Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Arcadia D3+ Desert Reptile Lamp 12.0 UVB T5

Dobrý den rád bych se zeptal na tuto lineární zářivku. O její kvalitě jistě není pochyb, ale efektivní dosah UVB paprsků na 50 cm se mi zdá hodně. Co myslíte je to reálné?
Již delší dobu žiju s představou že lineární zářivky jsou co se UVB záření týče bezcené a teď se dozvím toto. Rád bych znal váš názor.

Asi ne, bylo by fajn kdyby je promeril Mad Mike a srovnalo se to s merenim jinych linearek. Ale nevim jestli sem jeste vubec chodi.¨

//edit//

nasel jsem tohle a ty cisla vypadaji az prilis dobre:

example

- by chtelo nejake nezavisle mereni, a taky promereni po nejake dobe provozu - kolik bude mit treba za 5-6 mesicu. Pokud by to byly realne cisla bylo by to velmi dobre pouzitelne.

Děkuju, kouknul jsem na to co se popisku týče tak klasika. Ovšem nejsem tak zběhlý abych věděl jaké množství UVB je dostačující. Pokud mi můžete poradit jaké hodnoty UVB jsou pro agamu optimální budu moc rád.
Tuto lampu mi doporučil veterinář, že prý je to nejlepší osvětlení co mohu zakoupit....

O reálné hodnotě výkonu této lampy je také těžké rozhodnout když nikdo nepřidá osobní zkušenost.