Ano, pumilio jsou docela "špek", to není žába na začátečnícké experimentování
V dostatečném prostoru to možné je, ale...
Dnes je to rod Oophaga (Oophaga pumilio) a osobně bych nic z tohoto rodu nedoporučila úplnému začátečníkovi, který 100% neví, co a jak, protože tam bývá problém s krmením. Tyhle žabky, narozdíl od D. azureus, sežerou jen velmi drobnou potravu a pro někoho může být problémm krmit je chvostoskoky. Nechovám je, ale údajně mají problém sežrat octomilku D. hydei, nebo mikrocvrčka, když se jednou dvakrát svlékne. Další věc je dostupnost a cena. Pumilka mají obrovské množství lokalitních zbarvení, takže je to dost široký pojem. Ty sehnatelnější, jako je třeba mládě pumilio "Bribri", stojí 2000,- a více za kus, u atraktivnějších zbarvení, jako je "Blue jeans", to začíná na trojce za kus. Další věc, se kterou musíte počít je, že se projedete minimálně do Německa. Rozhodně bych tedy do začátku doporučila nějakou lépe dostupnou a méně náročnou žabku.
Když dáte do velkého terária k velkým žábám, jako jsou azureusky, malý druh, počítejte s tím, že už ho asi jen tak nepotkáte. I v malých teráriích o žábách např. rodu Oophaga, nebo Ranitomeya kolikrát víte jen díky tomu, že slyšíte samce zpívat a nacházíte tam pulce.
Pokud chcete míchat dva druhy pralesniček dohromady, musí to být druhy, které se snesou a které se nebudou křížit. Já mám azureusky dohromady se skupinkou Adelphobates galactonotus...je to hezky zbarvená žába, nechová se teritoriálně, dá se sehnat, sežere všechno, co jí tam vyklopíte a nechcípne, jen když se na ní člověk křivě podívá...