Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rostliny do terária - Riopa fernandi

Dobrý den,
zakládám terárium o velikosti 80x40x40 (d,v,h) pro scinky druhu Riopa fernandi.Představu mám takovou,že jako dominantou celého terária bude velký kus dřeva porostlý mechem.Vedle něj bude zasazena rostlina druhu Asplenium nidus a po pozadí vyrobeného z dubové kůry se bude pnout ficus pumila.Tím však moje představy končí,proto mám na Vás prosbu,jakou nejlépe epifydní rostlinu bych mohla připevnit k pozadí,protože mi připadá jako barbarství strkat např.bromélie z Jižní Ameriky do terária,kde budou žít scinci ze západní rovníkové Afriky (ficus by měla být jediná vyjímka).

Za odpovědi předem děkuji

Souhlas se strastavem. Vyhrabou absolutně všechno, co není zabezpečené, jejich nejoblíbenější místa pro spaní u mně byly vnitřky květináčů zabudovaných v pozadí. Všechny květináče tak musím nyní mít na povrchu zaskládané kameny a zadrátované.
Takže doporučuju buďto nějaké epifyty přichycené k pozadí nebo kořenům, nebo všechny kapsy s květináči důkladně zabezpečit.

Všem Vám děkuji za odpovědi.
Rostliny budou samozřejmě zabezpečeny a scinci budou mít možnost se ukrýt pod kůrou.
Nakonec na pozadí připevním zelenec a parožnatky.Měla bych však ještě několik otázek:
1.Jak dlouho bude trvat než parožnatka vyroste do těch monstrozních rozměrů,které jdou vidět v botanické zahradě.
2.Kolik přibližně tito scinci stojí plus jestli je lepší koupit již dospělé scinky z importů nebo je lepší koupit mláďata z odchovů popř.jestli by je zde někdo neprodával.

To bude snad vše.

Segeťová

NZ mladatá sa sem tam objavia v inzercii, ale nejak extra vela ich nieje. Cena čo som videl okolo 30-40E.
Ja mám niekolko kusov z importu a môžem povedať, že sú úplne úžasné ( kto videl pár videií vie). Cenovo vyndú okolo 30E za kus.
Predpokladám, že v priebehu septembra / oktobra sa bude zasa objednávať Ghana, tak ak by ste mali záujem nieje problém.

[http://i687.photobucket.com/albums/vv240/danio0007 2/IMG_3602_zps2bcfcc58.jpg]
[http://i687.photobucket.com/albums/vv240/danio0007 2/IMG_3606_zpscd5a2036.jpg]