Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oreocryptophis porphyraceus laticinctus: Několik dotazů k odchovu

V jakém věku připouštíte tyto hady? Poddruh laticinctus je z Oreocryptophisek nejsubtilnější, tak si pořád dávám na čas. Nicméně samice už to na světě táhne třetím rokem, tak by do toho mohli praštit. :-D Mám dojem, že věk by byl tedy optimální. Samice měří něco kolem 45 cm, takže i velikost by měla být v pořádku.

Četl jsem, že páření stimuluje zimní klid. V prosinci bych jim tedy dopřál pokles na nějakých 15 °C. Tak na tři týdny. A pak je dal k sobě. Je to vhodná doba nebo by bylo lepší je připustit jindy než dejme tomu v průběhu ledna?

Jak inkubujete jejich vejce? Inkubátor nastavený na 27 - 28 °C je ok? Někde jsem slyšel i o tom, že někdo odinkuboval vejce v krabičce postavené na terárku. Jaká teplota a vlhkost je při inkubaci ideální?

Tak se mi holka natáhla v teráriu podél stěny přeložená na dvakrát, takže stačilo bez stresování zvířete (nervák) vzít metr a poměřit podél stěny. Vychází to mezi 52 - 54 cm. Stejně jí ale ten rok k dobru dám. Ale je to lepší, než jsem odhadoval. :-)