balík dostat rychle je připlatit si za doručení do druhého dne, což mi ale přijde u žárovky zbytečné...
Druhá věc je, v jakém stavu pošta tu zásilku doručí. Zrovna u žárovky a to i dobře zabalené bych měl strach. Házení se zásilkami je na poště zcela běžné.

Dostal jsem par zprav od par slusnych zdejsich teraristu ze tu mam preci jen zustat a komentare onoho duhu proste ignorovat.
Chci jim touto formou tedy alespon podekovat,tem opravdu slusnym teraristum,kteri odpovidaji a pomahaji zacatecnikum radama a ne kecama a urazkama. Dostal jsem par odkazu na jina vlakna zacatecniku na dukaz toho ze se to nestalo tady na poradne jen me. Urazkami a povysovanim nad zacatecniky se tu jen hemzi jak je videt.
Na slusnou otazku by mela prijit slusna odpoved.

Nedalo mi to a dnes dopoledne jsem byl preci jen u toho veterinare protoze me ti dotycni vcera docela dost vystrasily.
Jsem rad ze jsem tam byl alespon vim ze hrozna je zdravy jako ripa.
Ta udajna mykoza kterou me strasil ten zdejsi odbornik bylo jen stare pokousani od potkanu a cerne skvrny na spodni strane celisti nebyla zacinajici hniloba ale jen pouha a obycejna pigmentace.
Ale i tak jsem jim vdecny alespon uz nemusim resit zdravotni stav hada.
Hrozna vazi 4,20 kg a ma 197 cm. Dostal akorat vitaminy. :-)

To máte těžký,
Bylo Vám tady řečeno, že z pouhého popisu se nic diagnostikovat nedá. A ta mykoza to podle toho jak jste to popisoval klidně mohla být. Proto Vás kolega, kterého tady teď shazujete, posílal k veterináři. Na tom není nic špatného. Spíš bych řekl, že je to jedna z nejlepších a nejužitečnějších rad, jakou jste mohl dostat. Teď už aspoň máte jistotu, kterou jste ovšem mohl mít hned, že je had v pořádku. Kdybyste k tomu vetovi zašel hned, tak jsme si tady všichni mohli ušetřit vypisování sáhodlouhých dohadů a domněnek. Po bitvě je každej generál. Pokud se na veterině ukázalo, že je had v pořádku tak je to jedině dobře. Nevidím v tom však žádnej důvod k nějakýmu machrování z Vaší strany, které teď předvádíte. Kdyby Vás Epanterias nevystrašil, tak byste na veterinu nešel a ještě dva tejdny tady řešil nejrůznější domnělé zdravotní problémy...
Všichni se Vám tady snažili pomoct. Měl byste ty odpovědi a rady brát komplexně a v kontextu toho jaké informace jste nám dal Vy. A ne si vytrhávat jen to co se Vám hodí. Což jste teda v tomto vlákně činil od samého začátku. Chybí Vám slušnost, úcta a pokora.

Bohužel nezbývá než vážně konstatovat, že jste drzý jak lázeňská veverka. Jen nechápu, proč pořád něco chcete tady, když jste se x-krát rozloučil a na Vaše dotazy máte vlastní chytré odpovědi či vysvětlení. Těch pár zpráv od slušných zdejších teraristů Vám rozhodně věřím, stejně jako ty odkazy. Ve vší upřímnosti - na hrubý pytel, hrubá záplata. Jsem vděčný, že had je zdravý jako řípa, možná se dočká i té vysomrované lampy a snad budete mít příští měsíc dost peněz i na to, aby se zvíře konečně mělo tak jak má, když už jste na sebe převzal zodpovědnost za jeho zdraví a budoucnost. Amen a držte se prosím Vámi vyřčených slov. Děkuji

"Odborník přes mykozu, co neví jak had tráví"

No,za vysomrovanou lampu a zarovku zaplatim 400 kc tak jak jsme byli i domluveni .pokud tedy skutecne prijde.
Co reknu to plati .

Jo, ja uznavam ze to bylo trochu nezodpoedne ( i duchodce si muze splnit snad svuj sen) a uz po polovine cervence mu vse koupim a hrozna bude mit vse co potrebuje k zajisteni vsech jeho potreb.
Taky uznavam ze podle toho jak jsem to popisoval kdyz nedolozim fotkou je tezke neco presne diagnostikovat.
Nechapu proc si myslite ze jsem slovo odbornik myslel ironicky.
Nemyslel, kdyby ano neodpustil byh si ho dat do uvozovek.
Vim ze kazdy je tu zkusenejsi. A uprime,omlouvam se tedy vsem pokud jsem nekoho urazil,to rozhodne nebylo mym cilem,jen jsem mel pocit ze me zbytecne peskujete a ja byl nervozni s tech moznych nemoci.
Chtel jsem jen za slusnou otazku slusnou odpoved.

Jen me dela starost ta teplota,az mu dam tu lampu,dnes tam mel pres den 30C a ted vecer ma 28C ,az mu dam infracervenou zarovku obavam se ze teplota podstatne o dost stoupne a tech 35C pod lampou nepujde udrzet.
Pak asi jedine termostat.

Vážený pane, důchodce, mladý, dítě, černoch, běloch, vietnamec nebo emzák si může splnit svůj sen, ale musí na něj mít. A v případě zvířete jsou peníze a na nich často odvislé podmínky to nejdůležitější (a také složitější než pořídit si nějaký krám, který nemusím podestýlat, krmit, ošetřovat, vlhčit, napájet, kontrolovat a být uvázaný doma, pokud se někdo z okolí během dovolených či jiných podobných situací nezaváže postarat se). Splnit si sen pro mě opravdu není důvod proč chovat zvíře v provizoriu a používat teraporadnu donekonečna jako bezplatnou infolinku. Základ je v tom, že se člověk snaží sám. Knihoven jsou všude tuny, naopak si často stěžují na nezájem. Zvláštní. Jak zle na tom asi museli být lidé, než byla založena teraporadna? Myslíte si, že v té době seděli se založenýma rukama za počítačem, vrzli otázku z níž si rve člověk zbytek vlasů a čekali, až se budou odpovídající předhánět v odpovědích??? Ne, četly se právě knihy, časopisy, ani kontakt nebyl takový, aby člověk vylovil odkudsi mail a mohl se poradit s chovatelem. A pokud se mi něco nezdálo, kvapem se mazalo na veterinu, ať to stálo co to stálo (a že to často málo nestálo).
Jak jste myslel toho odborníka tu chápeme dobře všichni, netřeba to otupovat. Ostatně obdobné narážky jste měl již předtím (a nejen na mou osobu) a ironie z nich čišela. Stále nechápu Vaši potřebu se vyjadřovat, když je teraporadna prokvetlá lidmi, co se klepou na to srážet začátečníky, jak jste ostatně napsal. Já na rozdíl od Vás už roky pozoruji, že je tu tuna obětavých lidí, co se o svém volném čase a zadarmo koušou v extrémních případech do rtů, resp. klávesnic, snaží se naopak krotit a pomoci všem bez rozdílu. Ovšem pod podmínkou jak jste sám vyžadoval, tedy slušnou odpověď na slušnou otázku. Když se tu slušné otázky položí, lze předpokládat odpovídající odpovědi. V opačném případě ale nečekejte zázraky, protože sklízíte jen to, co jste si sám zasel.

Ta knihovna me nenapadla, dobry napad. Hned v pondeli tam zajdu.
Vazne by me to zajimalo jesli je pro zacinajiciho lepsi mit tu knihu nez informace hledat na netu. Rika se ze na netu je vsechno.
A uz se na me prosim stale nezlobte. Dali jste mi lekci a ja se z toho poucim.
Ja mu tu peci a podminky ktere potrebuje dam !

Máte pravdu, že na netu je všechno, ale má to malý háček. Už svým způsobem musíte vědět, čemu můžete věřit a čemu ne, jelikož než vyjde kniha, trvá to velmi velmi dlouho, není to jen o jednom člověku a až opravdu na výjimky nevyjde nějaký blábol (jednou z výjimek je Encyklopedie teraristiky od Bruinse, tam je seků jak máku), zatímco napsat a zkopírovat (často i okopírovat) něco na net je otázka pár minut. Weby, bloggy a já nevím co všechno má dnes takřka každý, ovšem bez jakékoliv korekce. Bohužel se pak naskýtá otázka k čemu Vám je pak informace sebraná z netu (nyní mám na mysli člověka jako Vy, tedy začínajícího), když ji nedokážete zhodnotit zda jí lze brát jako pravdivou, nebo třeba smyšlenku, jelikož až budete tohoto schopen, budete naopak na netu vyhledávat jen těžko přístupné informace, jako jsou třeba životní podmínky vzácně chovaných zvířat atd. a nad tím ostatním, co si občas přečtete budete často kroutit hlavou, nebo se pousmějete. Osobně bych více dal na knihy, velmi dobré jsou časopisy Akvárium terárium, jež by měly být k sehnání také v knihovně. A pochopitelně pokud si člověk neví rady, položit otázku tady, zpravidla se ozve někdo s osobní zkušeností, kdo minimálně navede na správnou cestu. Ovšem nelze očekávat zázraky, právě veterinární záležitosti chce řešit přímo s lidmi, kteří se tomuto věnují profesionálně, tedy veterináři. Ono je něco jiného řešit třeba špatný svlek daný nízkou vlhkostí a právě zmíněnou hnilobu tlamy, nějakou infekci atd. Zatímco v prvním případě se Vám odpovědi a rady dostane bezpečné, na dva další příklady jsou lidé odsud krátcí a ranhojičství po domácku bych se vyhnul. Obyčejně to pak stojí ještě více peněz a zaváhání může být rozhodující z hlediska dalšího bytí Vašeho chovance.

Kua, kua...
To ze zase vlákno.

Co sa týka správania, to nemá cenu rozoberať, mzslím, že Epanterias to vystihol dosť presne.

K hadovy.
Zbytočne to všetko sakra hrotíte.
Podla fotiek vyzerá byť ok. Obyčajné mixáky niesú nijak zvlášť náročné a uplne si vystačia s takpovediac základom. Rosiť trochu viac pri zvleku, inak len sporadicky. Výhrevné miesto a žrádlo.
V X príspevkoch riešite teplotu. Cez deň nejakých 25,26-35 pod výhrevom Skúste dať do lampy napr 40w žiarovku a po hodke svietenia skúste zmerať teploty v najchladnejšej časti terárka a pod lampou. A potom stačí bud dať slabšiu žiarovku, silnejšiu alebo nechať. Budú horúčavy a budete mat doma teplo, tak proste vypnete ohrev a je to. Nočná teplota stačí izbová rovnako ako u večšiny zvierat. Je jedno či máte izbovú 23, alebo 25. Tak nejak automaticky ale predpokladám, že pod 20 doma nemáte a nejaká infračervená žiarovka je jednoducho k prdu. Zbytočná vec ktorá vam akurát bude točiť hodiny... Ak budú teplé noci a budete mať 28, tak bude mať 28. Jemu sa nič nestane.

K spomínaným chorobám. Z foteik je niečo také vždy dosť ťažké určiť, každopádne napríklad pri hnilobe tlamy zvykne had dosť rýchlo chudnúť, napúcha mu čelusť, slintá. Pri mykoze sa mu šúpe koža, robia pluzgiere, koža mu mokvá atd. TO sú veci ktoré by ste vedel aj sám ak by ste si niečo naštudoval aj pred kúpou hada a rozhodne lahšie si to zistíte sám, že niečo nieje v poriadku ako my tu z nejakej fotky alebo dokonca bez nej.
Chápem, že chcete pre neho len to najlepšie a nechcete spraviť žiadnu chybu, ale ako tu už padlo, prílišná starostlivosť je často skôr na škodu ako na úžitok. Constrictory budú kludne fungovať aj v krabici od topánok ak v nej budú mať teplo a dostanú nažrať. A riešiť u nich jeden, dva stupne je proste blbosť (pokial sa nejedná o nejakú extra nízku teplotu. Dokonca aj pomerne nízka teplota im nerobí až taký problém ak sa zviera má možnosť cez deň dostatočne vypiecť.

Ano,to s tim internetem tak jak to vysvetlujete ma svoji logiku,takhle jsem o tom jeste nepremyslel.
V pondeli zajdu do knihovny vemu si co bude dostupne a budu se tim ridit.
Budu se snazit veci tak nehrotit ale bude to tezke jsem trochu plasan,hned mam obavy z nejhorsiho.

Zakladni informace uz pred koupi hada jsem si opravdu tady na poradne zjistoval od te doby co jsem se rozhodl si hada poridit uz jen z duvodu abych mu dal sparvne podminky a take pro to ze me to dost zajima.
Vstrebat vsechny potrebne informace najednou a zaroven si je i zapamatovat je nekdy slozite ale zjistuji ze zkusenostmi z praxe a to i malymi se nejlepe zazije a zapamatuje.

Jeste jednu vec prosim , znate konkretni kvalitni knihu zamerenou specielne na Boa kterou bych mel konkretne hledat?

Dekuji vam.

A je to tady-svlek
Vcera se mu zakalily oci do sedo-modra a spodek s kousickem boku do mlecne bile . Veterinar radil ze mu mam dat do teraria na stalo vetsi nadobu obvzlast az se bude svlekat s vlaznou teplejsi vodou kterou mam nepretrzite ohrivat aby se mohl podle potreby zdrzovat ve vode. Zacal jsem rosit 2x denne.
Hledam to od vcerejska jak pritapet v bazenku ale nic jsem na internetu ohledne hroznyse a ohrev vody nenasel,ani zde na poradne jsem nenasel kdo by tohle konkretne nekdo resil jiz prede mnou.

Napadlo me jen vytapeci telisko do akvaria. Je to vubec vhodne? Popripade jakou Wataz alespon priblizne toho topneho telesa do lavoru o prumeru 40cm a vysce vodniho sloupce priblizne 15cm ,aby se voda neprehrivala nebo naopak aby nebyla moc studena doporucujete?
Nebo jinou moznou alternativu jak to resite vy...
Voda cca 28C-30C ?

Mockrat vam vsem dekuji za radu.
Diky za tip na knihu. :-)

Ak nemáš doma 15 stupňov nevidím dôvod vyhrievat bazén. Voda bude mať izbovú teplotu rovnako jak vzduch V ktorom bude had tak či tak.
Prípadne stačí dať misku z vodou bližšie K vyhrevu (ziarovke). Voda sa tým trochu zohreje a odparovanim sa zvýši vlhkosť V celom terarku.

Takhle.... V pokoji a v terariu mam 27-28C, meril jsem vodu v misce a ta ma kolem 18-19C . ( Taky to nechapu proc neni voda v nadrzce alespon 22C )
Prave ze se me pan doktor Svobodnik ptal na to kolik je nadrzce s vodou stupnu bez ohrivani a rikal ze je to malo,ze do takove chladne vody sam nevleze. A opravdu vsiml jsem si ze tam chodi jen pit.
Kdyz mu napustim lavor vlazno-teplou vodou cca 30C (kolem 28-30C doporucil veterinar) tak se tam rochni ,potapi se,dela pod vodou bubliny,zkratka je videt ze se mu tam libi dokavad voda nezacne chladnout a pak sam od sebe pokazde vyleza
kdyz se voda ochladi na 23C (meril jsem pri kolika stupnich uz se mu voda nezamlouva)

Ted jsem nasel tohle pro ohrev vody v tera-akvariu i akvariu.
http://www.akva-tera.cz/akvaristika/akvaristika/to pitka/aquael/25400-aquael-akvarijni-topitko-easyhe ater-25.html

Schvalujete to prosim?

Dekuji.

Sorry, ale z fyzikálního hlediska proste není možné, aby voda, která je v prostředí, kde je 28C, mela 18C. Bud spatne měříte, nebo voda jeste nestihla přijmout teplotu okolí.

Myslím, ze byste se hlavne mel uklidnit a přestat všechno tak prehnane řešit, spousta zvířat již zašla na přehnanou peci.

Amen.

Ako som písal už predtým. Nech sa na mňa nikto nehnevá ale je to blbý constrictor. Mal som ho dosť rokov a riešiť takéto blbosti má nenapadlo.
Jak bol rok dlhý tak do vody ani necuchol (okrem pitia). Keď ale išiel do zvleku, alebo sa vykadil naložil sa tam tak, že mi roztiahol akvarko z vodou!

Zase opqkujem. Daj mu tam nádrž z vodou (takou aby do nej vošiel celý) pod vhrev, dostatočne silnú žiarovku a kašli na to. Ak fakt nemáš V izbe 15 stupňov, tak je to absolútne riešenie blbosti.... Ked budem doma hodím sem aj nejake fotky.

Každý den s napětím očekávám pokračování tohohle nekonečného příběhu a každý den mě něčím překvapíte. Stále váhám, jestli si tady ze všech děláte srandu (pokud ano, děláte to fakt dobře), nebo jste opravdu taková "kvočna" - promiňte mi ten výraz. Já sám mám 12 hadů, hroznýše jen jednoho, samičku Costa Rica, ale kdybych se s nima tak "sral", nezbyl by mi čas na nic jiného. Říkám si, jestli ten Váš hroznýš má někdy vůbec šanci a čas si vydechnout od Vaší péče. Jak psalo hodně lidí přede mnou - méně je někdy více. Nezlobte se, ale po tom dotazu ohledně teploty vody už jsem to nevydržel.:-/

U tohoto vlákna už se bavím dost dlouho :-) Pán už byl xkrát uklidněn, byla mu doporučena literatura a dostal spoustu rad. A stále každý den přichází s novými a novými ,,problémy" Jak píše Stanley60 a Danio, to zvíře u vás má evidentně všechno krom jedné veledůležité věci...klidu. Dopřejte mu ho, přestaňte ho řešit jako novorozence a vše bude OK. My kupříkladu věnujeme našim hadům dohromady tak dvě hodny týdně na vytření podlahy v tera, vyměnění vody a uklizení výkalů + nějaké to krmení tak jednou za měsíc. A všichni jsme happy, zvířata nestrádají, naopak. A to máme trochu jiný kalibr než Boa. Když budete tu hadici pořád stresovat tím, že do ní polezete, naděláte víc škody, než užitku ;-)

:-D to vis, chci taky nějaký zásluhy :-D

Trochu mě to vlákno ale štve, dotazovatel není tak sebestředný jako spousta ostatních tazajicich a víceméně si chce nechat poradit, alespon většinou. Chapu i to, ze je nervózní z prvního zvířete, ale tohle je přece pres caru. Driv nebyla možnost se jen tak zeptat na netu nebo si na něm hledat informace a taky to šlo. Navíc tihle hroznové nejsou žádná vysoka chovatelska. Nechci mít pocit, ze se tu zkušenější vozej po zacatecnicich...ritom to ale chapu a sám jsem to nevydržel :-)

Jako já přišla k exotům jako slepý k houslím, bez jakýchkoliv zkušeností a hned jsem dostala na starost několik desítek zvířat. Za celý ten rok jsem se tu ptala tak 10x a v podstatě nic mi nechcíplo (ano, člověk se musí pochválit :-D ) Chci tím ale hlavně říct, že v první řadě by se to nemělo hrotit. Každý ten druh žije v přírodě, stará se tam sám o sebe. Takže i když jsou mnohdy x desítek generací chovaní v zajetí, základní životní pudy neztratili. A pokud má zvíře obecně ,,nálepku" nenáročné, tak toto vlákno už fakt nechápu :-) Ale na druhou stranu, lepší než se nezeptat a chovat v krabic od bot. Ale je fakt, že toto už je trochu extrém.
Pro zadavatele - co se týče svleku, had se umí svléknout sám, v přírodě by mu taky nikdo nepomáhal. Takže pokud má zařízené optimální podmínky (popisovali vám je zde, je toho plný net a knížky) tak to v pohodě zvládne i bez toho, aby jste ho držel za ruku ;-) Stačí víc rosit, nádoba s vodou, nebo bedna s vlhkým rašeliníkem nebo i ručníkem.

Jeste me stale neprisla ta lampa ,takze vypada to ze ji budu kupovat az nekdy koncem mesice v obhode. Vzhledem k temto vysokym teplotam to snad zatim nevadi. Az bude mit vyhrevnou zarovku budu se snazit pod vyhrevem udrzovat max 35C a na opacnem konci cca 24 C pres den.
Mam jen topny kamen a ten jsem ted v tech vedrech uplne vypnul,jak me nekdo tady poradil.

Jeste chci dodat ze veterinar vychazel z mych mylne namerenych hodnot vody v bazenku a proto radil nadrz vytapet.

Spousta hadů je schopná bez problémů fungovat bez výhřevu, pokud je v terárku skoro 30°C. To už bych se skoro obával, tam dát ještě výhřev.

Léto mě často donutí to takhle mít a vypnutý výhřev. Kolega takto dlouhodobě chová a odchovává Chondrouše, vlastně přii trochu nižší teplotě. Neříkám, že je to to samé, ale funguje to tak nejen mě.

Samozřejmě ideál je na jedné straně pokojovka a na druhé výhřev.

Ok,dekuji. :-)

Od zitrka se maji trochu znizit teploty.

Lampu s zarovkou koupim co nejdriv az se bude ochlazovat chci byt pripraven.

Byl jsem se podivat ve zverimexu kde prodavaji i hroznyse a krajty a vyhlidnout si tam nejakou tu lampu ,prodavac se hned ke me vrhnul tak jsem se zeptal co by doporucoval za lampu pro mixaka. Ochotne poradil UVB-UVA Sun lampu s zarovkou za 1300kc :-) Myslim ze se snazi jen udelat trzbu ,pokud se tedy nemylim.
Cetl jsem ze se UVB lampa neni vhodna pro nocni zivocichy.
Infra-cervenou zarovku tu take nekdo tady zavrhoval tak zrejme mu staci nejaka kvalitnejsi vyhrevna a na nocni osvetleni nejakou slabou infra-cervenou kterou umistim az nad strop teraria.

Rosim ted jednou denne po ranu jen steny teraria,jakmile se mu odkali oci tak zacnu rosit 2x denne az do svleku.
Je to ok?

Asi jedna z mých posledních rad - nekupujte žádnou drahou lampu! Kupte v domácích potřebách 25, 40 a 60W žárovku, normální objímku a keramický květináč. Vymlaťe květináč zespodu opatrně tak, aby se tam dala vsunout řekněme z půlky objímka na žárovku (objímku doporučuji taky keramickou - má je Hornbach, Baumax atd., stojí snad 40Kč nebo tak nějak). Až to našroubujete doma do sebe, tak spusťe žárovku řekněme 25-30cm nad dno a až to bude svítit řekněme půl hodiny, hodinu, dejte pod to teploměr (myslím na substrát - tzn. třeba hobliny). Pokud tam naměříte okolo 28-35°C, je to ideál. Tu žárovku necpat na střed, ale umístit do jedné třetiny (zkrátka spustit kabel k elektřině tak, aby další dvě třetiny od umístěné žárovky, tvořily chladnější místo). S měřením opatrně, teď jsou vedra a bude to tedy mystifikovat. Tam, kde nyní naměříte 45°C jakoby se nechumelilo naměříte po venkovním ochlazení třeba o deset stupňů méně!!! Tzn. nepočítat s tím, že ta samá teplota tam bude i v září, říjnu a už vůbec v zimě. Až pominou vedra, bude třeba to zkrátka upravit, žárovku spustit níže, nebo zvýšit její příkon. K žárovkám - ideální jsou matné, v řadě krámů mají již jen čiré - nevadí. Začínejte s menší wattáží, tedy třeba těch 25W nyní v létě, mám zkušenost, že ubikace v místnosti s hroznýši, kde je stabilně okolo 23-24C mi vytápí s klidem v létě i v zimě 40W žárovka. Neopomenout, že pokud jsou na teráriu blbě dělané větrací otvory(tzn. žádné, malé, nebo naopak po celé délce či šíři a stropě), bude třeba na to reagovat. Dříve byl trend mít větrací lištu ve stropě a po celé přední stěne na délku. Protože i v 60cm teráriu pak nevytopí takto "průvanové" terárium ani 60W, stačilo přelepit přední větračku průhlednou izolepou (neruší to, není to vidět) a po obou stranách se nechaly volné větrací plochy o ploše cca 5 x 10cm, což bohatě postačuje na obměnu vzduchu a přitom omezí větrání natolik, že neutíká teplo. Dnes je moda pro změnu dělat větračku jen v rohu stropu (děs běs) a nebo ve stropě, přičemž větrání zabezpečuje následně pouze mezera a netěsnosti mezi dvířky. I toto se zkrátka podepisuje na vytápění jako takovém a může to mít vliv na chované zvíře (některým druhům velké větrací vyhovují, jiným moc neprospívají). Nestudoval jsem v tomto vlákně jak vypadá terárium a ani nehodlám, jen Vás chci upozornit na to, že pokud je tam více větracích ploch, nemusí to vyhřát ani ta 60W.
Co se nádoby na koupání - zbytečná, hroznýši do ní za normálních podmínek nelezou. Zdravému zvířeti bez potíží vyhovuje větší miska na vodu na pití (používám klasické misky pro velké psy). Všichni hroznýši, co jsem viděl ve vodě do ní lezli kvůli roztočům nebo se tam chladili v případě vysokých teplot. Stěny terária rosit lze, ale osobně jsem také nezaznamenal extra rozdíly mezi rosením a nerosením. Jediné, kdy toto provádím je při spojení samce se samicí, přeci jen je to také stimuluje.
Ps: v žádném případě k hroznýšům necpat UVB. Existují přímo studie poukazující na to, že zrovna B.constrictor se brání kůží proti jeho příjmu. Ochotný prodavač o tom evidentně hodně ví.. My jsme před lety na poměrně slabé zářivce s UVB (tuším Reptiglo)zapříčinili postupný úhyn tří psohlavců, kteří se pod zářivkou vyhřívali v odstupu cca 2-5cm. Než člověk zjistí, co dělá problém, bylo po problému..:-/

Ok diky za rady budu se jimi krome te vyrabene lampy ridit. Muj hrozna rad rozdrti kazdy kvetinac.

S tim opravdu nepocitam ze by v terariu byla totozna teplota jaro,leto,podzim a zima.
S umely osvetlenim a domacimi letnimi teplotami mam dlouholete zkusenosti z pestu. :-)

Vetraci otvory mam na protilehlych stranach sten na jedne strane je uzsi cca 10 cm na druhe trochu sirsi cca 15 cm po cele delce strany hloubky teraria ,presne tak jak je to doporuceno v knihach jako jedna z moznosti. V pripade potreby v chladu zmensim otvory.(dobry napad)

Byl jsem v te knihovne a pujcil jsem si 4 knihy o plazech. Ta konkretni o hroznysi jak jste mi doporucili tu nikde bohuzel nemely!
Jesli je tak dobra jak rikate mohu si ji urcite koupit.
Ve vsech tech knihach uvadeji ze pro zdravi hroznysu,krajt,uzovek a dasich je nutna nadrz do ktere se mohou ponorit cely. Muj hroznys tam mel u minuleho majitele jen misku s vodou a co jsem mu tam dal vetsi nadrz tak v ni byl nalozeny uz 4x sam od sebe. Vnejsi parazity rozhodne nema ,kontroloval veterinar. I ja jsem kontroloval pro jistotu jeste vodu po vykoupani.

Ted co se mu pred par dny zakalily oci tak od te doby odpociva ve svym oblibenym rohu na stejnem miste a ani se uz 3 dni nehnul,takze co se zakalil tak nadrz nevyuzil. Snad tesne pred svlekem ji mozna vyuzije,nevim.
V zadne z tech 4 knih ale neni napsano ze pred svlekem se had nehyba a lezi stale na jednom miste,nechodi ani pit!
Takze ani nevim jesli je to OK a jesli je vse v poradku. Vsude jen pisi ze se pri svleku hada rusit co nejmene!

Nedela me problem koupit drahou lampu. Z duchodu me bezne zbyde dost penez.
Tento mesic to byla absolutni vyjimka protoze jsem koupil hroznyse s terariem a nemohl jsem tusit ze druhy den nato me necekane prislo za sluzby a vodu a o 3 dny pozdeji jeste nedoplatek za elektrinu. Takze se me to bohuzel tak blbe zcela nahodne seslo.

Ano s tim UVB UVA to jsem v knize cetl ze pro nocni plazy neni vhodna.

Jeste musim teda priznat ze ted mam trochu bobky z toho svleku aby to probehlo bez prolemu a tak jak ma :-)
Jinak dik..

Vytrhnúť žiarovku, to áno (stalo sa mi to po zhasnutí ked ešte bola teplá) ale rozdrviť kvetináč je blbosť.
Ci už v terárku,a elbo v prírode. Had ktorý ide do zvelku sa niekam zašije a vylieza čo najmenej. Majú zhoršený zrak a boli by lahkým cielom. Proste ho nechajte tak jak je a všetko bude ok. tačí ho sem tam narosiť.

[http://i687.photobucket.com/albums/vv240/danio0007 2/S7001103_zpsb99fc06b.jpg]
Nič viac mu netreba.

Muj hrozna rad rozdrti kazdy kvetinac

Chovám hroznýše víc jak 15let v nejrůznějších mutacích a formách, mám dospělé hady okolo 1,6m, stejně jako jsem měl v chovu zvířata okolo 2,20m a vážící dobře přes 12kg. V teráriu se mi jich vystřídalo na desítky, květináč nezničil nikdy žádný a to nepoužívám žádné květináče z NASA materiálu. Jediné co jsem v předchozím příspěvku zapoměl je uvést, abyste si koupil objímku s "esíčkem" na zavěšení na řetěz, protože na rozdíl od praskání květináčů je tam reálná šance, že hroznýš vahou urve objímku od kabelu. Pokud je objímka jištěná na řetízku, urvat ho had nemůže a je klid. Ty květníky budou asi letité, v opačném případě přestat hroznýšovi sypat steroidy:-)

Tak me to rekl ten jeho majitel,opravdu,nemam potrebu si neco vymyslet. Zduraznoval at nedavam hlavne zarovku do kvetinace a vubec zadny kvetinace do teraria napr na kytky atd. Psal jsem to hned na zacatku.

Co myslite tim "ho orosit vlaznou vodou?" Hroznu nebo terarko? Taky me napadlo orosit i hada ale cetl jsem (nikdy nerosit primo hada !),tak se radeji jeste ptam jesli to neni treba spatne formulovane ale podle toho ze pisete pred tim o hroznovi a ne o terarku tak jste pravdepoobne myslel orosit hada.

Ale domnivam se ze i v tistenych knihach pisou rozdilnosti mozna i dokonce hlouposti konkretne ohledne cisteni teraria ,desinfikovat terarium nejdele 1x za rok a 1x za 2mes nejdele vycistit terarium a vymenit substrat. :-D
A o roseni u hroznysu a krajt doporucuje kniha bezne rosit 1x denne navecer a pri svleku az 2x pres den a 1x vecer.

To s tim primym rosenim hada me vazne zajima ,cca 1x-2x denne?
Hada ted pri svleku nechavam v uplnem klidu jen kazde 3 dny menim vodu v nadrzi a rosim,tod vse.

Diky za fotku,mate moc pekneho hroznu to je cista linie ? Kolik meri,vazi a jak je stary?

Mate prosim nekdo zkusenosti s desinfekci CHIROX ?
Diky.:-)

Přestože jsme vám opakovane radili, abyste zvolnil, tak stále vše az nesmyslne řešíte. Kdyby hadi chcípali na takovéhle ptákoviny, tak by už dávno vyhynuli.

Slabe poroste hada, pokud bude reagovat nelibe nebo vydesene, roste např.stenu terária, nebo umístěné misku s vodou blíže k vyhrevu, vše zvýší vlhkost. Stane se, ze odjedete na 14 dni na dovolenou, zajistite podmínky, ale přesto se had stihne zakalit a svléknout a nikdo mu nerosil a vše je ok.

Chlape, trochu citu pro vec a selského myšlení a bude to ok. Jsou lidi, co začínají s výrazně náročnějšími druhy a zvládají to.

Constricctory sú salámisti.
Večšinou im je putna či rosíte len terárko alebo jeho.
Mimo zvelku som nerosil praktycky vôbec. Ked išiel do zvleku tak som mu každý deň vylial do terárka trochu vody čo pri odparovaní zvýšilo vlhkosť a bolo po starosti.Pred samotným zvlekom ako som už písal, potom večšinou sám vliezol do vody a vždy sa zvliekol úplne bez problémov.
Constrictora už pár rokov nemám. Ked som ho dával preč, mal cca 180-200cm asi v 6tich rokoch.
A bol to mixák.

Take jste mi ale doporucili odbornou literaturu abych se ji ridil ,tu jsem si obstaral a snazim se ji tedy ridit.
Resim veci protoze chci znat odpovedi,vzdyt proto jsem byl v te knihovne, snad na zvidavosti nebo hladu po informacich neni nic spatneho. :-)
Svym vzdelavanim preci hada nerusim ani mu tim nijak neskodim.
Hroznu nechavam uplne v klidu,to je to co ted potrebuje.
S tim co jste mi uz sdelili ZA COZ JSEM OPRAVDU VDECNY a s tim v jakych podminkach zil u stareho majitele a presto je zdravy uz jsem pochopil ze horznys a obvzlaste mixak je odolnejsi a neni na chov tak narocny jako jini exoti .
To zakladni a podstatne uz znam.
Samozrejme vlastni zkusenosti-praxe je k nezaplaceni.

Dekuji vsem ! :-)

Dnes odpoledne se s pulky rozbalil a jednou pulkou smejdil po terariu druhou byl stoceny,pak se mu zacalo vlnit za hlavou a vzdy vzpeti otevrel tlamu asi 5x (vypadalo to ze tim chtel uvolnit starou kuzi)
Vsiml jsem si ze nekde v polovine tela mu visi car stare 3x5 cm kuze! Myslel jsem ze hleda vodu (vyska nadoby je 24cm) Pak z nehybnel aniz by se stocil asi hodinu lezel bez pohnuti rozbaleny ,pak se presunul do nadrze a ted uz hodinu lezi ponoren.

Vsude v knihach pisou ze pokud se had nesvleka cely od hlavy ze je zdravotni nebo jiny problem.
:-(

Ted vylezl a zase se stocil do svyho oblibeneho kouta bez toho anizby se snazil svleknout,bubec si hlavu o nic netre.

Ctu tady ze pokud had ma problem tak ze se mu ma pomoci,tak nevim mam nemam.
Ma odcchliple cary stare kuze ale nesnazi se kuzi vubec svlekat.

Omlouvam se za spatny popis.
Had je jeste nesvleceny, 4.7 jsem poprve pozoroval zakaleni oci.
Ted jiz 3.den tedy od 10.7. ma oci odkalene ale zatim se ani nesnazi svlekat.(uvadi se svlek do 3 dnu od odkaleni)
Dnes se opet sam z pulky rozbalil na 15 min. a oteviral asi 2x tlamu ale ten utrzek stare kuze uprostred tela jsem uz na nem bohuzel nikde nevidel,( bylo to dobre videt kdyz byl vcera v te vode,dnes ale do vody nevlezl) byl jsem pripraven to vyfotit.
Odchliply kousek stare kuze v pulce tela byl jen na jednom miste, meril cca 3x5 cm na jedne strane byl stale prichycen k telu a na druhe splyval volne ve vode.

Dostal jsem radu abych ho jeste nechal v klidu kdyz jsem jeste nenasel svlecku,po svleku-pokud by se nesvlekl vcelku tak az pak mu pomohl.
Fotku bohuzel nemam ,cihal jsem na to dost dlouhou dobu s fotakem v ruce ale utrzek neni nikde na tele uz videt.
Jinak dekuji za pomoc,budu rad i za vas nazor, predpokladam ze bude podobny.
Pokud se mi podari to znovu objevit urcite to nafotim.

V pripade ze by se nesvlekl cely tak jak ma v oblasti oci a kloaky mohu kdyz nepomuze maceni ve vode pouzit niveu nebo lekarskou bilou vazelinu? Doporucuje me to udajne zkuseny terarista.
Jeste jednou dekuji.

Ten popis byl opravdu matoucí. Nevím, co si představit pod tím cárem, ale před svlekem může být kůže na hadovi - např. v ohybu těla, tím víc u velkého hada - jakoby trochu volná a neforemná a může to tak možná působit.

3 dny od odkalení většinou ano, ale neřídil bych se striktně čísly a pravidly, jsou to živí tvorové. Fakt ho moc řešíte :-)

Sorry, už odmítám dál přispívat, nemám sílu pořád dokola psát, že to řešíte daleko za únosnou mez. A koukám, že už to tak udělali všichni, tohle se fakt nedá.

Tak se pohnul a co?! Had před svlekem není ani mrtvej ani debil. Pokud má důvod, tak se pohne. Máte normálního zdravého hada, nechte ho být a buďte v klidu.

Bye ...

Nez jsem vyvencil psa tak se zacal svlekat,jeste kousek ocasu cca 20 cm a bude to mit za sebou,udelal si prestavku,snad bude pokracovat se svlikanim dokonce.
Svlek ale ma bohuzel jako spatne srolovanou ponozku. Ne klasicky od hlavy k ocasu ,jako cela ponozka na ruby,spise jak srolovana.
Snad to bude tedy ok.

Ne nikoho neprovokuji! Jen svlekani hada vidim poprve v zivote a mel jsem strach pri te odchliple kuzi aby vse probehlo tak jak ma.
Presti svlek zadne otazky.Dik za pochopeni.

:-)tak to maja holka,hadice,dala dnes bobanek do misky s vodou,hned jak som jej vodu vymenil,neviem ci si so mna robi prdel, alebo...som kcel prispiet,podelit sa,suhlas,ale super ,v kazdom veku moze clovek zahoret.Drzim palce hroznisovi i majitelovi:-)a teraz to vsetci vite:-)

:-) Dekuji Raste! Tedy jesli to mysis uprime. :-)

Uz se cely svlekll, rozbalil jsem opatrne svlecku a neobjevil jsem vubec hlavu s ocima,ale mozna ze jsem jej poskodil a jen nejsou videt.
Hada jsem mel venku a peclive jsem ho zkontroloval ale zadne zbytky kuze jsem neobjevil,snad jsem neco neprehledl.............( mam 5 dioptrii ):-D
Bobanek popisovat nebudu, ale naposledy vyloucil jen mocovinu bez bobanku tak doufam ze se po tom potkanu co mel pred tydnem polepsi.

Dost se mi ulevilo !!!!!!!!!!!... ze uz to mame za sebou. :-)

Asi hodku odpocival po vykonu a pak si sam vlezl do nadrze s vodou,uz je tam nalozeny 3 h, bud ceka na vyprazdneni nebo si tam vlezl protoze jsem mozna prehledl nejaky kousek stare kuze na jeho tele a on to citi a chce se jej zbavit.
Hned rano ho poradne prohlednu pri kvalitnim dennim svetle.

Had byl celou noc az do ted ve vode. Pri prohlidce jsem nenasel misto ze by se nekde nesvlekl ale na svlecce chybi proste horni pul hlavy s ocima .
Dnes rano jsem ho vytahnul a opet pro jistotu prohlizel ale hlava se mi zda svlecena. I oci cire.
Jaky je to rozdil? bylo by to na prvni pohled patrne kdyz je kuze mokra ze mu neco zustalo na hlave?
Rikam si proc by asi byl jinak celou noc ve vode.
Prikladam projistotu fotky,muzete mi rici svuj nazor jesli ma pres oci a hlavu jeste starou kuzi? Ja si nejsem jisty ale zda se mi ze je svlecen na hlave i na ocich.
Kdyz fotky stahnete na plochu PC tak se daji zvetsit na maximum.

Jeste jednou vam vsem moc dekuji!!!

Normální člověk to pozná. Vy ne. Normální člověk si to do prdele najde na netu, tohle už fakt není kurwa možný!!!!!!!!! A to jsem ještě nasranej na sebe, protože jsem si slíbil, že nebudu do tohodle vlákna přispívat.

Jestli tohle není provokace, tak je to neuvěřitelná ukázka neschopnosti a idiocie a to myslím vážně a stojím si zatím. Sám víte, že jsem vám fandil a snažil se i s ostatními radit. Kupte si plyšáka a dejte pokoj!!!!!!!!

[http://media.tumblr.com/43e5fec6e5622250129db4b782 3906fd/tumblr_inline_mmx0z1xzSO1qz4rgp.jpg]

Myslim ze vas tesi me urazet a je vas tu par co si rada do zacatecnika kopne !!!
kdyz se rozhlednu tady po poradne tak ctu i debilnejsi otazky na ktery bych se ani ja neptal a odpoved dostanou.
Nemusim moc hledat a vsude se ptaji na spatny svlek.
Ne ,zacatecnici to nepoznaji kdyz to vidi poprve,tady mate 2 odkazy ktere jsem hledal 5 vterin a nekteri zacatecnici kladou mnohem pitomejsi otazky nez ja.
Domnivam se a to me nikdo nevymluvi ,delate s komara velblouda,me dulezite otazky zesmesnujete.
A ti co si tu otviraji hubu na novacky prestoze se ptaji slusne,tak to jsou provokateri!
Pro vas je to mozna vy chytraku jasne kdyz jste videl uz X svleku,ale pro nekoho kdo to vidi poprve tak ten si jisty neni a potrebuje se ubezpecit.

http://www.teraporadna.cz/q/view/165987-plisen-neb o-spatne-svlecena-kuze

http://tera.poradna.net/q/view/233127-castecny-svl ek-uzovky-cervene

To jste se zase vybarvil. Jakmile se s Vámi nikdo nepárá, tak je hned zle. Nejste dokola schopen pochopit, že tak hloupé dotazy, jaké tu pokládáte Vy, tu skutečně nikdo nepokládá. To, že si myslíte, že někdo dává debilnější dotazy, je Váš subjektivní názor. Navíc zde na poradně stačí jen klasicky hledat (vpravo nahoře je na to okýnko) a vyjede Vám tolik materiálu, že máte nad čím se zamýšlet a studovat dobře do prosince.
Z komára velblouda tu děláte ze všeho Vy sám, těžko zrovna Solidus, který jako pár dalších s Vámi zhusta ztrácí čas a snaží se v sobě ještě najít trochu pochopení a nadále dávat rady na čím dál debilnější dotazy. Oči máte Vy, vy doma víte na co se koukáte a jestli je na hadu vidět zbytek kůže nebo ne. Máte toho svého zadarmo veterináře, proč tedy hada pokaždé neseberete a nejedete za ním, když za to nechce peníze??
Já jsem taky začínal, ale nesvlečeného hada jsem poznal (to poznám i dnes a to vidím o dost hůře).
A s tím otevíráním huby na nováčky bych se být Vámi rychle zklidnil, protože se s Vámi sere půl poradny kvůli každému prdu a jediné co svedete ty lidi očernit, hanit je, jen co Vás upozorní, že jste zase přestřelil.
Zrovna Solidus má v tomhle ohledu deepgame, odpovídal a dokonce s Vámi měl pochopení i tam, kde už dávno ostatní zlomili hůl a teď z něj uděláte člověka, co ho baví Vás urážet a kopat si do Vás???
Být Vámi konečně splním ten opakovaný slib a přestaňte sem už psát, než to udělá někdo za Vás. Myslím, že všem dlužíte víc, než si myslíte. Když si nevidíte sám do huby, tak tu dle mě nemáte co dělat. A přitom zrovna od starší generace by člověk čekal větší pokoru, úctu, pochopení i výraz díků. To ale vypadá rozhodně jinak, než jak se tady prezentujete. :!:

Až budete mít rozumný dotaz, založte nové téma. Od popisování toho, jak had leze z jedné strany terka do druhé, občas to vezme přes vodu, jednou je stočený, jindy zase natažený atd... Od toho poradna vážně není. Pokud světu potřebujete sdělovat. že zrovna dělá hadíček Pepíček bobeček, založte si blog, jak to dnes dělá každé děcko, které chce být rádoby důležité. Téma je již dávno vyřešené a pokračovat v něm nemá smysl.

Zamykám. (Uroboros)