Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkubace vajíček Gekončíka nočního

Zdravím, už po několikáté jsem v teráriu v kladišti našel vajíčka. Dal jsem je do vlastnoručně vyrobeného inkubátoru ze starého akvária zaizolovaného polystyrenem na víku mám přidělaný topný kabel 15W, který je napojen na termostat, který je nastavený na stálou teplotu 28,5 °C. Vajíčka jsem pokaždé opatrně vytáhl z kladiště, tak abych je nepřetočil. Dal jsem je do krabičky s navlhčeným vermikulitem a přikryl ji víkem s dírami na vzduch. Vermikulit jsem vlhčil 1x týdně, nikdy jsem nevlhčil přímo vejce a ani vermikulit pod nimi, vždy jenom okolo. V inkubátoru mám i misku s vodou. Vždy po prvním až druhém týdnu jsem si všiml že jsou vejce splasklá nejčastěji ze zpod. Pokud někdo víte jakou dělám chybu, tak prosím o radu :) Předem moc děkuji

Byla ta vejce oplozená? Jinak vlhčit vermikulit 1x týdně je moc. U gekončíků navlhčím jednou, zahrábnu vejce a pak už nikdy až do vylíhnutí nedovlhčuju.
Nemusí se inkubovat ani v inkubátoru. Krabičku stačí položit na terárko. Pravidelně se mi stává, že nějaký vejce v teráriu přehlídnu a že tam nějaký bylo zjistím až když najdu vylíhnutýho prcka mašírovat po terárku...

Měl jsem za to že ano, protože když jsem je zvážil tak měli 4g a víc ale neprosvítil jsem je led baterkou, takže to nevím jistě. A vlhčit vermikulit teda stačí jen jednou a to na začátku před tím než tam vložím vajíčka? A je důležité při inkubaci zachovat původní polohu vejce tak jak bylo v kladišti?