Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zčernání břich rozmražených myší a potkanů

Dobrý den přeji,
objevil se u mě problém u myší a potkanů, které kupuji už zamrazené. Ne vždy se mi to stane, ale semtam se to objeví, že když je vytáhnu z mrazáku a dám při pokojové teplotě rozmrazit, abych je večer mohla podat hadům, některým myším či potkanům občas zčernají břicha a začnou být taková měkká na dotek. Myši mám od jiného prodejce než potkany, ale objevilo se mi to u obou. Chtěla bych se optat, čím to je? Jestli špatně rozmražuji či tak? Ale tímto rozmražuji myši a potkany několik let a objevilo se mi to až v poslední době. Mám takové myši a potkany radši vyhodit nebo je mohu podat hadům? Mám je pro užovky červené, hroznýše královského, krajtu královskou a korálovku sedlatou.
Děkuji za každou odpověď.

zřejmě nebyli zamražení uplně čerství, oni někteří prodejci maj bohužel nešvar, že hodí zamrazit k usmrceným i nalezené chcíplé a normálně to pak s nimi prodají. nebo přimíchají kusy, co už jsou zamražené dýl, rozmrzly atd. Těm hadům co chováš by se po nich nic stát nemělo, to jsou dost popelnice, ale holt tyhle myši už mají nižší výživovou hodnotu, no..

Takže je zkrmit tedy mohu, aspoň tak. Ono to asi bude pravda, jelikož se mi to děje od doby, co jsem ty zmražené myši začla už kupovat, vždy jsem je ale přenášela co nejrychleji domů a neměli dost času rozmrznout. Uvidím, ale asi budu muset nakonec znovu přejít na kupování živých zvířat a usmrcovat si je sama... A to jsem si říkala, kolik práce si s tím ušetřím :-D

Pokud už ty myši příšerně zapáchají, tak ale už bych je hadům nedávala. Se zčernalými břichy ano, smrdící ne..to už je pokročilý rozklad, no. Na střevech začíná jako první, to je to zčernání. Následuje rozblemcnutí a pak i smrad. A to už je tak na zkrm kajmance, té to nevadí.