Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sila osvetlenia

Čaute staviam terárium 90x70x45 (v,d,š) pre jemenského samčeka a momentálne riešim osvetlenie. Celý vrch bude jemné pletivo a chystám sa kúpiť Exo terra compact top 60 na 3 žiarovky. Plánujem tam dať 1x repti glo 5 26w a 1x repti glo 26w kvôli svetlu, ďalej jednu bodovku na ohrev. Bude toto osvetlenie stačiť? teda osvieti to celé terárium ? alebo tam dám 1x tú repti 5 a 2x repti 2 ? do výbojky sa hrnúť nechcem kedže začínam :)

Těch 70W bude celkem dost, ale myslím si, že se bude dát použít. Pouze pozor na dodržení odstupu zvířete od výbojky. Jsou tam minimální vzdálenostui, které je dobré dodržet. U 70W je to myslím 30 cm od zvířete. Onen terashop.cz je eshop jednoho poradce zde na foru. Když mu napíšete žádost o radu, kterou výbojku použít, určitě rád pomůže. ;.)

Mno já mám pro chameleona 50x60x100 a mám tam nad terárkem 70 HID Flood a je to akorát. To je pravda...
A to sklo má být jen pro dvířka, nebo komplet terárium? Pro dvířka o rozměrech cca 70x90 by mohly ty 4 mm stačit. Pro komplet terárko asi spíš více. Ale to by lépe poradil nějaký sklenář, nebo výrobce terárií, co pracuje i se sklem... ;-)

No to bude akurát...však označenie Flood znamená len že to osvieti širšiu plochu nie? :-)
No terárium bude celé zo skla a celý vrch a 10 cm pruh pod dvierkami jemná sieťka.
Ale tak to mi hádam aj sklár poradí aké hrubé lebo predsa len v tom nebude voda ako v akvárku :-)
Teraz už len počkať do výplaty a hurá do toho :-)