Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Burza Terraristikboerse v Berlíně

Byl jste někdo nebo jezdíte na tuhle berlínskou burzu a můžete napsat nějaký dojem jestli má cenu se tam jet podívat? Našla jsem pár fotek z roku myslim 2012 a podle ní to tam vypadalo, že se to koná na prostoru ještě menším než je na Živé exotice v Praze. Ale zase na druhou stranu tam zase můžou mít zvířata, jaký tady třeba nejsou...
terraristikboerse-berlin.de

loading...

Na burze v Berlíně jsem nebyl, ale znám tam zoologické zahrady. Pokud ta burza bude moc malá, dá se jít do zoo. V Berlíně jsou 2 plus ještě další samostatné akvárium. A třeba ještě muzeum s dinousaury.
V Hammu jsem byl 1x, a protože je to dost daleko spojil jsem to se zoo Arnhem.
Líp poradit neumím. Myslím si, že jet takovou dálku jenom kvůli buze se nevyplatí.

Díky, i taková odpověď stačí. Nevěděla jsem, že tam jsou 2 ZOO, vím jen o jedné, ale koukám, že jedna z nich by měla být od té burzy jen 2,3 km, tak by se to dalo třeba spojit. Na fotkách ta burza vypadá fakt prťavá, tak kvůli tomu abych viděla třeba o polovinu menší burzu než v Praze, to se mi právě nechtělo... Takže jedině až bude cesta do ZOO :-)
A ty jsi byl v obou? Nevíš, jestli se dají stihnout obě projít za jeden den?

Pokud budete mít jen 1 den (třeba odpo po burze), tak je uplně jasná volba Akvárium, které patří k ZOO v centur, na "Bahnhof ZOO" (ano, ta "Stanice ZOO";)). Platí se do něj samostatný vstup (s tím, že jde samozřejmě koupit i sdružený lístek do akvária i zoo, ale ta zoo jako taková dle mě není uplně ohromující, je hlavně pro "ptákofily":)).

V Akváriu je jedno patro věnované právě "akvárkám" (fakt famózní, včetně žraloků, ryb z extrémních hlubin, nejrůznějších druhů medůz)... další patro plazům (taky luxus!!), další obojživelníkům a poslední hmyzu. Pro teraristu fakt luxusní zážitek, můžu jenom doporučit!!!!!

Přesně tak Akvárium - samostatný vchod z Budapesterstraße (vedle sloní brány). A když se tam někde šikovně schováte, tak po zavírací době se tam pořádají rauty. Jsou to reprezentativní prostory.

Jinak Zoo Berlín není jenom pro ptákofily. I když jeden takový napočítal 100 druhů dravců. :-)

Velké terárium je i v Tierparku.

Jo, tak určitě to špatná zoo není, ale pokud člověk nemá uplně celý den, tak bych se rozhodně vydala jen do Akvária. My na to měli odpoledne a začali v zoo, a v Akváriu nám pak ten čas strašně chyběl, akvárka jsme museli vzít fakt z rychlíku. Tam se dá fakt pročumět strašně moc času, je to fakt veliký a uplně nádherný:) Nějakej pavilon plazů v Praze nebo Terarium Praha (za normálních okolností nic proti!!) se pak člověku zdá uplně skromňoučký :)

Jo pokud není k dispozici celý den, tak do akvária. Napoprvé jsme taky museli vzít akvárka rychlíkem. Napoddruhé jsme si řekli, že hned od vchodu půjdeme do Akvária. To hned bylo za 3 hodiny:-) Po cestě je dost lákadel.
Napotřetí a napočtvrté bylo Akvárium OK, ale zase chyběl čas jinde.
Ta zoo je skutečně obří a je potřeba si vybírat expozice podle "sexuálních preferencí":-D

Paráda, díky, že se to tu probralo tak rychle :-D Tak to vidím tak, že bude výlet hned ráno na burzu a po ní ZOO + akvárium (na to se teď teda fakt těšim, jak jste ho vychválili :-)) . Pak sem dám echo jak to tedy s tou burzou tedy je, jestli to za to stojí tam jít nebo ne, třeba to zjistim už venku před dveřma a bude :-D
Tak to si tedy v nejbližších dnech začnu dělat plán na celej den, abych to všechno stihla projít a v srpnu bych tam chtěla vyrazit ;-)